Подати
оголошення

01.10.2013, 19:07

Продаж нерухомості у Рівному: що необхідно знати

Ні для кого не є новиною, що операції з продажу та обміну нерухомості потрібно нотаріально посвідчувати. У більшості випадків при укладенні таких угод слід ще й сплачувати податок на доходи. Але далеко не всі фізособи знають, коли, як та скільки потрібно платити.
Зважаючи на численні звернення громадян до Центру обслуговування платників податків ДПІ у м. Рівному із зазначених питань фахівці територіального органу звертають увагу на основні моменти під час операцій з нерухомістю.

Так, доходи, одержані громадянами від продажу об’єктів нерухомості, підлягають оподаткуванню за ставкою 5%. У разі, коли продавцем нерухомості є фізична особа-нерезидент, ставка податку становить 15% (17%) від договірної вартості об’єкта, але не нижче його оціночної вартості.

Продаж нерухомості у Рівному

Якщо угода купівлі-продажу укладається між фізичними особами, податок на доходи від продажу нерухомого майна сплачує продавець до нотаріального посвідчення такого договору. Сума податку визначається та самостійно сплачується продавцем через банківські установи за місцем нотаріального посвідчення такої угоди. Тобто, податок сплачується за місцем розташування робочого місця приватного нотаріуса або державної нотаріальної контори. Якщо ж покупець об’єкта нерухомості – юридична особа чи фізособа-підприємець, така особа виконує обов’язки податкового агента – утримує та перераховує податок з доходу платника від такого продажу.  

Фізособи – власники нерухомості мають звірити дані про житло

Дохід фізичної особи від продажу нерухомості не оподатковується у разі одночасного виконання трьох умов:

продається житловий будинок, квартира або їхня частина, кімната, садовий (дачний) будинок (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі), а також земельна ділянка, розмір якої не перевищує норм безоплатної передачі землі, установлених ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення;

продаж одного з перелічених об’єктів відбувається вперше у звітному календарному році;

відчужуваний об’єкт перебуває у власності платника понад три роки.

Водночас, умова щодо перебування такого майна у власності понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Якщо вказані умови дотримані, то сплачувати податок продавець не повинен.

Рівнянам пропонують пожити у... бібліотеці [+Фото]

Нагадаємо, з метою оподаткування доходів фізичних осіб під продажем нерухомого майна розуміється будь-який перехід права власності на нього, крім успадкування та дарування.

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна визначено ст. 172 Податкового кодексу України (із змінами і доповненнями).

Про це повідомили в Інформаційно-комунікаційному відділі ГУ Міндоходів у Рівненській області.