Молоді імена Рівного: Мімдует "Зліва направо"
Катерина: Усе почалось після вступу в РДГУ на кафедру театральної режисури. У нас там був один такий предмет цікавий — пластика у виставі, сценічний рух. Після перших занять ми зрозуміли, що отримуємо від цього величезне задоволення. До того ж викладач побачив у нас завдатки і ми вирішили їх розвивати. Нас запросили до театру вільної пластики “Яблуко”, який діяв на той момент при університеті. Почали займатись у позаурочний час, тренувались, словом, розвивались. Зараз, на жаль, цей театр призупинив свою роботу.
Анастасія: От власне через це в жовтні 2008 року ми вирішили створити свій мімдует і займатись окремо. Найбільше уваги приділяли пластиці та пантомімі. Це заняття, яке завжди приносило нам задоволення.
— За цей час встигли себе показати?
Анастасія: Так, ми їздили по фестивалях, деякі проводились у нас в Рівному. На одному фестивалі “Співогрань” у жовтні 2010-го, який проходив у Феодосії, вибороли перемогу у номінації “Найкращий дует” і взяли першу премію. То взагалі був наш перший фестиваль, до якого ми плідно працювали.
Катерина: Ми були до того на аматорських фестивалях. А виступ у Феодосії був нашим дебютом.
— Що найбільше вразило на фестивалях?
Катерина: Найбільше вражала робота інших. Наполеглива праця, яка приносила цікавий результат. Тобто ми зустрічали людей, у яких, власне, було чому повчитись.
Анастасія: А ще запам'яталась реакція людей на наші виступи, тому що ми були єдині в своєму роді. Тобто єдині, хто працював з пантомімою та пластикою. Дуже приємно було і цікаво спостерігати за реакцією людей. Там, до речі, з'явились наші перші фанатки.

— Кого наслідуєте ви?
Анастасія: Звичайно, це неперевершений Марсель Марсо. Ми за ним спостерігаємо. Він уже помер, але ми ще в нього вчимось. Знаходимо його записи і виступи в інтернеті. Вчимось у нього, як правильно накладати грим, взагалі різні такі нюанси.
Катерина: Він для нас бог у цьому мистецтві. І не тільки для нас, але й для усього світу. Займався пантомімою до вісімдесяти років. Потім сказав, що йде зі сцени. А через два роки виступив з новою програмою. Просто геніальна людина.
— Як поставились батьки до такого неординарного заняття своїх доньок?
Катерина: Батьки — це взагалі перші глядачі та критики. Коли вже придумано номер, все відпрацьовано, то перші, хто його бачать, то, звичайно, наші батьки. Створюємо такий собі театр у себе вдома, вмикаємо фонограму, вдягаємо костюми та показуємо вже готовий “продукт”. Дивляться і говорять все прямо. Суворі, але справедливі критики.
— Викладачі підтримали?
Анастасія: Наш художній керівник Володимир Олександрович Богатирьов нас взагалі дуже підтримує. Він сам досить-таки неординарна і цікава особистість. Пам’ятаю один випадок. Ми презентували в групі наш новий номер “Dreamer”, і от він нам підказує, що в самому номері не було надзавдання. От він власне так нам і допоміг, і допомагав неодноразово.
— Розкажіть про особливості такого захоплення?
Анастасія: Насамперед, пластика та пантоміма — це рух тілом. Насправді дуже важко тілом передати все те, що ти хочеш сказати словами. Але передати це рухами можна набагато цікавіше і виразніше. Також не можна забувати про головну ідею, тобто що саме ми хочемо донести до людей.
Катерина: Знаючи спеціальні техніки та підтексти в словах, ти доносиш суть до людей рухами власного тіла. Власне, саме це і зацікавило нас найбільше. Таких особливих секретів тут немає. Над цим просто потрібно працювати, відпрацьовувати кожен рух, погляд. Найголовніше в рухах — чіткість і зрозумілість, виразність. Щоб глядач розумів тебе. Тобто найголовнішим у пантомімі є чіткість.
Анастасія: Якщо один рух має декілька підтекстів, що дуже часто зустрічається, то завдання міма вибрати саме той один. На це потрібно багато часу, все потрібно доводити до кінця.
Катерина: У нас у кожному номері є ідея. Ми зосереджуємось більш на таких вічних темах: дружба, любов, боротьба між добром і злом. У нас такий стиль у роботі вималювався, що ми працюємо на добро, на красу. Кожним своїм номером ми вчимо людей чомусь хорошому, показуємо, як робити не треба. Так вже у нас склалось.
— Що у самих тренуваннях найважче?
Анастасія: Коли ми з Катериною довго працюємо або тренуємось, зазвичай це приблизно дві години мовчання, то після того, як знімаємо грим, розуміємо, що нам не вистачає спілкування.
Катерина: Тобто міміка обличчя працює, не можна сказати, що тобі болить обличчя, просто ти йдеш і розумієш, що після двох годин мовчання ти потребуєш звичайної розмови. От ми приходимо додому, садимо біля себе подруг і починаємо говорити. Це, мабуть, найбільш специфічна робота.
— Скільки потрібно тренуватись, щоб зробити півгодинний виступ?
Анастасія: Кожен номер складається з семи хвилин. А над одним номером можемо працювати близько місяця.
Катерина: А ще до того, як працювати над самим сюжетом, ми можемо думати два роки. Взагалі такі речі народжуються не одразу. Є навіть номери, які нам сняться. Був один такий випадок. Ми дуже довго готувались на фестиваль “Творча валіза”, який проходив у нас в Рівному. Знали, що хочемо показати, але не знали конкретно як. Ідея вже була і досить-таки цікава, просто склалось так, що ми точно не уявляли, як це донести до глядача. І от власне одного ранку прокидаюсь і розумію, що мені наснилось декілька рухів. Я розказала це Насті, і у нас вийшов дуже цікавий номер. Причому, таке траплялось з нами двічі. Мені снився наш виступ і ми вже власне після цього втілювали його в життя.
Анастасія: Це так містично. Але знову ж таки, саме це й показало нашу любов до цієї професії і величезне бажання цим займатись.
— Розкажіть, будь ласка, про атрибути справжнього міма.
Анастасія: Грим — головне для міма. Користуємось професійним театральним гримом. Останній придбали собі в Києві. Взагалі хороший грим, наприклад, у нас в Рівному дістати дуже важко. Розумієш, якщо в тебе не буде гриму — в тебе не буде роботи.
Катерина: Ми ставимо рекорди, хто швидше нанесе грим. Спочатку це було півгодини, потім встановили рекорд на п'ятнадцять хвилин. Бували навіть такі екстремальні випадки, коли ми просто не встигали з вистави на виставу і накладали грим буквально за декілька хвилин.
Анастасія: З одягом простіше. Самі собі шиємо одяг. Як правило, це звичайний чорний костюм. У планах — купити собі білі рукавички. До цього працювали без них. Але ми вже виходимо на вищий рівень, це як пояс у карате.

— Дівчата, ви досить часто говорите про те, що це ваша професія. Чи реально взагалі в Україні, в Рівному зокрема, заробляти виступами собі на життя?
Катерина: Звичайно реально, але в різних регіонах це ціниться по-різному. Наприклад, у нас на Хмельниччині такого взагалі не сприймають. У Рівному ж навпаки — наші виступи сприймають “на ура!”. Скільки працюємо на різних відкриттях, люди досить цікаво нас сприймають, часто чуємо приємні відгуки, що й підсилює бажання далі займатись пантомімою.
— На вашу думку, мімом може стати будь-хто?
Катерина: Для цього потрібно мати певні завдатки і, звичайно, бажання працювати над собою. Насправді, пантоміма досить складне заняття. Його потрібно відчувати, це постійна і наполеглива праця.
Анастасія: Чесно кажучи, в нас були такі випадки, коли ми годинами могли стояти перед дзеркалом і відпрацьовували тільки рух однієї брови. Не кожен так зможе. Це треба любити і мати терпіння, більше того — слід бути досить наполегливою людиною. Потрібно дуже скрупульозно до цього ставитись.
Катерина: Більше того, всіх, мабуть, навчити нереально. Від природи має бути хист, це як основа. А чи виросте з цього щось більше — це вже зовсім інше питання. Якщо є бажання, то людина напрацює все.
— Часто запрошують на виступи? Коли отримали свій перший гонорар?
Анастасія: Запрошують часто. Перший виступ був скажемо так “халтурою” (сміється). За нього ми отримали по 250 гривень кожна. На той момент то в принципі були нормальні гроші. І взагалі приємно було від того, що тобі приносить задоволення те, що ти робиш, а гроші лише підсолоджували момент. Не пам'ятаємо, на що його витратили, на щось несуттєве. Вже на 8 Березня цього року працювали в нових костюмах за гонорар, який отримали після виступу на святкуванні дня народження “Гавани”.
Катерина: Якщо чесно, ми приємно дивуємось, коли нам дзвонять і запрошують на виступи. Спочатку дивувались, звідки про нас дізнаються. Але насправді це дуже приємно.
— Сприймаєте це як захоплення, чи вже остаточно вирішили пов’язати з цим своє життя?
Катерина: Взагалі, це така професія, якою можна займатись до якогось визначеного віку. Тобто ще, можливо, років десять можна буде цим займатись, але й це не факт. Тобто вибрати це головною професією ми з Настею не плануємо. Це просто як поклик душі, своєрідне хобі. Ясна річ, підзаробіток, який приносить задоволення.
Анастасія: Особисто я була дуже задоволена, якби в нас була власна студія, де ми могли б навчати дітей. Це було б взагалі супер. Це, мабуть, одна з наших найзаповітніших мрій. Навіть не те, щоб мрій, а якихось таких надзавдань. Я цим займалася б усе життя.
Спілкувалася Ангеліна ЯСИНОВСЬКА-ДИКУН.
Досьє
Рідне місто: Нетішин, Хмельницька область
Дата народження: 8 жовтня 1988 року
Освіта: Рівненський державний гуманітарний університет, художньо-педагогічний факультет
Сімейний стан: незаміжні

Швидко і ситно: готуємо ліниві пельмені за 40 хвилин

Спробуйте приготувати ліниві пельмені за нашим рецептом. Його перевага у тому, що страва готується дуже швидко, але не відстає від звичайних пельменів за смаком.
переглядів: 842
Український комік, родом з Рівненщини, розповів як схуд на 54 кілограми

Відомий український комік Володимир Жогло, який родом з Млинова, поділився вражаючою історією власного схуднення.
переглядів: 429
Рівнян попереджають про новий вид шахрайства

Поліція Рівненщини розповідає про вид шахрайства, коли постраждалим рекомендують нібито "покращити свій мобільний зв'язок".
переглядів: 307
Як військовим оформити заповіт і довіреність без нотаріуса

В умовах воєнного стану військові не завжди мають змогу звернутися до нотаріуса. У таких випадках Закон дозволяє посвідчувати правочини в особливому порядку.
переглядів: 295
Командир взводу «Да Вінчі» Іван Швая: шлях добровольців та уроки війни

У цьому інтерв’ю командир взводу Іван Швая розповість про бойовий шлях батальйону, особливості добровольчого руху, виклики війни та те, як українські воїни формують майбутнє країни на полі бою. Це історія мужності, братерства та незламної віри в перемогу.
переглядів: 596