21.04.2014, 20:27

Скільки років виповнилося пологовому будинку у Рівному?

Чи не найголовніший медичний заклад Рівного має 85-річну історію. Але чи продовжиться історія будівлі, в якій раніше знаходилась жіноча консультація, що знаходиться за адресою Драгоманова, 9.
У коментарі до одного з матеріалів читач Олег Ярославович написав, "Цікаво, а скільки років виповнилося пологовому будинку, в приміщенні якого зараз знаходиться господарський апеляційний суд? Ця споруда більш давня...)))

І справді, у Рівному не так уже й багато давніх будівель, які дожили до наших днів, тож якщо ми хочемо зберегти для нащадків хоча б якусь дещицю історії, маємо пильнувати те, що є. Одним із таких відносно старовинних будинків є приміщення колишньої жіночої консультації, що знаходиться за адресою Драгоманова, 9.

Ця споруда була зведена у 1929 році. Спочатку тут знаходилася повітова медична каса для малозабезпечених мешканців нашого міста та Рівненського повіту, де хворі могли отримати допомогу лікарів. За радянських часів ця благодійна лікарня була переформатована на пологовий будинок – напевно, саме в ньому народилися багато представників місцевої влади та інших корінних жителів Рівного, яким зараз по 40-50 років.

До 100-річчя від дня народження відомого рівненського гінеколога відкрили меморіальну дошку [+Фото]

Після того, як, окрім пологового будинку на Міцкевича, 32 в центрі міста, у Рівному з'явився ще один на Медичній, 7 (колишня вулиця Механізаторів, 7 – в районі міської лікарні, що на Мірющенка), в приміщенні по Драгоманова, 9 залишили лише жіночу консультацію. Там вона знаходилася до минулого року – тепер же консультацію перевели в сусідню новеньку споруду за адресою Драгоманова, 7, а будинок №9 поки що стоїть пусткою – тут сидять лише охоронці.

Жіночу консультацію на Драгоманова зачиняють: куди звертатись рівненським вагітним

А нещодавно громадська координаційна рада зверталася до керівництва Рівного про передачу будинку по вул. Драгоманова, 9 (колишнє приміщення жіночої консультації №1) для створення Художнього музею. Активісти наголошували, що Рівне єдине місто в Україні, яке не має художнього музею. На що міський голова Рівного Володимир Хомко запевнив, що влада Рівного не проти такої ініціативи.

За матеріалами streets.rv.ua
Щасливе Рівне