Ми у Facebook
03.03.2014, 10:58

Сьогодні, 3 березня, розпочався Великий піст

Великий піст готує християн до гідної зустрічі свята Воскресіння Христова. Він починається за сім тижнів до Пасхи і складається з чотиридесятниці – сорока днів – і Страсної седмиці – тижня перед самою Пасхою. В 2014 році Початок Великого посту припадає на 3 березня.
Загальна тривалість Великого посту разом зі Страсною седмицею - 48 днів. Піст, або говіння, - це відмова не тільки від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок і веселощів. Це – час каяття, роздумів і молитви. На протязі всього Великого посту християнська церква закликає віруючих утримуватися від вживання м’яса, молока, яєць і риби, в тому числі в складі різних страв. Риба дозволяється лише на свята Благовіщення і Входу Господнього в Єрусалим.

УПЦ МП звернулася до росіян: досить називати українців "бандерівцями"

— Великим являється цей піст як за суттю, так і за тривалістю. За тривалістю він вважається одним з найдовших серед усіх інших. А за суттю піст великий тому, що передує найважливішій події християн — Великодню, — пояснює настоятель студентсько-викладацького храму Преподобного Федора Острозького, професор Національного університету “Острозька академія” Василь Жуковський.

— Християнський піст має духовне підґрунтя, яке виявляється через молитву, через частіше відвідування храму, читання Біблії та обмеження в їжі. З самих початків, коли Бог створив людину, то першою була надана рослинна їжа, а вже пізніше людина почала вживати і тваринну. Тому церква закликає людей постувати, вчитися обмежувати себе та дисциплінувати своє тіло. Проте є така категорія, як старі, вагітні, хворі люди, які є слабкими. Якщо вони мають можливість, то можуть постити хоча б у середу й п’ятницю та у перший і останній тиждень посту.

Від сьогодні на Рівненщині розпочався Великий піст

- У Великому посту всі ми повинні очистити свої душі від накопичених гріхів. А для цього нам потрібно зі смиренням каятися, щиро молитися і просити Господа простити нам гріхи наші. Молитва не може бути почутою Богом, якщо в душі палають ненависть і злоба. Тому Христос Спаситель попереджає таких богомольців. Він говорить: “Коли ти принесеш дар твій до жертовника і там згадаєш, що брат твій має щось проти тебе, залиш там дар твій перед жертовником і піди перше помирися з братом твоїм, і тоді прийди і принеси дар твій”, - виголосив у проповіді Святійший Патріарх Київський і всієї Руси України Філарет.

Молитви за мир та спокій в Україні

- Багато хто з нас не надає цьому належного значення. Маючи злобу проти своїх ближніх, віруючі люди моляться Богу, ходять до церкви, приймають Святі Тайни, роздають милостиню, чинять інші добрі діла і думають, що так воно і повинно бути: злоба – злобою, а добро – добром; одне одному не заважає. Такі віруючі глибоко помиляються. Від тих, хто тримає у своєму серці ненависть і злобу, Господь не приймає молитву; Він відкидає їхню милостиню, а їх самих не прощає до того часу, доки вони не викинуть із своєї душі зло і не заспокоять її.

Нам треба викинути з нашого серця злобу, ненависть і образи. Зробити це дуже нелегко, але треба, бо цього вимагає Господь: “Якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний. А коли не будете прощати людям провин їхніх, то і Отець ваш не простить вам провин ваших”.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ