Керуємо... снами
Науковці давно встановили: коли ми спимо, сон має різні стадії, пов'язані з частотою хвиль головного мозку. Усвідомлені сновидіння, про які ми ведемо мову, приходять під час фази так званого швидкого сну. Вона займає приблизно 20-25 відсотків від усього часу сну. Тоді наші очі швидко рухаються, а рухи ці пов'язані з тим, куди ми дивимось уві сні.
Швидкий сон починається приблизно через півтори години після засипання. Якщо ми спимо рекомендовані вісім годин, фаза ця наступає від 3 до 5 разів.
Ось кілька порад тим, хто хоче спробувати освоїти практику усвідомлених сновидінь.
Магія молодого Місяця: прикмети, сни та замовляння
1. Пригадайте свої сни
Насправді це не так легко, як здається. Між тим, усвідомити свої сни - це перш за все пригадати їхній зміст і виявити, чи є такі теми, які постійно або періодично повторюються.
2. Заведіть щоденник снів
Зошит або блокнот з ручкою поряд із ліжком - і справу зроблено: головне - це записати зміст сну відразу після пробудження, поки він свіжий у вашій пам'яті.
3. Згадайте якомога більше деталей
Що відбулось уві сні, де це відбувалось, як ви себе відчували, кольоровим чи чорно-білим було сновидіння, які звуки супроводжували подію - все це варто занотувати.
4. Проаналізуйте записи
Це варто робити після двох-трьох тижнів спостережень. Що саме повторюється: люди, події, місця? Отримана інформація може стати вам у пригоді для подальшого аналізу.
5. Перевірте сон на реальність
Порада може здатись на перший погляд дивною, але фахівці радять справді перевірите, чи впите ви тоді, коли стикаєтесь з ознакою сну. Це, пише infoniac.ru, допоможе легше увійти в стан усвідомленого сновидіння.
Страждаєте від хропіння — вихід є!
Як це зробити? Спробуйте, приміром, подивитись на годинник із циферблатом, відвернутись і подивитися знову. Якщо ви спите, вашому мозку буде складно це зробити. Отож, якщо, коли ви подивились на циферблат удруге, час суттєво відрізняється - ви насправді спите!
Для початку перевірку на реальність можна спробувати проводити удень - періодично запитуючи себе: "Чи не знаходжуся я уві сні?" З плином часу, як запевняють автори методики, ви зможете це робити і вночі.
Хропіння передається від батьків дітям
Засновник Інституту усвідомлених сновидінь Стівен Лаберж розповів про техніку, яка складається з таких чотирьох кроків:
1. Наведіть будильник, який розбудить вас через 4, 5, 6 або 7,5 годин після того, як ви заснули.
2. Коли будильник вас розбудить, спробуйте якомога детальніше пригадати свій сон.
3. Повернувшись у ліжко, уявіть, що ви знаходитесь у колишньому сні, й повторюйте про себе: "Я усвідомлюю, що бачу сон".
4. Повторюйте це, допоки не заснете.
Приємних і цікавих вам сновидінь - та корисних відкриттів уві сні!

усвідомлені сновидіння, сновидіння, сон на роботі, сонник, сон
На Рівненщині вчителі розмалювали зупинку

Напередодні Великодня село Майків отримало ще одну яскраву локацію — оновлену зупинку громадського транспорту, яка відтепер стала не лише функціональною, а й справді атмосферною.
переглядів: 330
Рівне попрощається з Героєм — Русланом Вітруком

Завтра, 26 квітня, Рівне востаннє схилить голову перед своїм захисником — Русланом Вітруком, який понад рік вважався зниклим безвісти. Його життя обірвалося 7 лютого 2024 року на Донецькому напрямку. Лише зараз стало можливим повернути тіло воїна додому, аби гідно вшанувати пам’ять.
переглядів: 268
Помер відомий футбольний функціонер Рівненщини

Не стало Сергія Миляна — людини з великим футбольним серцем.
переглядів: 395
Які найпопулярніші імена дають дітям на Рівненщині

У першому кварталі 2025 року в Рівненській області видали 2409 свідоцтв про народження дитини.
переглядів: 329
Дубенська патрульна — чемпіонка України!

На Кубку України 2025 з веслування на байдарках і каное, який триває в Умані, дубенчанка Катерина Безнюк принесла яскраву перемогу нашому краю!
переглядів: 323