18.01.2014, 09:30

Рівненські моржі стверджують, що кращих ліків за окунання в крижану воду немає

Моржування, або іншими словами – зимове купання, є одним із найбільш ефективних способів загартовування організму. Воно ще й має тісний зв’язок із релігійними святами, наприклад з Водохрещем, на яке люди, поринаючи в воду, змивають з себе всі гріхи.
У Рівному офіційно налічується 334 любителі зимового плавання, об’єднаних това­риством «Оствіца». Із них­ – 33 жінки. «Моржі» запевняють: якщо хочете від­чути обійми всього світу – почніть загартовувати вже сьогодні свої тіло і душу.Вони щоденно приходять на територію ДЮСШ «Україна» і насолоджуються плаванням у Басівкутському озері. Серед них і 77-річний колишній військовий інженер Віктор Кольніченко.

На Рівненщині знайшли дзвін, який пролежав під землею 70 років


У кожного з рівненських «моржів» - свій «робочий графік». Хтось приходить на облаштоване місце купання о 5.30, хтось пізніше, враховуючи власний часовий запас. Закінчується день моржування о 23-й. Щодо віку членів товариства, то, за словами його голови Анатолія Мильнікова, це люди від 13-ти до 77-ми років. У кожного – своя професія. Тут і юристи, і педагоги, і журналісти, і артисти, і лікарі, і підприємці, і священики.

Різний у них і стаж моржування, як і причина, що спонукала прилучитися до зимового плавання. Але всі вони хочуть бути здоровими і тілом, і душею. Навіть мають власне гасло «Сюди приходять ті, що борються за здоров’я, яке залишилося».
Один із членів товариства, Богдан Низьков, у 42-річному віці відчув проблеми із серцем. Друзі порадили займатися зимовим плаванням. І ось йому сьогодні вже йде 76-й рік. Та жодного разу не вдавався досвідчений «морж» ні до яких серцевих ліків – холодна вода оздоровила й загартувала.


На Рівненщині відкрили ще один дитячий садочок


А 77-річний Віктор Кольніченко – уродженець казахських степів – моржуванням захопився з 17-ти літ, взявши приклад зі своєї дружини Світлани. Спочатку обливався холодною водою, а опісля й плавати почав, що робить і досі. Щоправда, на першому місці в нього - щоденний біг. А роль «моржа» виконує через день. Глянеш на цього жилистого рухливого чоловіка – і не повіриш, що йому стільки літ! Біг йому замінює передплавальну розминку, на відміну від інших членів товариства, які надають перевагу перекладинам, іншим спортивним знаряддям.

Музикант і ведучий Ігор Панчук (у народі більше відомий як М'яч Дредбол) випробовує своє тіло і дух у такий спосіб чи не щодня. Каже, вперше пірнути у крижану воду спробував в Одесі. Сподобалося, відтак залучає тепер до цього і друзів. Його однодумець Анатолій Мильніков – морж, який з 13 років почав загартовуватися водними процедурами, запевняє, що вода – справжній дар Божий. Після занурення відчуває величезну енергію, і не тільки фізичну, а ще й духовну. А Олексія Ткаченка скупатись на Водохреще загітував батько.

За неприбраний сніг рівнян чекають штрафи

– На свято Водохреща зберемося тут всі як один, – запевнив голова товариства Анатолій Мильніков. – А в День захисника Вітчизни у нас відбудеться традиційний спільний заплив. І, як завжди, тон у ньому задаватимуть наші жінки!
Що ж, бадьорих і благодатних водних дистанцій вам, земляки-моржувальники.

За матеріалами: www.visti.rovno.ua

Щасливе Рівне