Ми у Facebook
27.03.2014, 11:37

Рівненська область: У Здолбунові хочуть об'єднати пам'ятник героям Гурб та Небесної сотні

Особливим буде цьогорічне відзначення річниці бою УПА з військами НКВД в урочищі Гурби на Здолбунівщині. По-перше, через майже точний збіг дат – адже 21 квітня розпочався той знаменитий бій, а традиційне вшанування на третій день Великодня цього року припадає на 22 квітня. По-друге, тому що цьогоріч ми відзначаємо 70-річчя бою.
Влада району заздалегідь розпочала підготовку до цієї дати.
Уже традиційно буде літургія, панахида на повстанських могилах, концерт-реквієм, відтворення бою.

Найбільш дискусійним для оргкомітету було питання проведення політичного мітингу чи громадської трибуни, адже є дві точки зору: з одного боку, є переконання, що на цьому місці не має бути політики, а лише молитва, а з іншого – велика частина людей приїжджає на Гурби, щоб послухати тих, кого вони зазвичай бачать лише по телевізору. Єдині всі в тому, що на Гурбах не повинні продаватися спиртні напої.

На Рівненщині пройде теренова гра "Гурби-Антонівці"

Несподіванкою для більшості присутніх став проект оновленого пантеону, представлений головою Здолбунівської районної ради Василем Тимощуком, який має бути присвячений не лише Гурбенському бою, а й Небесній сотні. Але цю ідею бажано обговорити з громадою району, адже думки можуть бути різні.

У Гурбах на Рівненщині відкрили пам'ятник дітям, які загинули у 1944-му від рук НКВДистів

На сайті zdolbuniv.com пропонують висловити свою думку і взяти участь в опитуванні:Чи потрібно об'єднувати у Пантеоні в Гурбах пам'ять про Героїв УПА та пам'ять про Героїв "Небесної Сотні"?

Проміжні результати опитування такі:
Ні, не варто (79%, 42 голоси)
Так, це хороша ідея (21%, 11 голосів)
Мені все одно (0%, 0 голосів)

Всього проголосувало: 53

На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна
Дрова


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ