Чи знаєте ви, як правильно розшифровуються автомобільні номерні знаки? Частина 2 [+Фото]
Правильно розшифровуємо автомобільні номерні знаки. Частина 1
Номерні знаки для автомобілів, автобусів та причепів мають 8 знаків. Починаються вони, як і закінчуються, двома буквами, а посередині на номерних знаках розміщуються чотири цифри. Перше поєднання букв – це регіон, де зареєстрований автомобіль, друге поєднання - серія номерного знака.

Тож для того, аби зрозуміти, в якій області зареєстрований авто, потрібно дивитися тільки на перші дві букви.
Самим першим у списку регіонів – Київ. Далі всі області, які розміщені у алфавітному порядку, а замикає цей список місто Севастополь. Виняток - Харківська область йде після Івано-Франківської.
Отже, автомобілі, які зареєстровані у нашій столиці, мають код АА. Далі у кодах міняється друга літера, згідно з латинським алфавітом. Тож для Вінницької області, яка друга у списку після Києва, діє код АВ, для Волинської діє АС. Латинська літера D випадає, бо в українській мові пишеться вона інакше. Тому в наступного регіону — в Дніпропетровській області - автомобільний код АЕ. Далі, аналогічно як і з D, латинські літери F, G, J, L, N, Q, R, S, U, V, W, Y та Z випадають. В списку залишаються тільки ті, що однаково пишуться у латинському та українському алфавітах. Для Донецької області — код АН, для Київської — код АІ і т.д.

Правильно розшифровуємо автомобільні номерні знаки. Частина 1
Винятки. Для Харківської області - код АХ. Літера Х — це остання літера в латинській абетці, тому надалі у кодах регіонів міняється перша літера, а разом з нею по-другому колу змінюється й друга літера.
Так, для Кіровоградської області автомобільний код ВА, для Луганської - ВВ. Для машин, зареєстрованих у Тернопільській області, діє код ВО, у Рівненській – ВК, у Херсонській — ВТ, у Хмельницькій — ВХ. Потім знову ж таки міняється перша літера. І тому для 4-х регіонів в автомобільних кодах використовується літера С.
Правильно розшифровуємо автомобільні номерні знаки. Частина 1
Зауважимо, що сучасні номерні знаки мають декілька фонів кольору:
- Білий - для номерних знаків звичайного транспорту.
- Чорний - для військового транспорту.
- Голубий - номери міліцейських авто.
- Червоний - розрахований для транзитних номерів.
- Жовтий – тільки для номерних знаків маршрутного транспорту.

автомобільні номерні знаки, Україна, автомобілі, авто, Рівне, Рівненщина, номерні знаки
Розклад богослужінь та освячення пасок у кафедральних соборах Рівного

Розклад богослужінь оприлюднили на офіційній сторінці Рівненської єпархії ПЦУ.
переглядів: 142
Експерти назвали країну, яка найбільше підходить для туристок-одиначок

Соло-туризм не менш популярний у світі, аніж відпочинок у гучній компанії. Але яка країна підійде найкраще для такої подорожі?
переглядів: 177
Як безпечно зняти скотч із вікон: ефективні методи, які не зашкодять склу

Після святкових декорацій або профілактичного заклеювання вікон задля безпеки українці стикаються з проблемою: як зняти скотч, не пошкодивши скло?
переглядів: 186
Мерехтливі крашанки у тренді Великодня 2025

Цьогорічним святковим хітом у соцмережах стали так звані «мерехтливі» великодні яйця — стильний і простий спосіб оновити традиційне фарбування. Такий ефект можна легко досягти, скориставшись звичайною пляшкою червоного вина.
переглядів: 276
Як мінімізувати ризики стейкінгу?

Стейкінг дає змогу власникам певних криптовалют активно брати участь у блокчейн-мережах. Користувачам це вигідно. Насамперед через заробіток винагород і підтримку проєктів, які їм потрібні. Та й загалом стейкінг доступний завдяки відносно простим алгоритмам. Але тут потрібно враховувати можливі ризики та знати, як їх уникнути чи мінімізувати.
переглядів: 762