Поради рівнянам: Як перереєструвати автомобіль, якщо він "в арешті"
Посилання на закон, яким внесені зміни: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/610-2013-п.
Зміни, про якій йдеться в цій публікації, передбачають:
по-перше, із вчорашнього дня забороняється не лише зняття з обліку, але й перереєстрація на нового власника транспортних засобів, стосовно яких є ухвала суду про накладення арешту або заборону зняття з обліку чи постанова державного виконавця про накладення арешту;
по-друге, із вчорашнього дня забороняється не лише зняття з обліку, але й перереєстрація на нового власника переданих безоплатно транспортних засобів, які зареєстровані відповідно до вимог пункту 11 цього Порядку без сплати мита та інших податків і зборів (обов’язкових платежів), передбачених законодавством під час імпорту автомобілів, без подання документів про внесення зазначених платежів. Не вважається відчуженням передача транспортного засобу іншому структурному підрозділу (територіальному органу) в межах одного органу державної влади.
Для того, щоб кожен міг зрозуміти, як на практиці вплинуть такі новації, наведу два приклади із життя.
Приклад 1. Уявіть ситуацію: чоловік Степан розлучається із дружиною Оришкою. Чоловік подав до суду позов не лише на розлучення, але й про розподіл спільно “нажитого” майна. Для того, щоб (якщо позов буде задоволено) у подальшому було “з чого” стягувати, чоловік в суді подав клопотання про накладення арешту на автомобіль, який хоча і зареєстрований в МРЕВ на ім’я дружини, але направді фактично “проданий по довіреності”. Припустімо, суд задовольнив клопотання і виніс ухвалу про накладення арешту. Як результат, ухвала потрапила “на виконання” і у водія “власника по довіреності” автомобіль “відібрали” представники держави законним способом (на час вирішення справи в суді). Раніше такий би “власник по довіреності” на основі довіреності мав би право перереєструвати такий автомобіль на себе як нового власника. На підтвердження, що він новий власник – надав би судове рішення про визнання права власності. Тепер же працівники МРЕВ не мають права перереєструвати такий автомобіль на нового власника доти, доки чинною є ухвала суду чи постанова державного виконавця про арешт відповідного майна. Хоча, я думаю на практиці “умільці” знайдуть вихід. Зокрема, будуть оскаржувати ухвали про арешт у встановленому порядку. Тому відповідна процедура “перереєстрації” займатиме більше часу і вимагатиме більших затрат коштів.
Приклад 2. Уявіть ситуацію: Микита “придбав по довіреності” автомобіль, який було ввезено на територію України без сплати мита та інших податків і зборів (обов’язкових платежів), передбачених законодавством під час імпорту автомобілів. Віднині зареєструвати “за собою” такий автомобіль “Микита” (чи будь хто інший в подібній ситуації) зможе лише після того, як сплатить визначені законодавством “мита та інші податки і збори” (крім окремих випадків, див. п. 11 Порядку – перехід за посиланням: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1388-98-п ). Тобто, “правильне” рішення суду про визнання права власності відтепер не допоможе “Микиті” врятуватися від сплати всіх необхідних платежів до державної казни.
Як підсумок
На мій погляд, остання проаналізована зміна сприятиме зменшенню корупції у судах в частині тих “окремих” випадків, коли приймалися окремі явно незаконні рішення про визнання права власності на авто. Як правило, такі “схеми” використовуються з метою уникнення обкладення ввезених автомобілів різними митами, податками і зборами. Хоча… у нас є “таланти”, то ж вже в найближчі місяці можуть з’явитися нові “схеми” як обійти “законодавчі зміни”.

Обман та час на самоті: астропрогноз на 25 квітня

Дізнайтеся, що вам підготували зорі на 25 квітня.
переглядів: 220
УЗД при жировій хворобі печінки: чому зміни видно раніше, ніж у крові

Жирова хвороба печінки (ЖХП) — це повільний процес, який спочатку проходить безсимптомно. Орган працює, зберігає форму, не болить — і саме тому пацієнт дізнається про проблему запізно.
переглядів: 206
Де у Рівному здати батарейки на утилізацію: список адрес

Жителів Рівненської громади закликають пам’ятати: викидати відпрацьовані батарейки та літієві акумулятори у загальні сміттєві контейнери ЗАБОРОНЕНО!
переглядів: 431
Чи потрібно нести паску та крашанки на кладовище у Провідну неділю

Провідна неділя, або Радониця, — особливий день у православній традиції, коли віряни відвідують кладовища, щоб вшанувати пам'ять померлих родичів.
переглядів: 577
День психолога 23 квітня: найкращі вітання з професійним святом

23 квітня — Всеукраїнський день психолога — професійне свято всіх, хто щодня допомагає іншим долати внутрішні кризи, розуміти себе та будувати гармонійні стосунки з навколишнім світом.
переглядів: 535