03.10.2013, 05:53

5 чудес світу, які можуть зникнути

Туристичний сайт Budget Travel оприлюднив список чудес світу, які можуть зникнути до 2030 року, якщо cуспільство не буде щось робити для їх збереження.
На сайті Budget Travel з'явився рейтинг місць, які варто побачити до їх зникнення, адже прогнозовано, що через 20 років їх може вже не бути.

Отож, знайомимо вас з 5-ма чудесами природи, що можуть зникнути:

1. Північний та Південний полюс

Глобальне потепління загрожує вимиранням 80% імператорських пінгвінів Антарктиди. В Арктиці ж знищення загрожує білим ведмедям, адже разом з таненням полярних льодів гинуть цілі екосистеми, включаючи харчові ланцюжки. Нові масиви льоду перестануть формуватися в Антарктиді протягом 20-40 років.На Землю насуваються глобальні зміни завдяки Сонцю?

2. Белізький бар'єрний риф

Белізький риф тягнеться близько 300 км, роблячи його другою найбільшою системою коралових рифів у світі після Великого бар'єрного рифу в Австралії. У 1998 році близько половини коралів рифу дуже постраждали, а зараз через глобальне потепління частина з них далі знебарвлюється.3. Мертве море

За останні чотири десятиліття його площа скоротилася на третину, а обміліло воно на 24 метри. Колишні пляжі тепер на півтора кілометра далі від берегової лінії. Враховуючи ці факти, років за 50 Мертвого моря може не стати.4. Мадагаскар

Якщо не врятувати ліси цієї острівної африканської держави, через 35 років вони будуть повністю вирубані і випалені, а їхні мешканці вимруть. Заповідники займають лише 5% території острова, не дозволяючи тваринам безпечно переміщатися по всьому Мадагаскару.

5. Популяції тигрів

Повністю тигри можуть вимерти вже через 12 років. Для потреб китайської традиційної медицини вбивають у середньому по одному тигру на добу.


Рівненські тигри відсвяткували новосілля з гарбузами

...А тим часом не забуваймо про чудеса, які знаходяться поряд із нами! Адже інколи ми шукаємо незабутніх вражень десь далеко, не помічаючи цікаві місця та справжніх людей поряд. Наш регіон - історична Волинь - має чимало цікавого та пізнавального. На цьому, зокрема, наголошують і автори проекту "Волинь туристична", який реалізовується з ініціативи і за безпосередньої участі заступника голови Рівненської облдержадміністрації Олексія Губанова. "Кожен туристичний об’єкт окремо не буде таким потужним, але все це разом, як спільна історія та мережа об’єктів, дозволятиме людині осягнути усю глибину та велич Волинського краю", - характеризує суть цього масштабного проекту його ідеолог.

Заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олексій ГУБАНОВ: "У нашого краю величезний туристичний потенціал, ми повинні його використати якнайкраще"!

Отож, пізнаваймо світ навколо нас - і нехай це пізнання збагачує нас незабутніми враженнями незалежно від того, де знаходяться цікаві туристичні місця - за тисячі кілометрів чи поряд!

7 чудес Рівненщини