Робота для інвалідів у Рівному: де і як її знайти?
“Сучасне суспільство не готове приймати людей з особливими потребами. Люди ставляться до них з байдужістю чи намагаються триматися осторонь. Такі заходи є першим кроком до вирішення цієї ситуації, адже спочатку відбувається обговорення, яке згодом переростає в дії та рішення”, - наголосила співорганізатор заходу, голова правління громадської організації “Молодіжний центр праці Спеціаліст” Наталія Савенко.
Досягненнями у вирішенні проблеми працевлаштування молоді з особливими потребами на круглому столі поділилися спеціалісти Рівненського обласного центру зайнятості та працівники Рівненського обласного центру професійної реабілітації інвалідів. Так, завдяки спільним зусиллям з Рівненським центром професійно-технічної освіти та Навчально-реабілітаційним центром "Особлива дитина" вони проводять майстер-класи, зустрічі, екскурсії на підприємства та культурно-розважальні виїзди для людей з особливими потребами.
Керівник Молодіжного центру праці "Спеціаліст" Наталія Савенко: “Де брати ідеї? “Крадіть” їх!”

“Цього року до обласного Центру зайнятості звернулося більше інвалідів, - розповідає заступник директора обласного центру зайнятості Тетяна Новорок. - Торік за перші чотири місяці від таких людей надійшло 813 звернень, а за чотири місяці поточного року — 913. У нас є консультант, який реєструє людей, а потім безпосередньо займається пошуками роботодавців та найоптимальніших форм роботи. Серед 1500 дорослих людей-інвалідів — 560 працевлаштовано, а ще 94 — отримали дотаційні робочі місця”.
Директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук: "Вчіться упродовж всього життя – будете успішними"
Але реабілітація людей з обмеженими можливостями – це не лише отримання професії, а насамперед соціальна реабілітація та медичне забезпечення. Саме такою, комплексною роботою займається Рівненський обласний центр професійної реабілітації інвалідів, в якому навчаються люди з обмеженими можливостями працездатного віку. Упродовж шести місяців перебування у центрі вони можуть опанувати професію швачки чи оператора комп'ютерного набору. А цього року проводиться ліцензування ще однієї спеціальності – перукар. Після проходження реабілітації всім бажаючим допомагають знайти роботу і як наслідок - третину випускників закладу працевлаштовано.

Проте найважливішим в обговоренні цієї проблеми було врахування думки самих людей з особливими потребами, адже тільки вони з власного життя знають з якими перешкодами зустрічаються під час пошуку та безпосередньо під час роботи. Інвалід ІІ групи, керівник Рівненської обласної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів Тетяна Войтович розповідає: “Роботодавці не розуміють, що між ними та людьми з обмеженими можливостями тоненька ниточка і єдине чого бракує інвалідам — це розуміння та прийняття. Потрібно розпочинати зміни у ставленні суспільства та допомагати кожній окремій людині почуватися комфортно на робочому місці: вселити в неї віру та дати можливості для реалізації”.
Рівняни написали книгу про те, як спілкуватись з інвалідами
Одним із підприємств на якому успішно працевлаштовані більше 150 людей з обмеженими можливостями є «Рівнеазот». «Цифри були б ще більшими, якби установа не спеціалізувалася на хімічному виробництві, адже не всі інваліди можуть працювати в таких умовах. А для того, щоб директори більш охоче брали на роботу інвалідів, державі варто підтримувати ці підприємства», - стверджує керівник відділу кадрів ПАТ «Рівнеазот» Сергій Григор'єв.
Завершився семінар розглядом резюме людей з обмеженими фізичними можливостями та обговоренням можливостей їх працевлаштування. Серед пропозицій учасників дискусії - об’єднати зусилля для створення соціального гуртожитку для інвалідів та налагодження централізованого відвезення їх на робочі місця. Це б дало можливість працевлаштувати людей з обмеженими фізичними можливостями, які хочуть працювати, але не мають житла та можливості щодня їздити на роботу. Саме в цьому напрямку учасники дискусії планують спільно діяти надалі.
Де безкоштовно навчають рівненських інвалідів?

"Рівнеазот", Рівненський обласний центр зайнятості, Тетяна Новорок, Наталія Савенко, "Спеціаліст", працевлаштування, робота, інваліди
На Острожчини відбудуться планові відключення електроенергії

ПрАТ "Рівнеобленерго" повідомляє про заплановані тимчасові перерви в електропостачанні в окремих населених пунктах Рівненської області.
переглядів: 17
У Рівному відбувся зворушливий концерт до Дня матері для мам Героїв України

Відбувся щорічний концерт до Дня матері, присвячений жінкам, які втратили або чекають звістки від своїх синів і доньок — захисників та захисниць України.
переглядів: 22
Рівненські школярі вирощують мікрозелень - частину коштів передали на ЗСУ

Учні та вчителі Рівненського ліцею №1 стали учасниками освітньо-соціального проєкту «Розумний город. Мікрозелень».
переглядів: 70
У Сарнах у пожежі загинув чоловік

Увечері 10 травня, близько 20:40, у місті Сарни, Рівненської області сталася пожежа в господарській будівлі на території приватного домогосподарства.
переглядів: 76
На фасаді Рівненського ліцею №1 відкрили меморіальну дошку Герою Роману Машуку

На фасаді Рівненського ліцею №1 вшанували пам’ять загиблого захисника України Романа Машука — випускника цього навчального закладу. Його ім’я тепер закарбоване на меморіальній дошці, що стала знаком вдячності та шани від усієї громади.
переглядів: 162