25.10.2013, 15:10

В області будують сучасні сільськогосподарські об’єкти

У Дубенському районі триває спорудження зерносушильного комплексу на 350 тисяч тонн. Перша черга елеватора потужністю 100 тисяч тонн запрацювала вже цьогоріч, доповіли першому заступникові голови облдержадміністрації Анатолію Юхименку.
Так, підприємство зорієнтоване на обробку зернової кукурудзи, адже дана культура нині найбільш затребувана на європейських ринках. Водночас на сушильному комплексі створили усі належні умови для обробки, зберігання та відвантаження зерна. Зокрема, високотехнологічне устаткування очищає та висушує кукурудзу з будь-яким рівнем засміченості та вологості. Водночас атестовані лаборанти, які працюють у три зміни, перевіряють якість очищеної продукції, повідомили з прес-служби РОДА.

Тим часом наступного року планують ввести в дію другу чергу елеватора, розраховану на 250 тисяч тонн зерна. Це дозволить створити умови для зберігання зернової кукурудзи не тільки Дубенського, а й сусідніх районів. Адже на Рівненщині площі посівів цієї культури щороку зростають. Так, цьогоріч під кукурудзу відвели 65 тисячах гектарів, а це вдвічі більше, ніж торік.

За словами Анатолія Юхименка, завдяки будівництву таких сучасних об’єктів вдається гарантувати якість місцевої продукції, підвищувати її конкурентоздатність, а отже розкривати агропотенціал регіону, як того й вимагає Глава держави. Окрім цього, це дозволяє створити додаткові робочі місця. Так, нині на зерносушильному комплексі працює 64 людини, а після введення в експлуатацію другої черги вдасться додатково працевлаштувати ще декілька десятків краян.