Декретну відпустку рівнянкам зараховують до стажу і змусять платити за неї податок
— Починаючи з липня цього року платниками єдиного внеску визначено підприємства, установи, організації, фізичних осіб, які використовують найману працю та виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, а також осіб, які перебувають у відпустці та отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами. Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи, тому ця норма починає діяти із 1 липня, — розповідає Жанна Мельник. — Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю та виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, нараховують єдиний внесок у розмірі 33,2 % суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами та утримують єдиний внесок у розмірі 2 % таких сум з осіб, які перебувають у відпустці та отримують таку допомогу.
Жінкам, які йдуть у декрет, доведеться платити податки
— Ці суми нарахованого та утриманого єдиного внеску відображаються платником у звітності до Пенсійного фонду та підлягають сплаті за календарний місяць, в якому їх нараховано, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця, — наголосила Жанна Мельник.
Зверніть увагу
Відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами становить 70 календарних днів до пологів та 56 календарних днів після і розпочинається в 30 тижнів вагітності. Якщо під час пологів були ускладнення, то така декретна відпустка продовжується ще на 14 днів.
Начальник відділу з прийому державних видів допомог управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому Наталія Нидзелик зауважила, якщо жінка має чорнобильське посвідчення, то декретна відпустка починається із 27 тижня вагітності і триває 180 днів. Після цієї відпустки жінці надається відпустка по догляду за дитиною до трьох років.
С 1 июля декретный отпуск будут засчитывать в страховой стаж
Хто скільки отримає
Нагадаємо, що при народженні 1-ї дитини жінка отримує 29 160 грн, одноразова виплата становить 9720 грн. Це розмір 10 прожиткових мінімумів, який встановлений для дитини до 6-річного віку. Виплата цих коштів проводиться 24 місяці по 810 грн щомісячно.
Коли жінка народжує другу дитину, то отримує 58 320 грн, одноразова виплата становить 9 720 грн, і щомісячно 48 місяці, тобто 4 роки, жінка отримує по 1012,5 грн щомісячно.
При народженні третьої дитини загальна сума виплати становить 116 640 грн, з них одноразово виплачується 9720 грн і щомісяця впродовж 72 місяців, тобто 6 років сума виплати становить 1485 грн щомісяця.
Бронювання у Дії знову відновили: як це зробити
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що на порталі відновили послугу бронювання, тож тепер можна забронювати співробітників за допомогою порталу Дія.
переглядів: 198
Скільки коштують ялинки в Україні
З наближенням новорічних свят українці активно готуються до святкування, а невід’ємним символом цього періоду залишається ялинка. Проте цього року ціни на новорічні дерева варіюються залежно від регіону та виду дерева, що дає покупцям широкий вибір.
переглядів: 172
Скільки зараз в Україні коштує пальне?
Сьогодні, 26 грудня, середня ціна бензину А-95 в Україні становить 55,53 грн/л. Про те, яка середня вартість пального читайте далі.
переглядів: 185
Завтра на Рівненщині відключатимуть тільки три підчерги
Опублікували графік погодинних відключень електроенергії на Рівненщині у п'ятницю, 27 грудня.
переглядів: 363
Як берегти ялинку від домашніх улюбленців?
Якщо у вашій оселі є допитливі домашні тварини, то вони потребують пильнішого догляду в період новорічних свят. Ми підготували кілька порад, які допоможуть влаштувати безпечне свято для себе та своїх домашніх улюбленців.
переглядів: 852