Режисер фільму "Тіні незабутих предків" Любомир Левицький у Рівному: "Якісне кіно в Україні знімати можна"
Проте чи не найбільш гучною виявилася поява на екранах українського молодіжного містичного трилера "Тіні незабутих предків". Фільм, назва якого перегукується з відомим кіношедевром "Тіні забутих предків", анонсувався передусім як цілковито українська стрічка – український режисер, українські актори, зйомки в Україні й за українські гроші. В основі фільму - українська карпатська легенда. Режисер – Любомир Левицький, відомий українським шанувальникам кіно ще з 2006 року за фільмом "Штольня".
Український молодіжний містичний трилер "Тіні незабутих предків" - уже в Рівному!
Портал OGO.ua поспілкувався з Любомиром Левицьким та акторами стрічки.
За словами режисера стрічки Любомира Левицького, фільм "Тіні незабутих предків" з відомим кіношедевром Параджанова "Тіні забутих предків" не пов’язує майже нічого.
Творці фільму "Тіні незабутих предків" приїдуть до Рівного
- Насправді мети робити піар-хід з назвою не було, - пояснює режисер фільму Любомир Левицький. - Була ціль прив'язати кіно до якоїсь глибини, до історії, до історії кінематографії. Коли я планував назву фільму і працював над останньою сценою, мені до рук випадково потрапила книга Михайла Коцюбинського "Тіні забутих предків". Я її відкрив на першій сторінці, де була біографія автора, і побачив, що ми народилися з ним в один день - 17 вересня. Тоді я зрозумів, що це знак.
Знімали кіно виключно в Україні.
- Ми знімали у мальовничих місцях Карпат, - відзначив Любомир Левицький. - У Верховинському районі Івано-Франківської області, в місті Яремче, в Чернівецькому університеті та у Києві.
За словами режисера, потрібно відійти від тих кіностереотипів, які нав'язуються з боку Росії.
- Я хотів показати яка Україна є красива, - говорить Любомир Левицький. - Нам настільки нав'язали ці розбиті під'їзди, обі**яні двері і все решта, що ми починаємо вірити, що ми живемо в таких умовах. Давайте не вірити. Ми живемо в красивій країні. Це як погляд мухи, яка бачить тільки сміття й те, що погано пахне, і бджоли, яка бачить квіти й небо. Давайте будемо європейцями й не будемо вірити в те, що нав'язують російські фільми. Ми чудова нація і маємо все своє. Тільки не вміємо цінувати й показувати.

Гроші на кіно знайшли також в Україні.
- Кошти на виробництво фільму дала компанія Unison, якою керує Антон Клименко, брат міністра доходів і зборів Олександра Клименка, - говорить Любомир Левицький. - Наразі компанія спрямовує свої зусилля на розвиток міжнародного українського кіно. Вони довірили нашій маленькій кінокомпанії "Санпенс філмс", де ми працюємо разом з Андрексом Селівановим. Бюджет фільму дуже маленький, менше 1 мільйона доларів. Візуально це кіно коштує в три рази дорожче. Знімала б стрічку Росія - бюджет був би 3-4 мільйони.
Сама стрічка хоч і містична, але не страшна.
- Наше кіно розраховане на відпочинок, - зазначає Любомир Левицький. - Можна взяти з собою дівчину, купити поп-корну, і отримати гарний настрій. Такий жанр, як трилер, ділиться на піджанри: кіно, яке залишає страх потому (як "Дзвінок", наприклад), і на кіно, де все зло закінчується поцілунками. Я хотів, щоб глядачі виходили з кінотеатру з піднесеним настроєм і позитивними емоціями.

Щоправда, містика була не лише на екрані, а й в реальності, на зйомках.
- Ми знімали на проміжній території між Україною і Румунією, - згадує Любомир Левицький. - Ближче до Трансильванії, за другою прикордонною заставою. Ми пройшли паспортний контроль і там була 40-кілометрова зона, де взагалі не живуть люди. Там знімали сцену з проїздом вантажівки. Наша група була розділена на дві частини - одна стояла в одній стороні дороги, друга - в другій. І одночасно в цих двох точках з'являється біла істота. Всі завмирають. Ніхто не може дістати ні телефон, ні камеру. Так само блискавично істота зникла в лісі. Ми їдемо на другу сторону, розповісти це іншим, а вони розповідають те саме нам. Пізніше старожили розповіли нам, що у тих краях ще існують чугайстри - лісові духи, що охороняють флору і фауну.
Окрім зустрічі з чугайстром, творцям фільму довелося стикнутися з різними випробуваннями.

- Найважче було добиратися до місць зйомок, - каже Любомир Левицький. - Коли у Карпати приїхав Марк Еберлі (оператор, - прим. авт), то він сказав, що на ці гори можна хіба що гелікоптером дістатися. На що я йому відповів: "Ви не знаєте карпатських водіїв!". Обладнання, яке привозили з Києва, перевантажували на військові ЗІЛи й УРАЛи й їхали горами.
З труднощами зіткнулися й актори фільму.
- Я зіграла роль дівчини Ляни, - говорить акторка Марина Шако. - На зйомках в Карпатах мені було найважче, тому що я по горах бігала в "лабутенах" (модних черевиках на високих підборах, названих на честь дизайнера взуття Крістіана Лабутена – прим. авт.) – Було складно, але весело. Всі сміялись, і я також. У нас, правда, перед тим були тренування в Києві. Ми о 6-й ранку бігали крос, з нами займалися каскадери. Тому підготовка була, але в Карпатах все ж було важко.
У фільмі є не лише містика, а й... еротика
- Це ж мистецтво, це гарно, - говорить Марина Шако. - Цю сцену (еротичну) мої друзі і знайомі сприйняли нормально. Особливо після обкладинки "Плейбоя". (Марина свого часу знялася для обкладинки журналу Playboy, - прим. авт).

Усі актори фільму – молоді, й майже без досвіду
- Я навчаюся на актора в університеті ім. Карпенка-Карого, на 5-му курсі, - розповідає актор Владислав Нікітюк. - Я хочу закінчити університет, у мене є 2 дипломні вистави, і на мене мій майстер злий, що я зараз тут, тому буду говорити менше, щоб мене менше бачили.
Обирали акторів на кастингу і навіть через інтернет.
- Щоб знімати молодіжне кіно в Україні, треба розуміти, що матимеш справу з акторами, які не мають великого досвіду у кіно, - пояснює Любомир Левицький. - Стоїть завдання довіритися їхньому таланту. Кастинги провели в великих містах України і у них взяло участь понад 12 тисяч людей. Критерії важкі - в одній людині має бути і краса, і талант, і акторські здібності, і досвід. Відкрили також онлайн-кастинг, де кожен міг зайти на сайт, побачити діалоги, вивчити їх, відзняти прочитання на мобільний чи камеру й надіслати нам. Так був відібраний Владислав Нікітюк. Загалом я акторським складом задоволений.

Єдиним з акторів, з ким Любомиру Левицькому доводлилось працювати раніше, став Паша Лі.
- Я зіграв роль Вови, - каже актор Паша Лі. - Грати було не важко, тому що під час зйомок "Штольні" я був таким "придурком" і Любомиру запам'ятався. Він і сказав, що треба поновити той образ і бути собою :)

Найдосвідченіший серед молодих акторів – Дмитро Ступка, онук Богдана Ступки.
- Я відчуваю велику відповідальність перед родиною, - говорить актор Дмитро Ступка, виконавець ролі Івана. - Приємно, що говорять багато позитивних слів. Батько (актор Остап Ступка - прим. авт.) теж дуже тішиться. Я дуже хотів, щоб дідусь побачив картину, але, на жаль, його не стало... Він на зйомки мене проводжав. Але життя продовжується, я роблю свою справу і дякую, що ви це помічаєте. З приводу мого персонажу ми багато говорили з Любомиром. Я не ботан, але мені близько грати студента, адже сам був студентом. В усьому іншому - дивіться у кіно.

За словами режисера фільму, стрічка несе сучасному молодому поколінню певний позитивний меседж.
- Фільм навчає підняти голову від екранів мобільних телефонів та інших пристроїв і почати дивитися навколо себе, - зазначив режисер. - Навчає тому, що зрозуміти, що ти живеш у суспільстві, прислухатися до людей, не жити егоїзмом.

Як запевняє Любомир Левицький, перші дні показів довели, що стрічка українців зацікавила більше, ніж закордонне кіно.
- Я відкрию вам секрет - ми отримали звіт по першому вікенду, - говорить Любомир Левицький. - Результат - ми стали найкасовішим фільмом в Україні! З четверга по неділю фільм зібрав близько 2 мільйонів гривень. Перевершили навіть голлівудські фільми! Це все завдяки вам! Тільки ми самі можемо відродити своє кіно.
До слова, на український кінопродукт звернули увагу й у самому Голлівуді!
- Я був здивований, коли під час зйомок мені надіслали листа з агенції UTA (United Talent Agency), - каже Любомир Левицький. - Це агенція, яка має 16-поверховий офіс у Санта-Моніці і куди входить, наприклад, Бред Пітт та інші відомі зірки Голлівуду. І вони пишуть, що "ми слідкуємо за розвитком вашого проекту. Він для нас дуже цікавий. Чекаємо скрімер з англійськими субтитрами". Не я їх шукав! До цієї агенції молоді таланти стоять чергами, щоб їх помітили, а ми зробили щось таке, що Голлівуд помітив сам!
Режисер стверджує, що його уже запрошували працювати у США.
- Тричі запрошували до Лос-Анджелеса, - каже Любомир Левицький. - Але я обрав шлях бути тут і робити міжнародне кіно в Україні. Як Люк Бессон у Франції, який знімає французьке голлівудське кіно, або Тимур Бекмамбетов у Росії, який знімає російське голлівудське кіно.
Як додав Любомир Левицький, історія "Тіней незабутих предків" на цьому фільмі може не завершитися. У планах автора – знімати другу частину, яка, за словами режисера, стане ще цікавішою та ефектнішою.
Нині показ фільму "Тіні незабутих предків" у кінотеатрах Рівного триває. Подивитися його можна у кінотеатрі "Мультиплекс" кіноцентру "ЕРА" та у Кінопалаці "Україна".

"Мультиплекс", презентація, Любомир Левицький, фільм, Тіні незабутих предків
На Рівненщину повертається тепло: прогноз погоди

Після кількох холодного та зимового тижня мешканці Рівненщини можуть зітхнути з полегшенням — вже з 12 квітня синоптики обіцяли повернення по-справжньому весняної погоди.
переглядів: 171
Рівнянин сидітиме понад п’ять років за наркотики

У Рівному суд виніс вирок 36-річному місцевому жителю, якого визнали винним у виготовленні та розповсюдженні наркотичних засобів.
переглядів: 180
У Рівному будівельне сміття викинули на газон: як покарали порушника

У Рівному знову зафіксували випадок недбалого ставлення до міського середовища — цілу купу будівельних відходів викинули прямо на зелену зону.
переглядів: 184
на Рівненщині відкрили ще один молодіжний простір

Костопільська громада продовжує розвивати молодіжну інфраструктуру в селах.
переглядів: 152
У селі Крилів облаштують житло для ВПО

У Рівненському районі з'явиться новий осередок підтримки для внутрішньо переміщених осіб.
переглядів: 150