10.12.2013, 14:27

"Круглий стіл Кравчука" - без опозиції і Януковича?

Опозиція не бере участь у "круглому столі" щодо виходу з політичної кризи, який був ініційований екс-президентом Леонідом Кравчуком.
Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок, який станом на 14.20 перебуває у Будинку профспілок, назвав цей кругли стіл "зрежисованим". "Нас ніхто не інформував про нього. Ніхто не дзвонив. І гінця не присилав", - зазначив Олег Тягнибок. Політик також вважає необхідним отримати згоду Майдану на проведення переговорів із владою. "Ми повинні отримати санкцію від народу", - додав Тягнибок. Також він вважає неприйнятною пропозицію Леоніда Кравчука про те, що український стіл має відбуватися без участі європолітиків. "Навпаки, його треба проводити за участю третьої сторони", - наголосив лідер "Свободи".

У свою чергу один із лідерів ВО "Батьківщина" Олександр Турчинов сказав, що для початку переговорів "влада має виконати наші вимоги", зокрема, щодо звільнення затриманих активістів.

Народний депутат України Микола Томенко додав, що опозиція може проводити переговори лише із Президентом Віктором Януковичем. "За участю міжнародних посередників та зі зрозумілим порядком денним", - уточнив він. "Ні танцюристи, ні фігуристи, ні політичні пенсіонери не повинні вирішувати долю України", - заявив Томенко, якого цитує "Українська правда".

Євромайдан уранці: відео

Євромайдан увечері: відео

Тим часом о 15 годині на Першому національному покажуть запис сьогоднішньої зустрічі Віктора Януковича з попередніми президентами України Леонідом Кравчуком, Леонідом Кучмою та Віктором Ющенком, яка відбулась у першій половині дня. А сам Янукович, за інформацією "Української правди", о 15 годині може зустрітись із Верховним представником Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон, яка сьогодні прибула в Україну.

Янукович зустрічається з Ющенком, Кучмою і Кравчуком без опозиції

У такому разі виникає логічне запитання: для кого тоді проводиться "круглий стіл"?
Щасливе Рівне