Рівне має мільярд, але розпорядитися всіма заробленими коштами не може
— Рівне на себе заробляє достатньо грошей, тобто воно не дотаційне. Але не може їх витратити. Бо податкова і бюджетна системи держави сформовані так, що більшість надходжень міського бюджету йдуть в обласний і державний бюджети і потім частина з них повертається у вигляді субвенцій та дотацій (це переважно кошти на виплату зарплат медикам, освітянам, працівникам культури, соціальні виплати), частина перерозподіляється між районами області, які є дотаційними.
Так, бюджет міста за рік отримує близько мільярда гривень доходу. З цієї суми у місті залишається лише 60%. Ці кошти витрачаються на комунальне господарство, на виконання різних міських програм.
Власник "Рівнеазоту" Дмитро Фірташ заплатив 125 мільйонів євро і поїхав додому
Щодо наповнення міського бюджету, то 80% надходжень становить податок з доходів фізичних осіб, тобто із зарплати. Щоб збільшувати його надходження, треба збільшувати кількість працівників. Але відповідно до законодавства, міська влада не має важелів впливу на це. Те саме з податком на прибуток, з іншими податками.
Щоб змінити цей підхід до формування бюджету, потрібно змінити закони, зробити так, щоб бюджет формувався знизу. Для цього мають бути відповідні формули розрахунків, які враховують мінімальні потреби місцевих бюджетів. Треба, щоб частина податків, які йдуть у державний та обласний бюджет, лишалася на місцях. Скажімо, має бути встановлено якийсь відсоток відрахувань з місцевого до регіонального бюджету — на утримання медзакладів, вищих навчальних закладів, до державного бюджету — на утримання армії, державних установ. Він мав би розраховуватися з урахуванням специфіки регіону: для поліського регіону — один, для гірського — інший, де більше працюючого населення — більший, де менше — менший.
Представники рівненського Автомайдану запрошують за круглий стіл перевізників та ДАІ
Що ми робимо, щоб змінити ситуацію? На рівні Асоціації міст України діє Асоціація фінансистів. Вона працює над змінами до законодавства щодо формування бюджетів. Але Міністерство фінансів України — дуже консервативний орган. І якщо й впроваджує якісь нововведення, то, як правило, вони не на користь місцевим бюджетам.

Якщо розглянути розподіл видатків за економічною складовою, то 96% бюджетних коштів витрачається на виплату зарплат, оплату комунальних послуг та енергоносіїв та інші обов'язкові витрати. На розвиток галузей коштів майже не залишається.

Чим відрізняється фторопласт від інших видів пластику

Фторопласт не використовують «просто так» — його обирають, коли інші матеріали не витримують умови експлуатації. Він дорогий у порівнянні з поліетиленом або поліамідом. Наприклад, якщо розглянути товари від ТОВ ПКФ Електропласт — постачальника кондукційних та електроізоляційних пластиків, фторопластові заголовки будуть приблизно у 2-3 рази дорожчі за інші. Але матеріал є незамінним там, де потрібно поєднання хімічної стійкості, термостабільності й мінімального тертя. Розгляньмо конкретні галузі та чому саме ПТФЕ.
переглядів: 355
На частині вулиць Рівного можливе ускладення рух

У Рівному тривають дорожні роботи: можливе ускладнення руху транспорту на деяких вулицях
переглядів: 468
Прогноз погоди на Рівненщині у вівторок, 7 травня

Синоптики прогнозують хмарну погоду, без істотних опадів.
переглядів: 404
Як урізноманітнити інтимне життя: поради для пари
Інтимне життя — одна з найважливіших частин будь-яких стосунків, і його значення важко переоцінити. Часом стосунки можуть потрапляти в рутину, коли звичка бере верх над емоціями, а близькість з партнером стає менш інтенсивною. Щоб уникнути монотонності, варто активно працювати над збереженням тепла та пристрасті в стосунках. Іноді навіть невеликі зміни можуть додати нового вогню та інтересу.
переглядів: 179
Рецепт ідеального бісквіту: секрети легкого й пухкого тіста

Бісквіт — основа безлічі десертів. Але приготувати його так, щоб він був ніжним, повітряним і не осідав після випікання — справжнє мистецтво.
переглядів: 434