Єнотоподібні собаки у лісах Рівненщини: нові подробиці
Як рятуватися від кліщів?
У тих частинах ареалу, де взимку часто бувають люті морози, у єнотоподібних собак під шкірою накопичується товстий жировий прошарок -джерело енергії під час довгої зимової сплячки. Посилено харчуючись восени, вони вдічі приростають у вазі. Тварини сплять у власних норах або знаходять інші зручні для цього укриття. Вони вистилають нору сухою травою тс мохом. Зимовий сон єнотоподібного собаки неглибокий, він часто прокидається, а під час відлиги навіть виходить на пошуки їжі.
У лісах Рівненщини оселилися єнотоподібні собаки
- Цей звір має довжину тіла 90 сантиметрів, вага його - 10 кілограмів, у нього дуже короткі ноги, приземкуватий тулуб, куценький пухнастий хвіст. Хутро досить міцне, а шкуру можна здати заготівельникам за двісті з лишком гривень, - розповів на сторінках "Вільного слова" член президії Рівненської обласної організації Українського товариства охорони природи, дослідник фауни, автор багатьох книг про природу, журналіст Петро Велесик. - Для лігва єнотоподібний собака вибирає місця поблизу боліт та рік, змішані ліси, яри, кущі. А це якраз характерне для нашого Полісся. Єгері розповідають, що коли цей собака зрозуміє, що від переслідувача вже не втекти (а на цих тварин часто полюють вовки, лисиці, здивачілі бездомні собаки та хижі птахи), то, наче справжній артист, прикидається мертвим. І це часто звіра виручає. Однак не у випадку, коли має справу з людиною-мисливцем, бо тій залишається лише взяти за загривок "артиста", який, увійшовши в роль, навіть не пручається, і кинути в мішок.
На Рівненщині побільшало рисей
Появу єнотоподібних собак у лісах Рівненщини мисливствознавці пояснюють міграцією тварин із лісів сусідніх регіонів. Існують відомості, що з 1927 по 1957 рік близько 10 тисяч єнотоподібних собак для збагачення мисливських угідь привезли і випустили в 76 областях колишнього СРСР. У європейській частині вони швидко розплодилися і почали розселятися далі - в тому числі в країни Західної Європи, проникнувши до Фінляндії, Швеції, Польщі, Румунії, Чехії, Німеччини і Франції. "Лісівники сподіваються, що єнотоподібні собаки в нас поселилися назавжди, - резюмує Петро Велесик, - бо володіють всіма якостями, щоб пристосуватися до життя в таких умовах".

У Рівному відкриють меморіальну дошку загиблому бійцю Андрію Каранюку

У п'ятницю, 16 травня, о 08:50 на фасаді Рівненської гімназії №10 відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки на честь загиблого Героя України, солдата Андрія Каранюка.
переглядів: 178
Здолбунів прийматиме регіональний етап "Ігор ветеранів 2025" та Забіг Подяки 17 травня

У суботу, 17 травня, Здолбунівська громада знову стане центром спортивного духу та вшанування героїзму, приймаючи регіональний етап Всеукраїнських спортивних змагань «Ігри ветеранів 2025».
переглядів: 205
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 954
Не лише шоумен, але й воїн: на війні загинув Максим Неліпа

З початку повномасштабного вторгнення він добровільно вступив до лав ЗСУ у березні 2022 року. Обіймав посаду командира розвідувального взводу у структурі командування Сухопутних військ ЗСУ.
переглядів: 338
Вишиванка єднає: як долучитися до флешмобу української ідентичності

Сьогодні, 15 травня, українці по всьому світу відзначатимуть День вишиванки – свято нашої культурної ідентичності, спадку та сили національного символу.
переглядів: 317