«Ранкова кава»: розмова про вищу освіту за кордоном з Лесею Матушевською [Фото+Відео]
– Вибір навчального закладу, де здобувати вищу освіту – це актуальна тема у наш час, адже навчальних закладів є чимало і в Україні, і за кордоном. Чому формується тенденція, що чимало абітурієнтів обирають навчання саме за кордоном?
– Тенденція дуже проста, бо ми живемо в такий час. ХХІ століття – це час динамічний, коли швидко все змінюється. Я – покоління клавіатури, а моя дитина – вже покоління дотикових носіїв інформації. Все дуже швидко змінюється, а стандарти освіти, які є сьогодні в Україні, діють ще за старою системою. Як показує життя, для того, щоб бути успішним, не тільки у кар’єрі, а й у житті, недостатньо тільки мати диплом ВНЗу, навіть дуже престижного. Для успіху треба контакти, треба широкий світогляд, потрібна сильна та впевнена особистість. Той, хто навчається вдома, він знаходиться у своєму природному середовищі. Випускник рівненської школи, залишаючись студентом у Рівному чи у Києві, він живе при батьках, у своєму звичному середовищі, у звичних для нього соціальних стандартах, і в нього немає викликів, ризиків. А коли молодий громадянин України потрапляє за кордон – він одразу ж вмикає мислення, аналізує, розуміє, що йому треба розвиватися, змінюватися. І щонайважливіше за п’ять років навчання – він вивчає не тільки якийсь фах, якусь сферу, а й отримує широке коло контактів. Якщо він навчається у Польщі, то спілкується зі студентами з різних країн світу. Тобто навчання за кордоном зараз – це, на мою думку, тема номер один. Коли студент навчається на бакалавра в Україні, то на магістратуру обов’язково їхати за кордон.
"Ранкова кава": гість Ольга Лук'янова [Фото+Відео]
– Зрозуміло, що це і культурний, і мовний обмін, що також допомагає молодій людині розвиватися. Є широкий вибір різних ВНЗів. Як абітурієнту обрати з цього широкого спектру? Тим паче, що в інтернеті також інколи важко знайти необхідну інформацію?
– Я можу сказати про наш Центр європейської освіти, коли ми працюємо з абітурієнтом, його батьками, то ми виходимо з потреб, інтересів, які має людина. Ми робимо тестування, щоб дізнатися, до якої сфери дитина має здібності: до гуманітарних наук чи до природничих. По суті, в сучасному світі ВНЗ як такий не має великого значення. Зараз вже інші часи, це вже не те, що було десять-двадцять років тому, коли люди обирали виш за престижністю. Зараз важливо обрати сферу. Якщо ви маєте здібності до комунікації з людьми, володіння словом, то не важливо, в якому ВНЗі ви будете навчатися, важливо, щоб ви обрали сферу, що пов’язана зі спілкуванням з людьми.
– Тобто ви допомагаєте абітурієнту пройти певну профорієнтацію, допомагаєте знайти сферу, що підходить людині. В якій формі це відбувається? Анкетування? Тестування?
– Так, наша робота не полягає в тому, щоб просто запропонувати абітурієнту якийсь конкретний навчальний заклад. Перший етап, з якого ми починаємо, – це визначення типажу людини, яку роль він може виконувати. Так, людина може вступити на юридичний факультет. Після отримання диплома їй відкриваються різні дороги. Випускник може піти у прокуратуру, адвокатуру, нотаріат чи в міліцію, і це зовсім різні сфери. Людині, яка по типажу виконавець, не може приймати рішення. Ставити таку людину суддею означає провокувати її на внутрішній конфлікт. Тому коли ми починаємо спілкування з молодою людиною, то ми визначаємо, який у неї типаж, і тоді вже визначаємо сферу. Людина може бути успішною в різних сферах, але найголовніше, щоб вона була на своєму місці.
– Ви є керівником Центру європейської освіти, навчання в яких саме країнах ви пропонуєте?
– Найбільшою популярністю користується Англія, Чехія та Польща. Останні роки акцент зроблено саме на Польщі. По-перше, це країна – наш сусід. По-друге, Польща дуже динамічно розвивається. Це країна, з якої Україна може брати приклад. 25 років тому ми були на однаковому рівні, а зараз є великий розрив. Для нас, для України важко осягнути польський рівень, але він для нас реалістичний, якщо цим займатися. Серед молоді Польща популярна, бо мову можна легко вивчити. У нас схожий менталітет, традиції, стандарти поведінки між людьми. Але водночас у нас все різне. Польща – це європейська сучасна країна, з динамічно розвиненою економікою. Там є чому повчитися, бо для чого люди навчаються – щоб потім іти в життя, в кар’єру. Польща – це якраз та країна, де люди можуть себе пізнавати. Америка теж є у нашому списку, але це зовсім інший світ, зовсім інші стандарти поведінки. В Америку, в Англію можна їхати вже в магістратуру, коли вже людина доросла. І батькам спокійніше відпускати дитину від себе, коли можна зробити візу і через три дні вже можна бути в Польщі. Тому Польща – це оптимальний варіант для комфорту студента і для комфорту батьків.
– На мою думку, кожному випускнику було б корисно пройти тестування, перед тим як обирати спеціальність, та заклад, у якому навчатися. Адже важливо, щоб молода людина почувала себе на своєму місці. Скажіть, куди можуть звернутися ті, кого зацікавила інформація, яку ви розповідали?
– Наш офіс знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Гетьмана Мазепи, 19, оф. 19 (у приміщенні Торгово-промислової палати).
Центр європейської освіти, Леся Матушевська, Ольга Данилюк, Ранкова кава, проект
Бронювання військовозобов'язаних зупинили: що відомо
Уряд до 15 листопада 2024 року призупинив дію деяких положень щодо визначення критично важливих підприємств.
переглядів: 260
На Волині мати намагалася зробити клізму дитині за допомогою електронного термометра
Лікарі закликають батьків не займатись самолікуванням дітей та не прислухатись до некомпетентних порад!
переглядів: 312
У Рівному відбудеться безплатне тестування на тривожність для дітей
Чи помічаєте у вашої дитини тривожність? Ви зможете перевірити це у четвер, 10 жовтня, у ТЦ "Злата плаза" у Рівному
переглядів: 320
Мешканців сіл навчають ефективно користуватися сматфоном
Учора, 7 жовтня, відбулося друге навчання в рамках проєкту "Зі смартфоном на ти". Навчатися можуть охочі віком понад 50 років. Проєкт має на меті допомогти стати впевненішим у використанні сучасних технологій.
переглядів: 403
Героя - дубенчанина відзначили нагородою "За мужність" посмертно
Орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено дубенчанина Вадима Триндуся. На жаль, посмертно...
переглядів: 393