Правильно розшифровуємо автомобільні номерні знаки. Частина 1 [+СПИСОК]
Кажуть, нові номери зробили "під Європу" - щоб у наших водіїв було менше проблем з тамтешніми автоінспекторами. А втім, чи багато хто з „простолюдей” їздить в ту Європу на своєму авто? А чи треба було робити реформацію автознаків для невеликої кількості українців, які регулярно виїжджають власним авто за межі нашої держави?...
Колиcь літери на номерах були здебільшого такі ж самі, як і перші букви у назві області, у якій зареєстроване авто. Наприклад, рівненські машини мали на номерах літери РВ, РО та РА. Але тепер усе значно складніше: при написанні автомобільних номерів використовують тільки ті літери українського алфавіту, які мають схоже написання з латинськими буквами. За кордоном просто не знають, як правильно записати наші „Є”, „Ю”, „Щ” або „И”.
![](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1378377471.jpg)
У старій системі номерних знаків, яка діяла в Україні до 2004 року, у багатьох областях автомобільні номери справді починалися з перших літер назви регіонів. Так, наприклад, для автомобілів, зареєстрованих на Рівненщині, були три коди, які використовували в номерах, — РВ, РО та РА. На Вінничині — ВІ та ВХ, на Сумщини — СІ. Цікаво, проте кодом Львівської області, наприклад, був ІН, Чернівецької — ІС. Таких регіонів було близько десяти. Тобто місце реєстрації автомобіля у багатьох випадках справді досить легко можна було визначити за кодом на номерних знаках. Але принцип перших літер назви регіону в номерних знаках діяв не завжди.
Сьогоднішня система номерних знаків суттєво відрізняється від попередньої. Принцип перших літер у коді регіону тепер не діє зовсім, однак, знаючи добре географію України та наш алфавіт , все ж таки можна легко визначити місце реєстрації того чи іншого автомобіля. Про це ми поговоримо у наступній частині матеріалу!
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
автомобільні номерні знаки, Україна, автомобілі, авто, Рівне, Рівненщина, номерні знаки
Бебі-бокс або гроші: у 2025 році батьки можуть обрати формат отримання "Пакунку малюка"
![](/images/articles/2/small/1738997011.jpg)
Уряд України ухвалив важливе рішення, яке полегшить життя молодим сім’ям. У 2025 році батьки немовлят зможуть отримати грошову компенсацію замість традиційного "пакунка малюка".
переглядів: 279
Чи переводимо годинники у 2025 році на літній час?
![](/images/articles/2/small/1738686590.jpg)
Українці досі не знають напевне, чи доведеться їм переводити годинники на літній час у 2025 році. У чому причина?
переглядів: 954
До Дня закоханих НБУ випустив срібну монету "Сила кохання"
![](/images/articles/2/small/1738906224.jpg)
З нагоди Дня святого Валентина Національний банк України ввів в обіг особливу пам'ятну монету "Сила кохання". Ця срібна монета стала справжнім подарунком для всіх закоханих та колекціонерів.
переглядів: 397
“Преміата” – втілення італійського духу
![](/images/articles/2/small/1738919724.jpg)
Цей бренд має більш ніж 100-річний досвід виготовлення італійського взуття вищої якості - і в даний час Premiata знаходиться в авангарді сучасної моди. Експериментуючи з матеріалами та дизайнами, бренд випускає кросівки та черевики у стилі ретро, пропонуючи різноманітну колірну палітру. Граціано Мацца, який стоїть біля керма сімейної компанії з 1980-х років, каже, що йому подобається виходити за межі «нормальності». У цьому він вірний традиціям, заповіданим його предками. Справді, бренд Premiata – це щось дивовижне.
переглядів: 305
На території Гощанської громади протягом лютого відстрілюватимуть диких тварин
![](/images/articles/2/small/1738906637.jpg)
З 8 по 28 лютого 2024 року на території Гощанської громади проводитиметься рейд із відстрілу лисиць, вовків та єнотовидних собак.
переглядів: 426