Ми у Facebook
19.07.2013, 08:39

На Рівненщині священик грає з дітьми у футбол

Отець Іван з Рівненського району організував турнір серед недільних шкіл.
Настоятель Свято-Покровського храму села Велика Омеляна Іван Дячук уже п’ять років прищеплює молоді в недільній школі християнські цінності за допомогою спорту та активного способу життя. Його учні вчать Закон Божий, мандрують святими місцями, вирушають у туристичні походи і грають у футбол. Два роки тому чоловік зібрав команду юнаків, яким тепер допомагає тренуватися.

— У 2007 році я почав служити при Свято-Покровському храмі, саме тоді і створили недільну школу, — пригадує священик. — Її відвідують дітлахи шкільного віку. Маємо три групи, загальною кількістю близько півсотні людей. Щоб зацікавити дітей Словом Божим, ми безкоштовно щороку возимо їх на море, організовуємо різноманітні поїздки, походи, риболовлі…

Цьогоріч батюшка Іван організував для хлопчаків турнір з міні-футболу серед недільних шкіл. Подібні змагання проводилися в Україні вперше.

— Хлопці були у захваті, — говорить священнослужитель. — Їм хочеться, щоб такі турніри відбувалися якомога частіше. Це дуже приємно, адже зараз молодь не сильно й цікавиться активним способом життя. Рідко коли можна побачити когось на роликах чи ковзанах… Все частіше забувають про те, що в здоровому тілі здоровий дух. Для них є телевізор та комп’ютерні іграшки. А вони повинні вчитися дружити, грати і… програвати. Адже це на комп’ютері можна "зберегтися" і почати з того ж рівня, а в житті важливо вміти гідно програти. І якщо для хлопців є футбол, то для дівчат незабаром плануємо провести конкурс “Міс християнська дівчина”.

Для своїх вихованців священик уже став не лише наставником і порадником, а й хорошим другом.

— Я намагаюся виховати дітей в дусі православної віри, щоб вони виросли справжніми людьми з моральними та християнськими цінностями, — розповідає отець Іван. — Багато з них знаходяться у духовному вакуумі, який необхідно заповнити. Частенько вони приходять до мене попити чаю, ставлять різні питання, чекають поради. Найчастіше звертаються з особистими проблемами, як правильно вчинити в тій чи іншій ситуації, щоб не обпектися у житті. Загалом діти дуже різні. Особливо ті, у кого неповна сім’я. Одразу видно дитину, що росла без батька: вона завжди хоче бути у всьому першою. Я намагаюся об’єднати всіх своїх учнів у одну сім’ю. Зараз молодь хоче все спробувати в житті. Я намагаюся їм пояснити, що не можна робити і чому. Радує, коли вони це розуміють і прислухаються. Якось поїхали на шашлики, чоловік 30 зібралося, розпалювали багаття і зіштовхнулись з проблемою — ні в кого не було сірників. Виявилось, що ніхто не палить.

Настоятель каже, що до недільної школи йдуть вчитися з власної ініціативи.

— Ми роздаємо запрошення кожному особисто. Якщо дитина зацікавилася, то приходить до нас. Потім вони і друзів приводять, і батьків. Взагалі у роботі з молоддю найцікавіше та найприємніше живе спілкування, адже діти чисті та відкриті, щиро розповідають про свої проблеми. А старші дітлахи завжди простягають руку допомоги меншим.





На правах реклами