18.02.2014, 21:31

Перше інтернет-кафе у Рівному

У сучасному суспільстві, здається, навіть 5-річна дитина вже здатна “залізти і сидіти” в Інтернеті. Однак у далекому 1998 році у Рівному доступ до Всесвітньої мережі був екзотикою. Перший, хто вирішив “познайомити” рівнян з інтернетом та його можливостями, став Євген Левченко, засновник першого у Рівному інтернет-кафе. У своїх 62 роки Євген Маркович ще будь-якому молодому комп’ютерному асу дасть фору...
Відкриття у червні 1998 року інтернет-кафе на проспекті Миру, 8 (воно, до речі, і досі там; тепер під вивіскою “Ера”) стало непересічною подією для рівнян. Це був один з перших таких закладів взагалі по Україні.— У Києві, наприклад, перший комп'ютерний клуб відкрився буквально за два-три місяці до того, — розповідає Євген ЛЕВЧЕНКО, директор ПП “Контур Плюс”, голова Регіонального центру впровадження ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій). — Спочатку клуб існував у суборенді у компанії “Кий Авіа”. Потім перейшли на пряму оренду, і так це приміщення залишилось за нами і досі успішно працює.

Інтернет-кафе представляло собою лише шість комп'ютерів та бар.

— Ми відразу обрали нелегкий шлях, тому що відмовились від спокуси встановити комп'ютерні ігри. Вирішили, що якщо в це діло втягнешся, то вже не відмовишся. Тому зробили ставку на освітницький характер роботи, — продовжує Євген Маркович.

Ідея відкриття клубу належить самому Євгену Левченку.

- Я перший з мешканців Рівного отримав доступ до інтернет-сигналу. В мене ще був вдома модем. Цей сигнал, звісно, за швидкістю не зрівняється з нинішніми. Але... Я відразу подумав про те, щоб використати такий ресурс. “Виходив” цю ідею, а потім — втілив.

Євген Маркович розповідає, що бюрократичних перипетій з документами при відкритті інтернет-кафе практично не було.

— 1998-й рік — це вам не 2010-й. Тоді з документами було простіше. Це нині, щоб реконструювати хлів якийсь, слід купу документів назбирати, — пояснює він. — А от технічно, без сумніву, важко. Уявіть, яка на той час була інтернетна швидкість!

Та й взагалі, зауважує пан Євген, Інтернет у 1998 році був справжньою екзотикою.

— Перших два роки ми взагалі ніяких прибутків з клубу не отримували. Люди просто приходили до нас і просили, щоб хоч показали їм, що це таке, — з ностальгічною посмішкою згадує він. — Українських сайтів на 1998 рік було лише зо два десятки. Українських пошуковиків на кшталт “Мета” ще й у планах не було. Щось схоже на соціальну мережу були російські “Кулички”.

Найпам'ятнішим для пана Євгена стала боротьба у 1998 році з ДП “Укртелеком”.

— Це почалося, коли я ввів інтернет-телефонію. Вони там з розуму сходили. Посудіть, у них дзвінок до Америки коштував 2 долари 75 центів. А у нас — 1,20 грн. Відчуваєте різницю? Вони на мене всіх собак спустили, не встигав відбиватися. Довелось писати листа Кужель (вона тоді вперше очолила Держкомпідприємництво). Писав про те, що з мене вимагали ліцензію на телефонні переговори, яка на той час коштувала 999 тисяч гривень! Отримав відповідь: ніяких ліцензій не потрібно. На цьому все й закінчилося, — розповідає Євген Маркович.

Пригадує ті часи й директор колишнього рівненського комп'ютерного центру “Хакер” Олександр ГРИЦУК , який відкрився акурат роком пізніше.

— Так, “Ера” став першим інтернет-клубом. У нас тоді тільки зароджувалась ідея. Щоправда, ми трошки по-різному себе позиціонували. “Хакер” став першим у Рівному ігровим клубом, тоді як “Ера” мала більш навчальний характер, — поділився він.

Наразі ж Євген Левченко серйозно зайнявся співпрацею з Міністерством освіти України. Регіональний центр впровадження ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій), що знаходиться під його керівництвом, займається розробкою педагогічних програм для навчального процесу.


Окремі факти з життя Євгена Левченка :

- Закінчив Львівський політехнічний інститут.
- 20 років пропрацював на заводі “Газотрон”. Був начальником цеху.
- У нього першого з’явився персональний комп’ютер. Називався "Елекроніка 89", з габаритами рівно 16 кв. метрів.
Проект “Перші в Рівному” про наших земляків, котрі були першопрохідцями у різноманітних сферах життя – бізнесі, культурі, громадській чи професійній діяльності, політиці, особистих захопленнях. Про тих, хто не злякавшись труднощів, долаючи перешкоди - йшов до мети.

Рівненщина має знати про своїх ПЕРШИХ більше!


Бесплатка

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, УкраїнаПанасюк

АвтовикупТріада


Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини

04.10, 21:55 Мінлива хмарність, без опадів: погода в середу

04.10, 20:25 В мережі з‘явилися щемкі світлини звільненого з полону воїна з Рівненщини

04.10, 18:55 На Рівненщині унікальне цуценя шукає новий дім та люблячих господарів

04.10, 18:35 Що робити, аби вижити під час ядерного удару: алгоритм дій

04.10, 18:05 У Чернівцях трагічно загинула на службі молодша лейтенантка поліції Таїсія Татарин

04.10, 17:35 Перехід на зимовий час: коли в Україні потрібно переводити стрілки годинника

04.10, 17:20 Рецепт дуже смачного італійського хліба з маслинами, розмарином і томатами

04.10, 16:40 На Рівненщині виявили бомбу часів Другої світової війни

04.10, 16:05 Всесвітній день захисту тварин: володарі Нобельського парку або кого можна зустріти у найкращій перлині Рівненщини

04.10, 15:35 Допомога від Польщі: українські діти з інвалідністю тепер зможуть лікуватися та проходити реабілітацію у Кракові