Поради городникам: як доглядати за полуницею навесні
Вирощувати полуницю на одному місці довше 3-4 років не раджу, тому що в грунті накопичуються різні грибки та інфекції, які вражають кореневу систему рослини.
Ділянку, де росте полуниця, вичищаю від старого листя і знімаю верхній шар грунту між кущами (приблизно 3 см). Для чого це? По-перше, в цьому шарі живуть різні шкідники, а по-друге, коренева система починає отримувати додаткове тепло від променів сонця. Потім рихлю землю, обов’язково між рядами і в самих рядках, на глибину до 8-10 см. Пам’ятайте, що коріння полуниці знаходяться близько до поверхні грунту, не пошкодьте їх.

Поради городникам: Які сорти та гібриди обрати, щоб овочі не боялись фітофтори
Після цього провожу мульчування. Мульчування – це покриття поверхні грунту певним матеріалом органічного походження, що забезпечує захист ґрунту від пересихання, перегрівання і та пригнічує ріст бур'янів. Для мульчування можна використовувати солому, торф, перегній, голки хвойних дерев. Я використовую перегній. Ним покриваю грунт в рядках (по ширині 30–40 см) між кущиками полуниці товщиною 1,5-2 см, міжряддя періодично рихлю. Можна мульчувати і міжряддя.

А ще полуничку треба підгодувати, краще азотним добривом. Я підживлюю рослини розчином коров’яку з додаванням в нього сульфату амонію, для цього в 10 л води розчиняю 1 столову ложку сульфату амонію і додаю 2 склянки коров’яку.
Садимо жоржини: секрети гарного квітника
Друге підживлення роблю перед цвітінням. Склад добрива: 2 столові ложки нітрофоски і 1 чайна ложка сульфату калію на 10 л води.
Дуже гарне добриво, яке підходить не тільки для полуниці, а й для будь-яких рослин, я готую сама. В діжку закладаю порізані кропиву, листя кульбаби, подорожник і додаю трохи гною. Все це заливаю водою, накриваю кришкою і залишаю на 2 тижні перебродити. На відро води додаю 1 літр добрива. В результаті отримую біодобриво, яке посилює ріст полуниці. Пам’ятайте, що всі підживлення вносяться під корінь куща.

Якщо весна виявляється сухою, то кущі полуниці поливаю. Бажано поливати вранці і теплою водою. Але нечасто, раз на тиждень і рясно.
І ще один маленький секрет гарного врожаю: полуниця не любить, коли її турбують під час цвітіння і плодоносіння, тому не варто прополювати бур'яни в цей період.

догляд, ягоди, полуниця, садівництво, поради городникам, город, сад
Салат «Сніданковий» за 5 хвилин: швидко, просто, смачно

Ранок задає настрій усьому дню — і саме з поживного та водночас легкого сніданку варто розпочинати. Якщо не хочеться довго стояти біля плити, цей рецепт стане справжньою знахідкою.
переглядів: 79
Передбачення на неділю: дізнайтесь, що вас чекає

Дізнайтеся своє персональне передбачення на 13 квітня.
переглядів: 318
Як звичайна сода може покращити вашу шкіру та волосся: секрети краси

Сьогодні домашні процедури стають все більш популярними, оскільки люди розуміють, що зовсім не обов'язково витрачати величезні суми в салонах краси, доглядати за своєю шкірою і волоссям цілком можна і за допомогою вельми економічних натуральних засобів - таких, як сода.
переглядів: 939
Простіше не буває: рецепт ситного крем-супу з куркою

Рецепт швидкого в приготуванні та ситного супу, який сподобається і дорослим, і дітям.
переглядів: 1428
Як не набрати зайві кілограми на Великдень: топ-3 поради

Великодні свята - це період, коли дуже легко набрати кілька зайвих кілограмів. Смачна паска, крашанки, м'ясні страви та відсутність фізичного навантаження лише сприяють цьому.
переглядів: 1520