На Рівненщині вчителів християнської етики навчають через інтернет
- Навчання з допомогою відеоконференцій - це економія витрат на проїзд і часу, - каже декан гуманітарного факультету НаУ "Острозька академія", настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького Василь Жуковський. - В очній формі відбуваються лише іспит та вручення дипломів. Програма, за якою ми організували цей курс, має гриф Міністерства освіти, і надалі ми плануємо поширювати здобутий досвід на інші регіони.
Вчителів з усієї України запрошують на Рівненщину
Окрім науковців Острозької академії, до викладання у новому форматі залучили педагогів та вчених із Києва, Львова та Хмельницького. Приміром, голова Хмельницької обласної асоціації викладачів християнської етики Світлана Макогнюк викладала учасникам проекту курс "Музика і співи на уроках християнської етики".
Як зацікавити уроками християнської етики: блог "Рівненщина релігійна"
- У наших школах дуже багато інформації і мало виховання, - ділиться думками пані Світлана. - За даними деяких досліджень, лише 4% учнів здатні засвоїти всю ту інформацію, яка дається їм у школі. Між тим, чіткої світоглядної основи, на якій можна виховувати дітей, у сучасній школі немає. Вихід полягає саме у поширенні викладання християнської етики. Адже 70% українців вважають себе християнами, асоціюють себе із христяинством, і, зрештою, те, що ми називаємо загальнолюдськими цінностями, також базується саме на засадах християнської етики. Вірю, що матеріал, який я давала вчителям під час своїх лекцій, знадобиться їм не лише на уроках християнської етики, а й на інших.
На Рівненщині знання Біблії покажуть дошкільнята, школярі та студенти
Сподівання Світлани Макогнюк виглядають обгрунтованими: особливістю пілотного відеокурсу, організованого Острозькою академією для педагогів Липовецького колегіуму, стало залучення до нього не лише вчителів власне християнської етики, а й інших предметів. "Це позиція директора колегіуму - на його думку, прослухати такий курс корисно для всіх вчителів", - пояснює Василь Жуковський. І це логічно: Липовецький колегіум має філологічно-філософський профіль і носить ім'я Василя Липківського - творця і першого митрополита Київського і всієї України відродженої у 1921 році Української Автокефальної Православної Церкви. Майже одинадцять літ він був настоятелем Липовецького собору й водночас очолював повітову училищну раду, був доглядачем церковно-парафіяльних шкіл повіту. Нині у колегіумі вивчають спадщину славетного земляка і приділяють велику увагу духовно-моральному вихованню своїх учнів.

відеоконференція, Світлана Макогнюк, Василь Липківський, Липовецький колегіум, Національний університет "Острозька академія", Василь Жуковський, духовно-моральне виховання, основи християнської етики
Як приготувати сніданок з трьох інгредієнтів: швидкий рецепт від досвідчених господинь

Сніданок — це важлива частина нашого дня, яка задає тон на весь наступний час. Іноді хочеться чогось смачного, але при цьому простого і швидкого у приготуванні. Якщо у вас є лише три інгредієнти під рукою, не біда! Ось рецепт оладок з банану та яйця, який стане чудовим варіантом для сніданку.
переглядів: 137
Чи можна заморожувати сир і як правильно це робити: поради для збереження смаку й свіжості

Якщо у вас вдома накопичилось більше сиру, ніж ви встигаєте спожити, варто замислитися над способами його зберігання.
переглядів: 895
Коли святкуватимуть Трійцю у 2025 році: традиції Зелених свят

Дата святкування Трійці щороку змінюється, оскільки вона залежить від дати Великодня. Свято припадає на 50-й день після Воскресіння Христового.
переглядів: 722
З Днем медичної сестри 2025: найкращі привітання та щирі слова подяки

Міжнародний день медичної сестри щорічно відзначають 12 травня — у день народження Флоренс Найтінгейл, засновниці сучасного сестринського догляду.
переглядів: 1055
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 630