Спортсмени відмовились вчиняти бійки на Євромайдані за 1000 гривень – сповідь "антимайданівця"
Антимайдан: відео
– У нас на Черкащині це зараз інформація номер один, що на мітингах в Києві можна легко заробити гроші. До такої міри вантажать автобуси, що нема вже куди сісти. Бажаючих заробити більше, ніж місць. Платять так: хто стоїть зранку і до третьої дня (це в основному пенсіонери) – то це 100 гривень. А молодим хлопцям платять до 300 гривень, стояти треба з 8-ї ранку до 8-ї вечора. Дуже багато їдуть алкашів, бомжів, безробітних. Дуже багато малолітніх студентів. Їх автобусами прямо з-під ПТУ забирають.
– Особисто Ви з якою метою їхали?
– Я вже не вперше їду, щоб заробити. Вже стояв у Маріїнському парку. Цього разу нас був автобус – 30 людей, всі чоловіки здорові, з них нас 11 спортсменів. Організовує нас місцевий Звенигородський депутат від Партії регіонів.
– Ви одразу знали, що Вас везуть, щоб ви вчинили бійки на Євромайдані?
– Ні, ми думали, що ми просто стояти їдемо. Вже на під’їзді до Києва, на Одеській площі зайшов «старший» в автобус і сказав: «Хто сьогодні буде робити «кіпіш» на Майдані, то тим буде тисяча при любих і ще ми добавимо, якщо все вдасться». Потім нам занесли в автобус ящик горілки і бутерброди, і сказали «Щасливого дня!»
– Що саме треба було робити?
– Ми повинні були прийти з прапорами Партії регіонів і спровокувати Євромайдан на бійку, а тоді за нас мав заступитися «Беркут». Типу, що ми прийшли по-людськи, а вони з нами так. Нам казали «Беркут» вмішається, вас там геть не буде видно, вас одразу заберуть». Ми підійшли до Євромайдану, подивились скільки людей на ньому стоять – і дуже багато людей відмовилось це робити.
– Що саме Вас зупинило?
– Одних зупинило, що мало грошей за таке дають. Других – що на Майдані теж достатньо здорових хлопців. Дивіться, нас з усіх областей саме з цією метою привезли, десь півтори тисячі людей. Це вийшло б, якби ми всі разом пішли – то ми б це могли зробити, годину десь протрималися б. Ми вивчили всі шляхи відступу і вже знали як відступити.
– Як? Де це «слабке місце»?
– «Глобус». Виходиш через «Глобус», переходи – і все. У вас тут це найслабше місце, на Євромайдані. З точки зору планування ця провокація могла б вийти, якби йшли всі разом. Але малими групами – це нереально. Ми подивились, зробили висновок. І майже всі поїхали додому. Більшість уже вдома. Своїм ходом, на автобусах, потягах.
– Ви про своє рішення когось поставили до відома?
– Так, старшому. Сказали: «До побачення». І сказали, щоб більше нас не турбували по таких поводах. Постоять, заробити гроші – це одне, а йти робить провокацію – це не наше.
– Як Ви ставитесь до таких вимог Євромайдану як відставка уряду та президента?
– Я підтримую їх. Особливо, президент має піти у відставку. Нам подобається Євромайдан, але ми не організовані. Ми можемо працювати на цей майдан, ми хочемо допомогти. Навіть грошей не треба. Організуйте нас. Я можу однієї миті привезти чоловік 250. І дуже багато людей піде. Всі люди, з якими я їду, ми душею тут, на Майдані – а тілом там, за гроші. Якби те саме давав Євромайдан – уже б Яника не було. Він уже б знявся. Сам. Тому якщо нам дадуть хоча б якусь допомогу – і згрупують, дадуть автобуси – дуже багато б людей поїхало.
– Тільки за гроші?
– Не тільки. Багато хто пішов би за ідею.
– Складно при цьому стояти на Європейській, слухати промови політиків, яких Ви не підтримуєте?
– Так. Це через те, що є змога заробити. А взагалі вони нас за людей не сприймають. Дрібниця, але я можу вам дати попробувати чай, який там дають – я в термос набрав. Я випив тут на Майдані чай – запашний, гарний. А на Європейській – пойло, а не чай. Прілий, заварка якась списана, стара.
– Що будете робити далі?
– Хочу познайомитись з кимось, поговорити, як можна організувати людей, щоб сюди приїхати. Якщо нам дадуть автобуси – ми приїдемо підтримати Євромайдан.
У Литві видали книгу полеглого Захисника-рівнянина Максима Кривцова
У литовському видавництві Baziliskas вийшла друком збірка «Вірші з бійниці» українського поета та військовослужбовця Максима Кривцова, який загинув на війні. Твори переклали литовською мовою відомі письменники Марюс Бюрокас, Бенедиктас Янушевичюс та Антанас А. Йонінас.
переглядів: 341
Польща хоче збудувати велику морську електростанцію
Польська енергетична група (PGE) спільно з данською компанією Orsted реалізує масштабний проєкт із будівництва морської вітроелектростанції Baltica 2. Її потужність сягатиме 1,5 ГВт, що зробить її однією з найбільших у світі.
переглядів: 260
Литва може відправити в Україну миротворців
Головнокомандувач Збройних сил Литви, генерал Раймундас Вайкшнорас, заявив про готовність країни розглянути можливість відправлення військових до України для участі в миротворчій місії.
переглядів: 257
Діти, яких знайшли у халабуді, повернулися на Рівненщину
П'ятьох дітей, яких знайшли в лісопосадці в халабуді в Тернополі, повернули на Рівненщину. Їх передали в реабілітаційний центр для дітей у селі Олександрія. Соціальні служби розшукують матір дітей, а також готують документи на позбавлення її батьківських прав.
переглядів: 355
Продали фальшивих прав на 35 мільйонів гривень
Оперативники викрили злочинну групу, що заробила 35 млн грн на фальшивих водійських посвідченнях.
переглядів: 266