Поради рівнянам: як вберегтися від отруйного гриба
— Гриб — це щось середнє між рослиною і твариною, — розповідає лікар. — У ньому містяться незамінні для людського організму амінокислоти. Але дітям, людям похилого віку, та тим, хто має проблеми зі шлунком, вживати його не рекомендується. Це може спричинити неперетравлення їжі або ж хронічне загострення гастритів, колітів та інших хвороб шлунка. Користі, звісно, від такого споживання гриба людина не матиме.
За словами пана Сергія, на Рівненщині найбільш отруйним та небезпечним для людського здоров’я грибом є бліда поганка.
— Цей пластинчастий гриб може бути білого, зеленого та оливкового кольорів, — консультує фахівець. — Шапочка у нього подібна до сироїжки, а зверху є наліт, як у мухомора. Корінець закінчується потовщенням у вигляді яйця. Ці ознаки мають насторожити грибників, аби не помилитися із відбором гриба до свого кошика. Крім того, бліда поганка містить у собі дві отрути: амонітоксин і фалотоксин. У людському організмі отрута фалотоксину може діяти від 8 до 20 годин і спричинити захворювання, подібні до гастероентероколіту. Через деякий час починає діяти амонітотоксин. Це дуже важка отрута. У 75% людей вона накопичується в печінці і знищує її. Якщо не надати своєчасну медичну допомогу, наступає дистрофія печінки, що може призвести навіть до смерті хворого. Декілька відсотків цього токсину накопичуються в нирках. У 80% отруєння блідою поганкою призводить до смерті.
Перші ознаки отруєння грибами — нудота, блювота, проноси, слинотеча, запаморочення, двоїння в очах. А от підвищення температури тіла, каже Сергій Петрович, у таких випадках не характерно.
— Отруєння грибами може бути із коротким латентним періодом (коли людина тільки з’їла й одразу з’являються неприємні відчуття) та довгим латентним періодом, як у випадках із блідою поганкою. Найперше потрібно дати сорбентів для хворого, промити шлунок і якнайшвидше звернутися до лікаря. Самолікування при отруєнні грибами недопустиме. Слід пам’ятати, що ліс — це особлива екоструктура, де людина є чужою. До лісу треба ходити тільки з досвідченими грибниками, які знають не тільки різновиди грибів, але й місцевість. До того ж, треба бути уважними та обережними, аби не наступити на змій. Надмірна безпечність чи неуважність можуть призвести до непоправних наслідків.

Як точно відміряти борошно без кухонних ваг: практичні поради для кулінарів

У світі кулінарії точність має вирішальне значення, особливо коли йдеться про випічку. Один зайвий грам — і тісто вже не піднімається, а торт втрачає очікувану текстуру. Саме тому так важливо правильно дозувати інгредієнти, зокрема борошно — основу більшості хлібобулочних виробів та десертів.
переглядів: 203
Горілка допоможе кропові швидше зійти

Вирощування кропу здається нескладним процесом, однак багато садівників стикаються з проблемою тривалого проростання насіння. Зазвичай перші сходи з’являються приблизно через два тижні, але цей термін може затягнутися або ж насіння взагалі не проросте.
переглядів: 973
Допомогу на дитину тепер можна оформити в Дії: що треба зробити

Оформити допомогу на дитину для одинокої матері або батька тепер можна через портал «Дія».
переглядів: 748
Чого не варто робити з полуницею: помилки, які знижують врожайність

Деякі дії, які здаються звичними і навіть правильними, насправді шкодять полуничним грядкам. Невчасні або зайві агроприйоми можуть суттєво вплинути на якість і кількість ягід, зрушити строки плодоношення й знизити цукристість.
переглядів: 334
Як підготуватися до вступу: головне рішення для абітурієнта

Коли наближається вступна кампанія, кожен абітурієнт ставить собі ті самі запитання: Чи вистачить мені знань? Як краще розподілити час? Чи готовий я до випробувань? Вибір правильного шляху підготовки часто визначає результат.
переглядів: 345