Що приготувати з грибів красноголовців та підберезників [+ПОРАДИ]
Грибний прогноз 2013: Спекотне літо та рясні дощі
Тушковані гриби з цибулею
Найсмачніша страва – смажені або тушковані щойно зібрані гриби. Головне – красноголовці, підосичники повинні бути дуже свіжі, молоді та пружні. Чудово, якщо до них додати кілька білих! Швиденько почистіть і помийте гриби, наріжте їх на шматочки – але не дуже дрібні. Покладіть їх у глибоку сковорідку з невеликою кількістю олії на середній вогонь і поставте тушкуватися на півгодини. Можна попередньо гриби відварити у підсоленій воді, відкинути на друшляк і промити водою. В окремій сковорідці підсмажте ріпчасту цибулю (не перепаліть!). З`єднайте гриби і цибулю. Тушкуйте, поки не випарується рідина і грибочки не обміняються з цибулькою смаком та ароматом. Посоліть, поперчіть, додайте 1-2 столові ложки вершкового масла (як на мене, робить більш благородним смак), при бажанні – ложку-дві свіжої сметани або вершків. Зніміть з вогню, посипте подрібненою зеленню петрушки.
Солоні красноголовці
На 1 кг грибів: 50 г кам`яної нейодованої солі, 2-3 лаврові листки, 6-8 зернят духмяного перцю, 2-4 зубчики часнику (на любителя).
1. Гриби переберіть, відкиньте старі, м’які (вони не підходять, при варінні «розлізуться» і матимуть неапетитний вигляд). Мити не треба.
2. Швидко почистіть, повністю обріжте ніжки (вони грубі й несмачні). Якщо трохи завеликі – розріжте навпіл.
3. Покладіть варити в підсоленій воді, щоб кипіли не менше 20-25 хвилин. Не забудьте увесь час знімати піну – там майже весь бруд, крім піску.
4. Після цього відкиньте гриби, які зменшились учетверо, на друшляк, і добре промийте холодною проточною водою. Відкладіть, щоб стекла вся вода.
5. Складіть у каструлю чи глибоку миску капелюшками догори. Можна солити гриби й одразу в скляній банці. Не забудьте пересипати кожен шар сіллю і перекладати спеціями – щоб мали рівномірний смак.
6. Накрийте серветкою чи полотнинкою, потім тарілкою чи кружком, зверху притисніть тягарем (мама клала камінь, а я використовую накриту кришкою літрову чи півлітрову банку з водою). Тримайте в холодному місці.
Мариновані молоді грибочки
На 1 кг грибів: півсклянки води, 1 столова ложка солі, 1 столова ложка цукру, 5-6 горошин духмяного перцю, 3-4 гвоздики, 2-3 лаврові листки, кілька суцвіть кропу, кілька листочків вишні або чорної смородини, 3-4 зубчики часнику, на кінчику ножа лимонна кислота, підсклянки 9% столового оцту (додати в кінці).
1. Гриби уважно переберіть, відкиньте старі та підозрілі, зріжте ніжки, добре почистіть і промийте. Якщо капелюшки завеликі, розріжте на половинки чи на кілька частин, але не дуже дрібно.
2. Щоб нарізані гриби не дуже сильно чорніли, одразу ж їх кладіть у миску чи каструлю з підкисленою лимонною кислотою чи підсоленою водою.
3. Є два способи варіння: 1) одразу в маринаді - 30 хвилин; 2) спочатку в підсоленій воді 20 хвилин, відкинути на друшляк, промити, а потім варити в маринаді 20 хвилин, поки не перестане виділятися піна й маринад стане прозорим. Для маринування грибів, які чорніють, я використовую другий спосіб, хоч мороки більше.
Секрети від пані Галі:
- Годяться тільки молоденькі свіжі трубчасті грибочки. Красноголовці та підосичники треба обробити чимшвидше, не залишати на ніч у холодильник!
- Я мариную окремо ніжки (якщо їх достатньо і шкода викидати), окремо шапочки. По-перше, ніжки на 5-10 хвилин довше варяться. По-друге, консервація має красивіший вигляд. Шапочки – гарна закуска до святкового столу, а ніжки – чудово підходять для салатів.
- Можна замаринувати окремо кожен вид. А можна заготовити на зиму суміш красноголовців, підберезників, польських, білих – які зібрали в лісі чи купили у грибників.
- Зберігаю герметично закриті й добре простерилізовані банки з маринованими грибами тільки в холодильнику. Намагаюсь багато не маринувати – щоб до весни спожити.
Читайте також:
Рецепти на зиму: заморожені ягоди з цукром і «п`ятихвилинки» без цукру

закуска, білі, підберезники, красноголовці, солоні, мариновані, тушковані, смажені, гриби
Рівняни збирають гроші на медпункт в Донеччині для Захисників України

Кожна пожертвувана гривня може врятувати життя і здоров'я наших Воїнів, адже медичний пункт - це теж місце, де точиться своя боротьба. Боротьба за чиюсь долю.
переглядів: 1049
Три причини не купувати породистого, а взяти кота з притулку

У сучасному світі дедалі більше людей обирають безпородних котів як домашніх улюбленців, і це рішення має не лише емоційне, а й цілком раціональне підґрунтя. Адже за доброзичливістю та турботою стоїть вибір на користь тварини, яка справді потребує дому та любові.
переглядів: 161
Ветеранів та ветеранок Рівненщини запрошують на ярмарок вакансій

Ветерани та ветеранки можуть долучитися до безкоштовного онлайн-ярмарку вакансій, що відбудеться 17 квітня 2025 року з 09:30 до 18:00 у дистанційному форматі.
переглядів: 204
Підтверджено забруднення озера в Гідропарку Рівного

27 березня 2025 року фахівці Державної екологічної інспекції Поліського округу спільно з Департаментом муніципальної варти Рівненської міської ради провели рейдовий захід на території Рівненської громади.
переглядів: 247
У Рівному попрощаються із загиблим захисником України

Сьогодні, 5 квітня, Рівне віддасть останню шану своєму земляку, 37-річному захиснику Павлу Потапчуку, який віддав життя, боронячи Україну.
переглядів: 204