Правильно розшифровуємо автомобільні номерні знаки. Частина 1 [+СПИСОК]
Кажуть, нові номери зробили "під Європу" - щоб у наших водіїв було менше проблем з тамтешніми автоінспекторами. А втім, чи багато хто з „простолюдей” їздить в ту Європу на своєму авто? А чи треба було робити реформацію автознаків для невеликої кількості українців, які регулярно виїжджають власним авто за межі нашої держави?...
Колиcь літери на номерах були здебільшого такі ж самі, як і перші букви у назві області, у якій зареєстроване авто. Наприклад, рівненські машини мали на номерах літери РВ, РО та РА. Але тепер усе значно складніше: при написанні автомобільних номерів використовують тільки ті літери українського алфавіту, які мають схоже написання з латинськими буквами. За кордоном просто не знають, як правильно записати наші „Є”, „Ю”, „Щ” або „И”.
У старій системі номерних знаків, яка діяла в Україні до 2004 року, у багатьох областях автомобільні номери справді починалися з перших літер назви регіонів. Так, наприклад, для автомобілів, зареєстрованих на Рівненщині, були три коди, які використовували в номерах, — РВ, РО та РА. На Вінничині — ВІ та ВХ, на Сумщини — СІ. Цікаво, проте кодом Львівської області, наприклад, був ІН, Чернівецької — ІС. Таких регіонів було близько десяти. Тобто місце реєстрації автомобіля у багатьох випадках справді досить легко можна було визначити за кодом на номерних знаках. Але принцип перших літер назви регіону в номерних знаках діяв не завжди.
Сьогоднішня система номерних знаків суттєво відрізняється від попередньої. Принцип перших літер у коді регіону тепер не діє зовсім, однак, знаючи добре географію України та наш алфавіт , все ж таки можна легко визначити місце реєстрації того чи іншого автомобіля. Про це ми поговоримо у наступній частині матеріалу!
автомобільні номерні знаки, Україна, автомобілі, авто, Рівне, Рівненщина, номерні знаки
Як приготувати смачний та корисний сніданок для дитини: знадобиться всього кілька інгредієнтів
Ці рецепти не тільки прості у приготуванні, але й забезпечать вашу дитину необхідними поживними речовинами для активного та здорового дня. Пам'ятайте, що смачний сніданок - це перший крок до здорового способу життя вашої родини.
переглядів: 1707
Як отримати 1 000 грн "Зимової єПідтримки" через Дію: інструкція та умови
До 28 лютого українці можуть скористатися програмою "Зимова єПідтримка" і отримати 1 000 гривень від держави. Кошти доступні для дорослих і дітей, оформити виплату можна через застосунок Дія або офлайн.
переглядів: 730
Графік погодинних відключень світла на Рівненщині 3 грудня
Завтра, 3 грудня, на Рівненщині діятиме графік погодинних відключень електроенергії.
переглядів: 292
Як перевірити розмір субсидії на опалювальний сезон: покрокова інструкція.
Дізнатися розмір нарахованої субсидії, а також переглянути деталі періоду її призначення можна в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
переглядів: 304
Що потрібно зробити перед Новим роком: поради для ідеального свята
Напередодні Нового року важливо не лише визначитися з подарунками та меню, але й підготувати себе і свій простір до свята.
переглядів: 336