У Рівному викладачі з різних міст України створювали модель школи екологічної культури [+Фото]
Конференція відзначає, що в сучасних умовах соціально-культурного розвитку людини, суспільства необхідні фундаментальні зміни в нашій системі цінностей, способі життя, адже духовні та екологічні потреби тісно взаємопов’язані. Сучасна освіта має міждисциплінарний характер і покликана виконувати інтегровані функції, спрямовані на духовне збагачення дітей і учнівської молоді у взаємодії з навколишнім середовищем та накопичення цінностей життєдіяльності. Отож проявляється велика зацікавленість до питань екологічної освіти, виховання і культури в науковому і практичному плані, свідченням чого став експеримент всеукраїнського рівня на базі Рівненського НВК №2 «Школа-Ліцей» та навчально-методичні в різних регіонах України.
Екологічна освіта виробляє в особистості моделі поведінки, норми і принципи дій в навколишньому природному середовищі, які продовжують і відтворюють екологічний розвиток.
На пленарному засіданні конференції розкривали духовно-ціннісні засади формування екологічної культури, зробили характеристику моделі школи екологічної культури, розробленої у ході дослідно-експериментальної роботи.
На засіданні у НВК №2 “Школа-Ліцей” підняли проблему формування екологічних та виховних ідеалів школярів; акмеологічні підходи методичного супроводу процесу формування фахових компетентностей педагогів, що здійснюють реалізацію навчально-виховного процесу з предметів екологічного спрямування.
Учнівський і педагогічний колективи Рівненського навчально-виховного комплексу №2 “Школа-ліцей” презентували результати експерименту всеукраїнського рівня зі створення моделі школи екологічної культури. За час експериментальної роботи були реалізовані проекти: «Подаруй лебедину пару міста», «Краплини людської доброти», «Створення міні-дендропарку», «Сосонки», «Я малюю Еко-світ», «Розкажу вам Еко-казку», «Захисти первоцвіти», шкільний фотоконкурс «Чарівна мить», здобули перемоги у конкурсах «Парки – легені міст і сіл», «Моя батьківщина - Україна», «Благодійник року», «Дитяча та молодіжна ініціатива в благодійництві». Також функціонують гуртки «Екос» та «Театральне мистецтво», які вчать захищати природу та берегти довкілля.
Плідною та насиченою була робота і секційних засідань, які працювали за такими ж напрямами.
На заключному пленарному засіданні у ході узагальнення роботи науково-практичної конференції окреслили концептуальні виміри екологічної освіти, виховання і культури та зробили експертну оцінку дослідно-експериментальної діяльності Рівненського НВК №2 “Школа-ліцей”. Усі матеріали будуть розповсюджені по Україні, а аналіз-звіт на експертній раді НАПН України.
У Рівному буде концерт органної музики
Усіх поціновувачів органної музики запрошують на творчий вечір.
переглядів: 368
На Рівненщині діятиме заборона на вилов раків
З 1 грудня 2024 року по 30 червня 2025 року на території Житомирської та Рівненської областей діятиме заборона на вилов річкових раків.
переглядів: 300
26 листопада: які сьогодні свята, важливі прикмети
У вівторок, 26 листопада 2024 року, світ відзначає Всесвітній день оливкового дерева, покликаний нагадати про значення цієї рослини для культури, здоров’я та екології. Для вірян цей день особливий, адже вони вшановують святого преподобного Аліпія Стовпника.
переглядів: 335
Рівнян запрошують на виставу "Пілот та маленький принц"
Виставу можна буде подивитися у Рівненському академічному обласному театрі ляльок у п'ятницю, 29 листопада, о 18.00.
переглядів: 484
Завтра Рівне проститься із полеглим Героєм
Завтра, 25 листопада, у Рівному попрощаємося із захисником України Олегом Зваричем, який загинув, борючись із ворогом.
переглядів: 836