29.11.2013, 16:39

Пауза в процесі укладення Угоди з ЄС не означає припинення євроінтеграційних реформ - Президент

Європейський вибір залишається для України стратегічним напрямом подальшого цивілізаційного розвитку, зміцнення місця і ролі країни в сучасному конкурентному світі.
Про це заявив Президент України Віктор Янукович на пленарному засіданні Саміту Ініціативи «Східне партнерство» у Вільнюсі. «Вимушена пауза в процесі укладення Угоди не означає припинення вкрай потрібних Україні євроінтеграційних реформ», - сказав він. За словами Глави держави, для України Угода про асоціацію є детальним планом всеохоплюючої модернізації відповідно до європейських цінностей та стандартів. Віктор Янукович підкреслив, що за останній період Україна досягла відчутного прогресу на шляху необхідних реформ. «Ми налаштовані наполегливо продовжувати цю роботу», - підкреслив Президент.

Тим часом радник Президента України Андрій Гончарукв інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» зазначив, що найближчою можливістю для підписання Угоди про асоціацію буде Саміт Україна-ЄС у березні 2014 року.

«Найближчою можливістю буде Саміт Україна-ЄС, запланований на початок березня 2014 року», - сказав він, відповідаючи на запитання, коли саме буде підписано Угоду про асоціацію України з ЄС. Радник Президента висловив сподівання, що до проведення Саміту спільна робоча група опрацює всі суперечливі питання.

Прокоментували ситуацію й представники Рівненщини.

Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА:

«Саміт для нас пройшов вдало. Україні вдалося донести Європі свої пропозиції. І їх вона почула. В березні 2014 року, я впевнений, Угоду про асоціацію буде підписано. За час, що залишився, потрібно не займатися мітингуванням, а об’єднати зусилля всіх гілок влади, задля врегулювання усіх економічних та соціальних нюансів та внести зміни в законодавство країни».

Олексій Кособуцький, деректор ТзОВ «Українська деревообробна компанія»:

«Якщо це рішення прийняте Президентом для того, щоб відшліфувати проблемні моменти в українській економіці та для усвідомлення людей, куди саме ми йдемо, то я цілком підтримую рішення глави держави».

Ігор Тушич, пожежник:

«Я вважаю, що для України все успішно пройшло сьогодні. Бо вся країна вже переживала, що ж буде, підемо в Європу чи не підемо, а сьогодні впевнились, що таки підемо. Крім того нам вдалося привернути увагу Європи до наших місцевих проблем, які по суті і стали причиною цієї перерви. Думаю за цих 4 місяці ми про все домовимось і тоді вже не буде суперечок з цього приводу».

Олена Роман, фотограф:

"Те, що Україна робить паузу, то це добре. Європа чи Росія нас не врятує. Украіна опинилася так би мовити між геополітичною "Сціллою і Харібдою". Ми зараз не в тому стані, щоб рухатися в Європу. Ось ця пауза - це і перевірка вибору українського вибору. Думаю, що і політикам, і громадянам є над чим задуматися в нинішній ситуаціі. Позитивною є участь молоді. Вона проявляє себе активною частиною українського суспільства. Євроінтеграція - це довгий шлях і кожен має знайти визначення для себе, що таке євроінтеграція, куди ми хочемо рухатися і чому. По суті - це вибір жити краще. І якщо ми справді хочемо жити краще, то потрібно відкрити очі і взяти відповідальність кожному за свій шматок украінськоі реальності. Євроінтеграція може початися на Майдані, але можна почати євроінтегруватися з особистоі відповідальності кожного за те, що у нас відбувається, з маленьких кроків, з відкритих очей, чесності, самостійних думок, з усвідомлених дій... Це значно важче, але тільки наше суспільство може розвиватися".

Джерело: paparacio.rv.ua
Щасливе Рівне