Про рівненчанина, який врятував древні тексти майя, Костянтин Стогній зняв фільм
У стрічці «Код Кнорозова» йдеться про життя хлопчини з Рівненщини, що прагне до знань, але через непрості часи мусить воювати, та долю книги, що із фондів Аненербе потрапила до рук радянського офіцера-фронтовика, харківчанина Юрія Кнорозова, який уже під мирним небом розшифрував писемність майя для усього людства.
Сімнадцятирічний Орест під час зупинки німецької автоколони у Гощанському районі викрав з автомобіля німецького офіцера карабін Маузер, кілька журналів та книжки. Офіцер був членом організації Аненербе і вивчав містичні культи. За рік хлопець потрапив до вояків УПА. Ті, переконавшись, що у записах нічого військового немає, повертають книгу новому власнику. Але хлопець н має можливості вивчати письмо, тож книга потрапляє до радянських солдатів, які вирішують пустити її на... самокрутки. І лише втручання одного лейтенанта рятує записи з древніми текстами майя. З рук цього військового, за задумом кінематографістів, зашифровані тексти й потрапляють до Кнорозова.
Юрій Полюхович розповідає, що кіношники поєднали історію його діда, який насправді 1941 року став власником унікального записника з шифрами майя, та вченого, чого в реальності не було. Житель села Бабин Гощанського району Рівненщини Василь Бевчук справді зацікавився древньою цивілізацією завдяки своїй знахідці, проте стати вченим йому не судилося – після війни потрапив до таборів через участь у повстанському русі. Після звільнення навіть годі було мріяти про нормальне життя, не те що про наукову кар’єру. Але інтерес до культури майя передався його онуку, який зустрічався з дідом лише кілька разів. Юрій Полюхович розповідає, що в тому записнику могли бути якісь замальовки із календаря майя. Дослідник поки що не знає, наскільки сюжет фільму буде наближений до реальних подій, і ставиться до майбутньої стрічки як до художнього твору.
«Творці стрічки, на мій погляд, намагалися донести до глядача думку, що навіть у такий складний час, як війна, можна прагнути до чогось цікавого, незвіданого, таємного, – розповідає Юрій Полюхович. – Тому насамперед фільм мають подивитися підлітки».
Стрічку «Код Кнорозова» знімала українсько-російсько-казахська кінематографічна група в етноселі Пироговому, що під Києвом. Робота стартувала 22 червня – у день літнього рівнодення.
«Ми спеціально не підлаштовувалися до цієї дати, священної для індіанців майя, – розповідає Костянтин Стогній. – Просто так містично зійшлися – перший день Великої Вітчизняної війни, День жертвопринесень Кецалькоатлю, християнське свято Трійці та день початку знімань нашого фільму».
Цікаво, що режисер-постановник Олексій Гуз, художник кінокартини Ярослав Зень, а також актори, що зіграли вояків УПА, – вихідці із Західної України.
До речі
Непрофесійний актор на ім’я Ярослав у стрічці грає німу роль. У житті він працює муляром у селі, що межує з Польщею. Ярослав розмовляє лише українською з характерним польським акцентом. Але йому й говорити не треба – характерний типаж не збреше, що Ярослав – західняк. Чоловік спеціально приїхав до Києва, коли дізнався, що зніматимуть фільм про будні загону УПА. Ярослав мріє відвідати Мексику і подивитися, як майя будували свої піраміди. Каже: «Я з собою візьму свої інструменти різьби по каменю і так прогодуюся в Мексиці. Хороші каменярі скрізь у ціні».
Усі герої «Коду Кнорозова» спілкуються своїми мовами: німці – німецькою, українці – українською, а червоноармійці – російською. До того ж жодна із ворогуючих сторін не показана у негативному світлі. Під час знімань режисер Костянтин Стогній говорив про те, що фільм буде невеликим – до сорока хвилин. Прем’єра може відбутися восени, можливо, навіть на кінофестивалі «Молодість».
Джерело: www.simya.com.ua

Швидко і ситно: готуємо ліниві пельмені за 40 хвилин

Спробуйте приготувати ліниві пельмені за нашим рецептом. Його перевага у тому, що страва готується дуже швидко, але не відстає від звичайних пельменів за смаком.
переглядів: 827
Український комік, родом з Рівненщини, розповів як схуд на 54 кілограми

Відомий український комік Володимир Жогло, який родом з Млинова, поділився вражаючою історією власного схуднення.
переглядів: 410
Рівнян попереджають про новий вид шахрайства

Поліція Рівненщини розповідає про вид шахрайства, коли постраждалим рекомендують нібито "покращити свій мобільний зв'язок".
переглядів: 293
Як військовим оформити заповіт і довіреність без нотаріуса

В умовах воєнного стану військові не завжди мають змогу звернутися до нотаріуса. У таких випадках Закон дозволяє посвідчувати правочини в особливому порядку.
переглядів: 281
Командир взводу «Да Вінчі» Іван Швая: шлях добровольців та уроки війни

У цьому інтерв’ю командир взводу Іван Швая розповість про бойовий шлях батальйону, особливості добровольчого руху, виклики війни та те, як українські воїни формують майбутнє країни на полі бою. Це історія мужності, братерства та незламної віри в перемогу.
переглядів: 590