Подати
оголошення

09.08.2013, 16:13

Трагічно загинув священик УПЦ, який працював у Рівному вчителем

9 серпня у Києво-Печерській Лаврі намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив чин відспівування архімандрита Лонгіна (Чернухи), який загинув 7 серпня в автокатастрофі. Не всі знають, що свого часу майбутній архімандрит Лонгін працював вчителем у рівненській школі №27.
Трагедія сталася близько 15:00 7 серпня на трасі Миколаїв - Одеса. За відомостями ДАІ, автомобіль, за кермом якого перебував 40-річний архімандрит Лонгін, на великій швидкості з'їхала з траси. Від удару автомобіля об дерево водій помер. Пасажирів у салоні не було, смерть настала миттєво.

Архімандрит Лонгін народився в 1972 році. Навчався в Дубенському педагогічному училищі, Київській духовній семінарії та академії. Бакалавр богослов'я, розповідає офіційний сайт УПЦ. У 1996-2001 роках працював у редакції «Церковної газети» і «Православного вісника». У 2001 році прийняв чернечий постриг у Києво-Печерській лаврі, де ніс послух друкаря. З 2007 року був головним редактором офіційного друкованого видання Української Православної Церкви «Церковна православна газета», з 2008 р. - заступник голови Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, з 2013 р. - голова Календарної комісії УПЦ.

Рівнянам цікаво буде дізнатися, що майбутній архімандрит Лонгін (а тоді ще - Віталій Григорович Чернуха) закінчив рівненську середню школу № 3. А здобувши в Дубенському педучилищі фах учителя молодших класів, працював за фахом у рівненській середній школі №27. Було це з 1991 по 1992 роки. Далі ж обрав собі духовний шлях, вступивши до Київської духовної семінарії з благословення тодішнього архієпископа Рівненського і Острозького Іринея (нині - митрополита Дніпропетровського і Павлоградського).

До слова, як розповідав свого часу архімандрит Лонгін у інтерв'ю сайту "Православие и мир", саме під час роботи в рівненській школі №27 розпочалась його дорога до Бога. Один з учнів сильно травмувався, впавши з гойдалки, потрапив до реанімації, і колега порадила молодому вчителеві піти до церкви і помолитись за здоров'я дитини. Учневі незабаром стало краще, а 19-річний вчитель став ходити до церкви щонеділі - просити Бога, аби наступний тиждень пройшов для нього та його вихованців спокійно...