З 14 жовтня оформити права на нерухомість рівнянам буде простіше
"Надання можливості нотаріусам отримувати інформацію із цих реєстрів значно спростить процедуру реєстрації нерухомості нотаріусами, адже більше не потрібно буде надсилати запити до реєстраційних служб, щоб отримати необхідні дані про об’єкт нерухомості, як це відбувається зараз. Вони зможуть самостійно здійснювати відповідні пошуки, а це також зекономить час як нотаріусів, так і громадян. Крім того, це дасть можливість мінімізувати шахрайські прояви з боку тих, хто має намір зареєструвати майно. Так, скажімо, оформлюючи спадщину, нотаріус зможе самостійно перевірити наявність прав власності, обтяжень або іпотеки на цей об’єкт нерухомості", - розповів голова Державної реєстраційної служби України Дмитро Ворона.
При цьому, якщо у Державному реєстрі прав відсутні відомості про зареєстровані речові права на нерухомість, об’єкт незавершеного будівництва та обтяження, нотаріус зможе отримати інформацію про зареєстровані права власності або інші речові права з Реєстру прав власності на нерухоме майно, про обтяження речових прав – з Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, про іпотеки – з Державного реєстру іпотек.
Нотаріусам дозволили видавати витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно
Що ж стосується державних виконавців, то вони користуватимуться інформацією з Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та Державного реєстру іпотек під час примусового виконання рішень.
Нові правила сплати податку на нерухомість: пільги збільшено, термін сплати перенесено
Нагадуємо, зараз при вчиненні нотаріальних дій нотаріуси направляють запити до органів державної реєстрації прав для перевірки інформації про об’єкт нерухомого майна в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та Державному реєстрі іпотек, повідомляє прес-центр Держреєстру.
А з 1 листопада українці зможуть зареєструвати нерухомість через відділення «Укрпошти».

нерухоме майно, право на власність, нотаріуси, Держреєстр, Реєстр прав власності
Що робити, якщо розсада томатів чорніє та падає: поради проти чорної ніжки

Чорна ніжка — грибкове захворювання, яке вражає кореневу шийку молодих рослин. Стебло темніє, стоншується і загниває, розсада падає й гине.
переглядів: 254
Що додати в тісто, щоб паска була жовта: перевірені лайфхаки

Ароматна, м’яка, пухка — саме такою має бути ідеальна великодня паска. Але є ще один важливий критерій — колір. Багато господинь мріють про насичено жовту паску, як із бабусиної печі, але сучасні яйця часто не дають такого ефекту.
переглядів: 341
Ціни на Рівненщині: що найбільше подорожчало за перший місяць весни

На споживчому ринку області у березні 2025 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,6%.
переглядів: 309
Які квіти саджати на могилі: красиві та невибагливі варіанти

Догляд за могилою — це не лише прояв пам’яті, а й спосіб виразити любов та повагу до померлого. Одним із важливих елементів впорядкування місця поховання є висадка квітів та рослин.
переглядів: 858
Інноваційні технології в стабілізаторах напруги в 2025 році
Коливання напруги можуть стати причиною збоїв у роботі техніки або навіть її поломки. Щоб уникнути цього, варто подбати про стабільне живлення. Саме для цього використовують стабілізатори напруги — вони підтримують безпечний рівень напруги і захищають електроніку. Такі пристрої актуальні як для дому, так і для бізнесу. Надійно з цим завданням справляються стабілізатори Quant — прості у використанні й ефективні в роботі.
переглядів: 148