Ми у Facebook
29.05.2013, 13:00

Куди на Рівненщині звернутися жінкам, що потерпають від домашнього насильства

На сьогодні на профілактичному обліку в області за вчинення насильства в сім’ї перебуває 3800 людей, із них 3572 — чоловіки, 217 жінок та 11 неповнолітніх.
Проблема насильства в сім’ї поширена у родинах не залежно від соціального статусу чи матеріального достатку. Їй досі властивий високий ступінь прихованості та засилля культурних стереотипів. Найбільше від такого насильства страждають діти та жінки.

За словами керівника Центру підтримки громадських ініціатив «Чайка» Лариси Гунько, тільки з початку року до їхньої організації звернулося більш ніж 80 людей у кризових життєвих ситуаціях.

- Майже всі вони потерпають від фізичного та психологічного насильства, мають тілесні ушкодження, перебувають у постійній атмосфері залякувань, принижень, погроз та економічної залежності, — говорить Лариса Гунько. - В нашому центрі вони отримують безкоштовну юридичну, психологічну чи соціальну допомогу від фахівців. Кожна людина — унікальна особистість і заслуговує на повагу до своїх людських прав, тому проблему домашнього насильства потрібно піднімати до тих пір, поки у суспільстві не виробиться нетерпимість до будь-яких проявів насилля та агресії. І варто пам’ятати, що якщо ви потрапили до ситуації, коли в сімейному колі над вами знущаються, не вагайтесь та телефонуйте до нас — ми вам допоможемо.

Старший інспектор управління громадської безпеки УМВС України в Рівненській області Олег Шандрук каже, що служба дільничних інспекторів міліції разом з кримінальною міліцією у справах дітей постійно проводять профілактичні бесіди з особами, які вчиняли протиправні дії відносно членів сім’ї, а також регулярно навідуються до сімей, що стоять на обліку.

— Усім кривдникам виносять офіційні попередження про неприпустимість скоєння насильства в сім’ї, а також винесли 29 захисних приписів, - розповідає Олег Шандрук. - До адміністративної відповідальності уже притягнули 1626 осіб, а протоколи направили до суду. Однак, переважно суд призначає кривдникам штрафи, виправні або громадські роботи.

Завідувач сектору у справах сімейної політики департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА Тетяна Кульчицька говорить, що у їхньому секторі постійно діє комісія, щодо попередження насильства в сім’ї.

- Члени цієї комісії постійно здійснюють інспектування сімей, що перебувають обліку, також забезпечують соціальну та психологічну підтримку, благодійну допомогу, особливо при наявності в таких сім'ях неповнолітніх дітей, - розказує Тетяна Кульчицька.

Заступник начальника слідчого управління УМВС України в Рівненській області Іван Лішневець наголошує, що на сьогодні на Рівненщині сталося 11 особливо тяжких злочинів, пов’язаних із насильством в сім’ї, із них сім вбивств, у яких постраждало шестеро жінок.

— Основною передумовою їх вчинення є тяжке сімейне економічне становище, виникнення конфліктів на побутовому ґрунті, а також надмірне вживання спиртних напоїв, - каже Іван Лішневець. - Раджу людям, які потерпають від сімейного насилля, — не терпіти знущань. Звертайтеся до правоохоронних органів або до відповідних соціальних служб, адже зволікання може призвести до непоправного.

Довідково:

Рівненський центр підтримки громадських ініціатив "Чайка": м. Рівне, вул. Данила Галицького, 16, тел. (362) 23-43-48, (362) 23-34-57.

Центр соціально-психологічної допомоги: 63-24-89.
(телефон довіри працює щоденно з 9:00 до 17:00 (крім вихідних та свят).

Гаряча лінія проекту «Жіноча порадня»: 23-62-00, моб. тел. +38(067)793-46-11 .

Телефон свого дільничного інспектора можете знайти тут





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ