У січні недовиконання бюджету більш ніж 4 мільярди гривень
До загального фонду державного бюджету за січень 2014 року надійшло 22,5 млрд. грн. (з урахуванням суми відшкодування ПДВ в обсязі 5,2 млрд. грн.). При цьому план для податкових органів на січень 2014 року передбачав надходження у сумі 12,96 млрд. грн., однак, було отримано 11,69 млрд. грн. Митники очікували 8,97 млрд. грн., але не вклалися на 2,95 млрд. грн.
Податки "Рівнеазоту" йтимуть не в рівненський, а державний бюджет[/b]
Зменшення доходів бюджету, безумовно, відбиватиметься ситуації у соціальній сфері. Передусім, йдеться про виплату пенсій. У свою чергу, уряд ще наприкінці минулого року почав створювати для Пенсійного фонду умови для додаткового маневру.
У листопаді, у терміновому порядку, було внесено зміни до постанови Кабміну щодо можливостей Пенсійного фонду брати позики на виплату пенсій, а у законі про державний бюджет на 2014 рік для цього запровадили окрему статтю. Покриття витрат, пов’язаних з обслуговуванням таких боргових зобов’язань, здійснюватимуться за рахунок коштів державного бюджету.
Разом з цим, ми можемо припустити, що чиновники, при формуванні бюджету на поточний рік, прогнозували дефіцит коштів для виплат пенсій.
По-перше, в Україні продовжується так звана пенсійна реформа, однією зі складових якої є збільшення пенсійного віку для громадян. З цієї причини та за рахунок скорочення населення, кількість пенсіонерів зменшується. За даними Держстату чисельність пенсіонерів у 2013 році скоротилась на 181 тис. осіб.
По-друге, влада запланувала збільшення доходів бюджету від надходження податків, за рахунок саме яких і відбувається наповнення Пенсійного фонду. У порівняні з бюджетом 2013 року доходи у 2014-му збільшаться на 44,2 млрд. грн. або на 12,6%.
З іншого боку, "добрі" депутати передбачили зростання розміру пенсій у 2014 році, але це збільшення буде поступовим та майже невідчутним.
При цьому виникає питання: чому при скороченні кількості призначених пенсій та при зростанні доходів бюджету влада, все ж таки, передбачала збільшення дотацій Пенсійному фонду до 65,3 млрд. грн. та обсяг покриття дефіциту до 22,1 млрд. грн.? (Збільшення у порівнянні із параметрами бюджету на 2013 рік становить 4,1 млрд. грн.).
Все це є свідченням проблем, пов’язаних із виплатою пенсіонерам, прорахунків у здійсненні так званої пенсійної реформи та зменшенням обсягу доходів державного бюджету.
Зменшення доходів держави несе значні соціально-економічні ризики, оскільки в загальній структурі доходів населення 60% – це пенсії, стипендії та виплати із соціальної допомоги.
[url=https://ogo.ua/articles/view/2014-02-12/47555.html]Рівне перевиконало бюджет 2013 року
На порозі девальвації
Однією з головних тем сьогодення є падіння курсу національної валюти. Те, чим так довго хизувалася влада, а саме стабільність обмінного курсу, сьогодні стало основним фактором для хвилювань та ризиків, як для підприємців, так і пересічних громадян.
До позитивних наслідків девальвації для української фінансової системи ми можемо віднести принаймні два аспекти.
По-перше, вільне формування валютного курсу може зменшити тиск на золотовалютні резерви НБУ, які за останніми даними становлять лише $17,8 млрд.
По-друге, девальвація може певним чином сприяти українському експорту.
У цьому контексті також важливо звернути увагу на те, що в країнах-сусідах України зараз відбуваються подібні тенденції. Наприклад, в Казахстані девальвація досягла майже 20% рівня, в Росії – на рівні 10%.
Девальвація гривні неминуче призведе до зростання цін на товари, що імпортуються. За попередніми оцінками ціни на побутову техніку, промислові товари та продукти харчування можуть зрости на 4-5%. Вже подорожчало пальне на стелах АЗС, оскільки частка імпорту в бсягах його споживання складає 75%.
Україна у 2014 році має намір позичити близько 19 млрд$ - Мінфін
Перспективи для української економіки сьогодні виглядають не набагато краще, ніж це було торік. Однак, якщо у минулому році економічна ситуація не мала великого впливу на соціальну сферу, нині така загроза стає все більш очевидною.
Джерело: real-economy.com.ua
До 1 березня необхідно оновити декларації для дітей: детальна інструкція
З 1 березня 2025 року декларації ваших дітей можуть стати недійсними. Згідно з новими правилами, затвердженими Кабінетом Міністрів, з 1 березня 2025 року всі декларації про вибір лікаря для дітей мають пройти верифікацію.
переглядів: 162
В роботі сервісних центрів МВС запроваджено тимчасові обмеження
З 1 лютого 2025 року тимчасово призупинено прийом документів для реєстрації та перереєстрації транспортних засобів.
переглядів: 157
Рівненський зоопарк шукає працівників: хто потрібен на роботу
Обіцяють, що навчать та розкажуть усе, що треба. Головне - бажання працювати та дбайливо ставитись до пухнастих підопічних.
переглядів: 1509
Яйця по-флорентійськи: рецепт королівського сніданку
Якщо ви шукаєте ідею для незвичайного сніданку, зверніть увагу на яйця по-флорентійськи. Ця витончена страва поєднує ніжні яйця-пашот, ніжний шпинат і оксамитовий голландський соус.
переглядів: 224
Гармонія та рефлексія: астропрогноз на неділю
Дізнайтеся, що вам підготували зорі на 2 лютого.
переглядів: 282