Діти-мовчуни: що робити? [+ПОРАДИ]
Чому діти мовчать ?
Постарайтеся не нервувати і спробуйте розібратися в ситуації. З'ясуйте у своїх батьків, в якому віці заговорили ви й інші члени сім'ї. Цілком можливо, що це генетика, і дитина не розмовляє, тому що в її родині хтось почав вимовляти перші слова досить пізно.
Про що розмовляти з дітьми?

Причина може критися ще й у тому, що атмосфера в сім'ї нездорова, постійні сварки і крики негативно впливають на дітей, вони замикаються і просто не хочуть говорити. Сучасні діти перевантажені зовнішньою інформацією - телевізор, комп'ютер і телефон найчастіше також є перешкодами. Ну і саме останнє - це хвороба, такий факт теж не варто виключати.
Як не виховати неслуха
Відвідування лікаря
Поговоріть зі своїм педіатром, запишіться до дитячого невролога. Як правило, дітям до двох з половиною років припустимо не говорити, а от трирічним малюкам вже можуть поставити діагноз - "затримка у розвитку" і призначити відповідне лікування. Прислухайтеся до того, що скажуть вам лікарі і постарайтеся виконувати їх приписи.
Відволікаємо дитину від телевізора та комп’ютера
Порівняння
Не варто звертати на це увагу і вже тим більше - порівнювати свою дитину з іншими. Кожен малюк індивідуальний. До речі, психологи давно помічають, що діти, які заговорили пізніше своїх однолітків, найчастіше виявляються значно розумніші і здібніші.
Що робити ?
Намагайтеся частіше розмовляти з малюком, коментуйте кожну свою дію, показуйте різні предмети, вимовляючи вголос їх назву і колір. Не вимагайте від малюка негайного повторення сказаних вами слів, у нього все відкладається на підкірці. Одного дня малюк зможе розповісти все, про що ви йому говорили раніше.

Спробуйте пограти в пальчиковий театр. Це не тільки захоплююче заняття, така гра є ще й прекрасною можливістю розвинути мовленнєві навички. Постарайтеся обмежити перегляд телевізора і замініть його на прослуховування аудіоказок або спільного читання.
Розмовляємо з дитиною про СНІД
Важливо !
Ні в якому разі не кричіть на малюка, це не призводить ні до чого хорошого. Даруйте йому свою любов - це найвірніший шлях до щасливого і повноцінного розвитку.
Цитата дня
Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості.
В.Сухомлинський

У Рівному відкриють меморіальну дошку загиблому бійцю Андрію Каранюку

У п'ятницю, 16 травня, о 08:50 на фасаді Рівненської гімназії №10 відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки на честь загиблого Героя України, солдата Андрія Каранюка.
переглядів: 106
Здолбунів прийматиме регіональний етап "Ігор ветеранів 2025" та Забіг Подяки 17 травня

У суботу, 17 травня, Здолбунівська громада знову стане центром спортивного духу та вшанування героїзму, приймаючи регіональний етап Всеукраїнських спортивних змагань «Ігри ветеранів 2025».
переглядів: 143
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 900
Не лише шоумен, але й воїн: на війні загинув Максим Неліпа

З початку повномасштабного вторгнення він добровільно вступив до лав ЗСУ у березні 2022 року. Обіймав посаду командира розвідувального взводу у структурі командування Сухопутних військ ЗСУ.
переглядів: 286
Вишиванка єднає: як долучитися до флешмобу української ідентичності

Сьогодні, 15 травня, українці по всьому світу відзначатимуть День вишиванки – свято нашої культурної ідентичності, спадку та сили національного символу.
переглядів: 270