Із сонцем у серці
Ніні було тридцять. Вона жила з мамою Дариною Семенівною в селі на кордоні з Білоруссю. Ніну опанувала жага до життя, до нового дня, до блаженної насолоди, яку їй приносив схід сонця. Новий ранок означав, що все ще попереду, додавав снаги і тримав на ногах.
Дарині Семенівні - шістдесят п’ять. Мала вона трьох дітей. Двох старших синів і доньку Ніну. Час двох згубив, залишивши найменшу. «Мені на втіху», - казала жінка. Смерть синів вона переживала довго й тяжко. Сім років не могла й слова мовити від горя. Увесь цей час з мамою була Ніна. Чотири роки тому в Дарини Семенівни стався інсульт, але все минулося добре. Тож нині, щоб голову не затуманювали лихі думки, працювала не покладаючи рук. До сьомого поту все життя трудилася в ланці. Вона тримала жінку у своїх лещатах аж до заповітної пенсії. Мати всім єством любила Ніну. Вона не хотіла її нікуди відпускати. Інколи, коли донька мала намір кудись іти, навіть спеціально прикидалася хворою, щоб ніхто й ніде не скривдив єдиної кровинки. Ніні пощастило. Вона змогла влаштуватися продавцем у місцеву крамницю, єдину в селі, бо мешканців не так і багато - двісті осіб. Навіть школи немає, діти ходять до сусіднього села. Крамниця навпроти Ніниної хати. Тож вона о десятій виходить на роботу, а о четвертій повертається, часто роблячи перерву, щоб подивитися, як там мама.
- Не треба, мамо! Ви що ото надумали? ,- забирає Ніна в Дарини Семенівни граблі й починає сама згрібати сіно для корови. Два їхні поля одразу за річкою, що тече біля дому. Коли комусь щось треба в магазині, то кличуть Ніну – вона відривається від роботи й відчиняє. Але так буває нечасто. За день, як правило, семеро-восьмеро покупців назбирується. То вони всі намагаються прийти зранку, щоб потім не відлучатися від справ, яких у селі будь-якої пори року не бракує.
Якось сватався до Ніни Микола, тамтешній парубійко. У малому селі вибір невеликий, а Ніна – дівчина гарна, молода ще. Їй було б вийти заміж, але Дарина Семенівна відрадила, сказала, що хлопець із питущої родини і важко в сім’ї буде. Хотіла вона для Ніни Данила. - Статний, добрий, працьовитий. Чого тобі ще треба?, - казала мати Ніні. Але не лягло серце до нього.
- Йому, мамо, двадцять один. Я ж наскільки старша, - відповідала на неньчині переконання.
Так і обійшлося. Узяв Данило молоду дівку із сусіднього села. Злу, як собака. Щодня за гроші його «кусала». Змушений був на заробітки до столиці їздити. Раз поїхав, вдруге, а втретє привезли його хоронити. Усе село плакало за Данилом. Шкода було такого молодого хлопця. Хотіла свекруха невістку з дому вигнати за її діяння, але та виявилися вагітною. Тож не наважилася на розправу проти невістки, бо ж синову дитину носить.
Так і жило село. Народжувалися мало коли, вмирали частіше. На похорон усім селом сходилися, балакали про померлого, прощалися з колишнім трактористом, комбайнером, дояркою чи ланковою. Село потроху вимирало. Але жевріло в ньому ще трохи молодого життя. Воно було оберегом, надією на те, що, коли настане новий день, село житиме й тішитиметься сонячному промінню.
Так і Ніна жила. З вірою в новий день. Зранку йшла до крамниці, а після обіду в матері роботу переймала. Та мало хто знав, що на світанку вона ключами свого серця будила сонце. Щоб воно зійшло. А разом із ним ожило все в селі, щоб заспівали птахи і розкрили пуп’янки квіти… Брязнула старим відром біля колодязя баба Маня, зашуміли лелеки над гніздом, рипнула хвіртка в сусідки – корову виганяє. Вони живі. Село живе. Сонце відчинило браму нового дня…

Кулінарні ідеї: як оригінально використати залишки паски після свят

Після святкових застіль часто залишається чимало великодньої паски, яку вже не так охоче доїдають. Викидати ж такий запашний хліб – справжній гріх. Пропонуємо вам шість оригінальних та смачних способів перетворити черству паску на нові кулінарні шедеври, які обов'язково припадуть до смаку вашій родині.
переглядів: 69
Як позбутися прищів на спині та сідницях — просто й ефективно

Висипання — це не завжди про обличчя. Часто справжній дискомфорт приховується під одягом: спина, плечі, зона декольте, навіть сідниці. Саме ці ділянки найчастіше потерпають від акне, але чомусь про це майже не говорять. І ще рідше — ефективно вирішують.
переглядів: 560
Шлюб під час війни: коли обіцянка вірності звучить сильніше за страх

Війна змінює життя, руйнує плани, випробовує. Та водночас — відкриває справжню цінність найпростішого: бути разом, кохати, будувати спільне майбутнє, навіть тоді, коли довкола — невизначеність і біль. Одруження у час війни — це не лише свято кохання, а й заява про віру в майбутнє. Це — акт сили.
переглядів: 508
Помер відомий журналіст Рівненщини

У понеділок після Великодня, 21 квітня 2025 року, помер відомий журналіст Рівненщини Микола Кривий.
переглядів: 408
Молодь Рівненщини запрошують долучитися до мандрівного табору «Стежками князів Острозьких»

Із 22 по 26 травня на Рівненщині пройде вже дванадцятий мандрівний табір «Стежками князів Острозьких». Захід організовує громадська організація «Центр суспільних перетворень» за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України.
переглядів: 404