08.01.2014, 23:30

На Рівненщині знешкодили 169 вибухонебезпечних предметів [+Відео]

169 вибухонебезпечних предметів виявили у селі Тараканів Дубенського району на Рівненщині. Всі боєприпаси перебували у бойовому стані. радіус ураження кожного артснаряду сягав понад кілометр.
Як повідомили в Головному управлінні держслужби з надзвичайних ситуацій у Рівненській області, 4 січня у селі Тараканів Дубенського району на полі місцевий житель виявив 120 металевих предметів, зовні схожих на боєприпаси часів війни. Про підозрілі знахідки чоловік відразу повідомив працівників міліції та рятувальників. Фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС у Рівненській області, що прибули до місця події, ідентифікували раніше виявлені предмети як 45 мм артилерійські снаряди калібром часів Великої Вітчизняної війни. Після детального дводенного обстеження прилеглої до місця знахідок території піротехніки виявили ще 38 артснарядів, одну гранату М-24 та 10 інших вибухонебезпечних предметів (підривників та капсулів).

Усі боєприпаси перебували у бойовому стані, радіус ураження кожного артснаряд сягав понад кілометр, що становило серйозну загрозу учасникам дорожнього руху, адже за 200 метрів проходить траса Київ-Чоп.

6 січня усі боєприпаси були завантажені у піротехнічний автомобіль, вивезені у спеціальне місце та знешкоджені шляхом контрольованого підриву, повідомили в ГУ ДСНС у Рівненській області.До слова, торік у травні в селі Тараканів Дубенського району також була виявлена вибухонебезпечна знахідка. Військовослужбовець під час проведення обходу території "Тараканівського форту", виявив дві мінометні міни калібром 82 мм часів минулої війни.

На Рівненщині у Тараканівському форті знайшли воєнні боєприпаси

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області нагадує жителям Рівненщини, що у разі виявлення підозрілого предмету, схожого на боєприпас, необхідно негайно сповістити найближче розташований орган виконавчої влади, наприклад: сільську (міську) раду, дільничного міліціонера, пожежно-рятувальну службу за номером 101.

Рівне: вибухонебезпечна знахідка біля вулиці Костромської


При знаходженні вибухонебезпечного предмета категорично забороняється:

- брати їх до рук,
- наносити по ним удари,
- робити спроби розібрати або переносити з місця на місце,
- кидати їх у вогнище.