Поради городникам: Які сорти та гібриди обрати, щоб овочі не боялись фітофтори
Раніше фітофтора з’являлася зазвичай наприкінці липня – на початку серпня, і тоді городників виручали ранні сорти, які віддавали основний урожай «перед тим, як».
Але останнім часом хвороби (вірусних на томатах налічується до 300 видів) приходять уже в середині червня, коли до стиглості ще далеко.
У цьому випадку є дві основні поради:
Перша: обов’язкова профілактика і підвищення імунітету рослин, починаючи з підготовки насіння, за допомогою стимуляторів росту. Одним із кращих є епін-екстра.
Готуємо насіння до посіву: поради городникам
Друга рекомендація: своєчасне знищення попелиці на пасльонових, яка є основним рознощиком вірусної інфекції. Крім того, важливо дотримуватися сівозміни, не використовувати насіння від заражених вірусами плодів, ізолювати посадки помідорів від картоплі.
Томати
Від вірусних хвороб виручають сорти «довгограючої» групи – весь ряд Де-барао, але кращі і надзвичайно смачні з них Де-барао царський, Малиновий, Гігант і Чорний. Сорти Де-барао, а також усі чері виведені з дикорослих форм, які мають максимальну стійкість до стресів, хвороб, примх погоди. У цю ж групу відносять улюблену солодку Рожеву сосульку. У групі чері - Сінгапур (15 відер з 27 кущів солодких плодиків!), Батерфляй, Козачка, Золота крона, Черешня, Пляжний. За відгуками овочівників, саме вони виручають у «непомідорне» літо.
Обприскуємо плодові дерева і кущі навесні [+ПОРАДИ]
З великоплідних до улюблених і незамінних виокремлюють такі легендарні сорти: Корнєєвський, Рожевий фламінго, Чудо Землі, Малиновий Пожаровський, Сахарний Гігант, Лунний восторг, Золоте руно, Ісполін, Король крупних, Томатний король, Геллон, Олігарх, Товстий Джек, Скубі.
Капуста
Овочівникам, які вирощують капусту, є сенс зупинитися на жаростійких гібридах різних груп стиглості: ранньостиглому Отамані F1, середньоранніх і середньопізніх Ілоні F1, Грації F1 і Мар’яні F1, а також пізньостиглих для квашення і тривалого зберігання Орбіті F1 і Валентині F1. Переваги їхні полягають не тільки у високій витривалості та стійкості до спеки і посухи, а й відмінній якості качана – білосніжному на зрізі, з високою щільністю, маленькою кочерижкою, солодкого на смак, стійкого до хвороб і розтріскування.
Огірки
Любителі огірків вже кілька років віддають перевагу «пташиній» команді – сортам Ластівка F1, Соловей F1, Голубчик F1, Семкросс F1, Журавльонок F1 і Фенікс плюс. І це того варте: раніше і триваліше радує красивими, хрумкими зеленцями, які мають універсальне призначення, а за стійкістю до негараздів і за урожайністю не мають собі рівних. У цю стабільну команду зарахували й сорт Китайське чудо, який дає зеленці завдовжки 30 см аж до морозів.
Лунный посевной календарь дачника, садовода-огородника: апрель 2014
Для закритого ґрунту кращими є партенокарпічні: Турнір F1, Наша Маша F1, Алексеїч F1, а також з пучковою зав’яззю Кураж F1 і Зятьок F1.
Перець і баклажани
Тим, хто збирається вирощувати перець і баклажани, доречною буде така порада: бажано насіння перед посівом обробити епіном, що прискорить появу сходів на 5-7 днів. Це важливо в умовах недостатньо теплої температури.
Найвитриваліші та більш екологічні (в сенсі стійкості до перепадів погодних умов, до вірусів) сорти перцю «від Сенкевича»: Богдан, Анастасія Вероніка, Маринчин язичок, Красний гігант, Людмила. З-поміж новинок добре проявили себе в минулому сезоні Золотий клад, Волове вухо, Англійський сапог.
Сортимент баклажанів поповнили сорти-улюленці з білою м’якоттю та смаком грибів: Сінгапур, Полосатий рейс, Матросик, Біла лілія, Бейбі і загальноприйнятий Геліос.
За матеріалами газети "Рідне село"
Вирощування цибулі з сіянки: поради фахівців

Без ріпчастої цибулі не обходиться жодна городня ділянка, а все тому, що ця культура складає основу раціону харчування українців. Це не самий простий овоч в агротехніці, тому досвідчені фахівці порадять, на що потрібно звернути увагу, щоб ви насолоджувалися гарним врожаєм з власного городу. Ця стаття розкаже про основні вимоги до вирощування цибулі з сіянки, щоб догляд не приніс багато клопоту протягом дачного сезону.
переглядів: 836
Сіємо розсаду помідорів: які дні сприятливі для майбутнього урожаю

Коли сіяти, щоб отримати багатий урожай
переглядів: 2425
Яку розсаду садити у лютому: корисні поради

Які овочі варто висадити на розсаду вже у лютому
переглядів: 1455
Что нужно учитывать, выращивая цветную капусту

У цветной капусты репутация трудно выращиваемой садовой культуры. Большая часть успеха в её выращивании связана с подготовкой. Чтобы получить хороший и качественный урожай цветной капусты, нужно научиться правильно её выращивать.
переглядів: 606
Плетистые розы в саду

Важную роль в дальнейшем произрастании и богатстве цветения розы играет место расположения куста. Следует запомнить, что роза - солнцелюбивое растение. И в неправильном месте она будет цвести скудно, а может вообще не дать цветов. Часть сада, где будет расти куст роз, должен весь день находиться на солнце. Вода не должна постоянно касаться корней, болото этот цветок не терпит. Для благополучия цветка желательна рыхлая земля, насыщенная минералами. Розе крайне необходимо пространство, из-за этого нужно сажать ее подальше от соседних растений.
переглядів: 960
Як вдома виростити петрушку і цибулю-шніт

Свіжа і корисна зелень на столі цілий рік
переглядів: 4847
Як виростити зелений горошок у себе вдома

Декілька порад, як посадити зелений горошок у себе вдома
переглядів: 3544
Як не помилитись з вибором картоплі на посадку

Картопля є ходовим і популярним товаром. У багатьох сім'ях її в різних видах вживається практично щодня. З огляду на це, люди, які мають хоча б невелику ділянку землі, саджають саме картопля.
переглядів: 2772
Свіжа зелень до зимових свят. Посівний календар на грудень 2020

Які овочі ще не пізно посіяти під зиму? Що ще можна посадити до Нового року? Сприятливі та несприятливі дні у грудні за місячним календарем садівника-городника.
переглядів: 6430
Ефективний захист від збудників білої гнилі

Недотримання сучасними аграріями науково-обґрунтованої сівозміни призводить до накопичення у грунті величезної кількості фітопатогенів, що згодом можуть спричинити епіфітотії хвороб сільськогосподарських рослин.
переглядів: 3389