Ми у Facebook
20.06.2013, 17:16

Найбільший дефіцит місць у дитячих садках - на Рівненщині

На даний час спостерігається помітний ріст темпів народження, в результаті чого й зростає потреба у забезпеченні дошкільною освітою, особливо в урбанізованих містах та на заході країни.
Після набуття Україною незалежності спостерігався спад народження, який тривав по 2001 рік (376.4 тис. новонароджених). За період зменшення чисельності вихованців у дитячих садках з початку 1995 року, значна частина приміщень не використовувалася і в подальшому була піддана реорганізації, перепрофілюванню чи продажу.

Із 2001 темпи народжуваності збільшились (з 376.4 тис. до 502.6 тис. у 2011 році), в результаті чого практично на всій території України гостро постала проблема у приміщеннях дитячих садочків та забезпеченні дітей місцями.

На даний час спостерігається помітний ріст темпів народження, в результаті чого й зростає потреба у забезпеченні дошкільною освітою, особливо в урбанізованих містах та на заході країни. З'являються нові приватні дошкільні заклади, групи переповнюються дітьми, а значна частина дітей взагалі не відвідують дитячі садки, особливо це стосується сільської місцевості, де високий рівень безробіття та низький рівень розвитку соціальної інфраструктури.

Виходячи з актуальності даної проблематики, ми вирішили проаналізувати рівень переповнення дітьми дошкільних навчальних закладів за критерієм чисельності дітей в дошкільних навчальних закладах у розрахунку на 100 місць у 2012 році.

В усіх областях України, окрім Херсонщини, існує дефіцит місць у дитячих садках.

Найбільший дефіцит зафіксовано в західних областях - Львівській області (144 особи на 100 місць), Закарпатті та Волині (по 136 осіб), Рівненщині (134 особи), а також Київщині (128 осіб), Сумщині (124 особи), Полтавщині (122 особи), Луганщині (122 особи).

Перед проблемою надання дошкільної освіти стоять сотні тисяч молодих сімей, а на її вирішення мають вплив лише профільні управління та органи місцевого самоврядування.

Виходячи зі статистичних показників, поки що не помітно, що ситуація в даній сфері зміниться на краще. Та батькам лишається три варіанти виходу з даної проблеми: за наявності коштів віддавати діток до приватних навчальних закладів, виховувати їх в дома чи в конкурентно спроможній боротьбі з іншими батьками, використовуючи додаткові аргументи та мотивацію, забезпечувати місце власній дитині у дошкільній освіті, проаналізувало видання infolight.org.ua.

Нагадаємо, обласна влада Рівненщини запевнила, що цьогоріч у дитячих навчальних закладах області планують створити півтори тисячі нових місць.





На правах реклами