Правильно розшифровуємо автомобільні номерні знаки. Частина 1 [+СПИСОК]
Кажуть, нові номери зробили "під Європу" - щоб у наших водіїв було менше проблем з тамтешніми автоінспекторами. А втім, чи багато хто з „простолюдей” їздить в ту Європу на своєму авто? А чи треба було робити реформацію автознаків для невеликої кількості українців, які регулярно виїжджають власним авто за межі нашої держави?...
Колиcь літери на номерах були здебільшого такі ж самі, як і перші букви у назві області, у якій зареєстроване авто. Наприклад, рівненські машини мали на номерах літери РВ, РО та РА. Але тепер усе значно складніше: при написанні автомобільних номерів використовують тільки ті літери українського алфавіту, які мають схоже написання з латинськими буквами. За кордоном просто не знають, як правильно записати наші „Є”, „Ю”, „Щ” або „И”.

У старій системі номерних знаків, яка діяла в Україні до 2004 року, у багатьох областях автомобільні номери справді починалися з перших літер назви регіонів. Так, наприклад, для автомобілів, зареєстрованих на Рівненщині, були три коди, які використовували в номерах, — РВ, РО та РА. На Вінничині — ВІ та ВХ, на Сумщини — СІ. Цікаво, проте кодом Львівської області, наприклад, був ІН, Чернівецької — ІС. Таких регіонів було близько десяти. Тобто місце реєстрації автомобіля у багатьох випадках справді досить легко можна було визначити за кодом на номерних знаках. Але принцип перших літер назви регіону в номерних знаках діяв не завжди.
Сьогоднішня система номерних знаків суттєво відрізняється від попередньої. Принцип перших літер у коді регіону тепер не діє зовсім, однак, знаючи добре географію України та наш алфавіт , все ж таки можна легко визначити місце реєстрації того чи іншого автомобіля. Про це ми поговоримо у наступній частині матеріалу!

автомобільні номерні знаки, Україна, автомобілі, авто, Рівне, Рівненщина, номерні знаки
У Рівному 12 травня проведуть безкоштовні огляди шкіри для профілактики меланоми

Рівненський обласний шкірно-венерологічний диспансер запрошує мешканців та гостей міста на безкоштовні огляди шкіри, які відбудуться у неділю, 12 травня. Акція приурочена до Дня діагностики меланоми та проводиться в рамках європейської програми EUROMELANOMA.
переглядів: 251
В Україні відсьогодні продаватимуть бензин з додаванням спирту: що це означає для водіїв та цін

З 1 травня 2025 року на всіх автозаправних станціях України набувають чинності нові правила щодо складу бензину. Відтепер пальне, що реалізується, обов'язково повинно містити 5% біоетанолу – спирту, отриманого з біологічної сировини.
переглядів: 292
Повний гід із вибору камери від фотошколи Зелений Квадрат
Купівля першої або нової камери — завдання не з простих. Хтось шукає інструмент для творчості, хтось — для роботи, а дехто — просто хоче «щось нормальне, аби знімало красиво». Але що означає «нормальне»? Яку роль відіграють мегапікселі? Яка матриця підійде саме для нічної зйомки? Чи варто гнатися за брендом?
переглядів: 248
Підбираємо колір фарби для авто: головні нюанси

Пошкодження кузова часто призводить до того, що втрачає свій колір і фарба. Може здатися, що це дрібниця, але часом підібрати потрібний відтінок і повернути ідеальний стан авто виявляється непросто. Навіть незначне відхилення у кольорі зробить нове покриття помітним.
переглядів: 199
Маринад для курячих гомілок: 3 секрети соковитого м'яса

Запечені курячі ніжки – це завжди чудовий вибір для трапези. Ключовий момент – це маринад, який використовується для курки. Маринад для гомілок – ідеальний помічник, коли потрібно приготувати щось оперативне і неймовірно апетитне
переглядів: 316