У поминальні дні священики закликають рівнян не нести на цвинтарі штучних квітів
Коли на кладовищах Рівного пройдуть поминальні дні?
Рівненські цвинтарі буквально завалені пластиковими вінками та квітами. Проте мало хто задумувався про подальшу долю таких "прикрас". Адже коли вони втрачають свій колір та форму, їх просто викидають на смітник, який здебільшого знаходиться поряд із кладовищем.
Довідка Рівного: Як дістатися до кладовища Нове
– Напередодні Великодня рівняни традиційно наводитимуть порядок на могилах своїх рідних. Звертаємося до їхнього здорового глузду та християнської відповідальності, просимо відмовитися від пластикових квітів і вінків на цвинтарях. Таким чином люди подбають про себе, своїх ближніх, навколишню природу, збережуть кошти, – запевнив священик УГКЦ отець Володимир Боровий. – На мертвих квітах дехто заробляє чималі гроші. Це вже стало бізнесом. А виражати свою пам’ять і пошану до померлих маємо не штучними прикрасами. Краще посадити на могилі живі квіти, які цвістимуть все літо. Адже свято Христового Воскресіння – це свято життя. Його символом є не мертва пластикова квітка, але жива рослина. Пам’ятаймо, що найкращим даром для усопших є наша щира молитва і наші добрі справи. Тому віддайте ці гроші бідним або хворим людям. Йдучи на похорон, не купуйте дорогих штучний вінків. Краще ці кошти передати родині померлого. Похорон – це молитва за душу новопреставленої людини, а тому кожен, хто приходить на нього, повинен принести із собою свою молитву, а не сміття, яким є штучний вінок чи штучна квітка.
Якого числа батьківський день і що це таке?
- Традиція штучних квітів не має глибокого коріння і народилася не більше 10-15 років тому. Під нею немає ніякої релігійної чи духовної основи, – каже отець Володимир. – Тому є надія, що люди усвідомлять її шкідливість і з часом відмовляться від пластику. Давно вже в європейських країнах штучні квіти заборонено приносити на кладовище. Там приносять тільки живі квіти і віночки з живих квітів".
Провідна неділя: як правильно поминати померлих [ТЕКСТИ МОЛИТОВ]
За матеріалами: molbuk.ua

Чи справді сіль пришвидшує кипіння води

Серед кулінарів досі побутує думка, що додавання солі у воду пришвидшує її закипання. Здавалося б, твердження логічне: мовляв, сіль нібито запускає певні хімічні процеси, які зменшують час доведення води до кипіння.
переглядів: 663
Курячі яйця можуть подешевшати

У травні українці можуть очікувати незначне здешевшання курячих яєць. Після стрімкого зростання цін, яке тривало з осені минулого року, ситуація на ринку починає стабілізуватись.
переглядів: 572
Чи можна саджати і працювати на городі у повний місяць: поради і застереження

Повний місяць здавна викликає цікавість і навіть побоювання серед людей, особливо у тих, хто займається землеробством. У традиційному сільському календарі фази Місяця часто враховують при плануванні робіт на городі.
переглядів: 274
Коли сходить морква, буряк та огірки: терміни проростання овочів

Весна — час посіву овочів на городі. Але після висівання насіння багатьох цікавить головне питання: через скільки днів з’являться перші сходи?
переглядів: 927
Світ у чашці: як п’ють чай у різних країнах

Чай — це більше, ніж напій. Це дзеркало культури, дзен у чашці, а подекуди й цілий ритуал, що триває годинами. Його п’ють під плед із серіалом, під час переговорів і навіть у пустелі серед спеки
переглядів: 180