Медичні новації: ліцензії для лікарів і наглядові ради при лікарнях
Водночас експерти зазначають, що нормативний акт значною мірою спрямований на підвищення ефективності роботи та вдосконалення професійного рівня лікарів шляхом введення індивідуального ліцензування.
Необхідність ліцензування лікарів розробники законопроекту пояснюють світовим досвідом і сучасними вимогами до кваліфікації медперсоналу, пояснюють експерти. Насамперед необхідно встановити чіткі підстави набуття, припинення або обмеження права здійснювати медичну діяльність на території України особам із медичною освітою. Це, у свою чергу, має підвищити відповідальність і професійний рівень медичних працівників, а також дозволить захистити пацієнтів від неякісного надання послуг, стверджують в уряді.
Медикам платитимуть за якість роботи?
Важливою інновацією є створення при установах охорони здоров'я наглядових рад за участю громадськості. Ця ініціатива, на думку її авторів, дозволить забезпечити ефективний нагляд за дотриманням прав і безпеки пацієнтів, надання кваліфікованої медичної допомоги, а також дотримання етичних та правових засад здійснення фінансово-господарської діяльності медичних установ.
Раніше повідомлялось, що Міністерство охорони здоров'я оприлюднило законопроект, згідно з яким у 2017 році всі українці підлягатимуть медичному страхуванню. Для цього пропонують створити фонд медичного страхування, який діятиме як некомерційна самоврядна організація. Управляти фондом будуть представники застрахованих осіб (їх обиратимуть з-поміж членів профспілок), роботодавці і представники держави (їх призначатиме Кабмін), йдеться на 24tv.ua.
Медична реформа: всі - до сімейого лікаря
А міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова нещодавно повідомила, що механізм оплати праці медпрацівників у пілотних регіонах, де здійснюються заходи з реформування системи медичної допомоги, враховуватиме як обсяг виконаної роботи, так і якість.
Медикам платитимуть за якість роботи?
Нині перед міністерством, за словами його керівника, постало завдання відпрацювати об'єктивні критерії, за якими визначатиметься якість роботи сімейного лікаря, зазначає Урядовий портал. Будуть враховуватися всі об'єктивні індикатори – стан здоров'я людей на ділянці, кількість людей, які звернулися за допомогою, пацієнтів, що її отримали, а також кількість тих, хто викликав невідкладну медичну допомогу, через те, що сімейний лікар їх вчасно не відвідав.

медична реформа, законопроект, Раїса Богатирьова, лікарі, охорона здоров’я, медицина
Чи можна заморожувати сир і як правильно це робити: поради для збереження смаку й свіжості

Якщо у вас вдома накопичилось більше сиру, ніж ви встигаєте спожити, варто замислитися над способами його зберігання.
переглядів: 861
Коли святкуватимуть Трійцю у 2025 році: традиції Зелених свят

Дата святкування Трійці щороку змінюється, оскільки вона залежить від дати Великодня. Свято припадає на 50-й день після Воскресіння Христового.
переглядів: 684
З Днем медичної сестри 2025: найкращі привітання та щирі слова подяки

Міжнародний день медичної сестри щорічно відзначають 12 травня — у день народження Флоренс Найтінгейл, засновниці сучасного сестринського догляду.
переглядів: 1025
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 598
Ердоган обговорив із Путіним можливість відновлення мирних переговорів у Стамбулі

У неділю, 11 травня, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Про це повідомила пресслужба турецького лідера.
переглядів: 590