Ми у Facebook
14.05.2014, 11:04

Паралельна реальність сучасності: прорив чи глобальна проблема?

Серед користувачів мережі Інтернет важко знайти людину, яка б не мала профілю або навіть кількох у соціальних мережах. Їх появу багато хто називає справжнім інтелектуальним «проривом» людства. Проте, з іншого боку - це глобальна проблема 21-го століття.
На сьогоднішній день діти найбільше піддаються впливу цього "небезпечного спокусника". Адже, який підліток сьогодні охоче піде в бібліотеку за посібником, якщо все і так під рукою? Інтернет відкриває простори новин, музики, відео, фільмів, книг, але й має місце для брехливої інформації та піару.

За недавніми дослідженнями, близько 65% інформації в Інтернеті - це "фільми та фото для дорослих".

Як показують дослідження американського університету, 80% людей, що знайомляться через Інтернет, обманюють своїх співрозмовників. Також було з'ясовано: чим старша людина, тим більш неправдиву інформацію вона надає про себе. Чого люди найбільше соромляться і чому прагнуть здаватися краще, ніж вони є? Все просто, так швидше знайти собі партнера, ховаючи свої недоліки за камерами, клавіатурами, або й просто в сусідній кімнаті.

Чому діти зникають в інтернеті?

Також не варто забувати про те, що мережа Інтернет контролюється. Уся інформація поглинається і розповсюджується, і якщо з'явиться необхідність використати її на сайтах іншого типу, то проблем, перешкоджаючих цьому процесу, не виникне. Так звані "фейкові сторінки", "спам" і так далі - чудовий приклад.

Вчені Кембриджського університету виявили, що навіть те, як користувач ставить «лайки» у Facebook, може розповісти багато що про його політичні та релігійні погляди, сексуальну орієнтацію, сімейний стан, шкідливі звички й інші аспекти особистого життя, які він не хоче розкривати у своєму профілеві.

Дослідники дійшли висновку, що інтернет-залежні діти живуть неповноцінним життям і нездатні правильно оцінювати реальність, що в майбутньому може призвести до негативних наслідків, наприклад, до труднощів у соціальному спілкуванні. Більше того, недавно було прийнято рішення додати інтернет-залежність у список тяжких психічних захворювань. Отже, дітям, які тривалий час проводять біля комп'ютерів, необхідно правильне лікування, яке, до речі, тривале за часом.

Комп’ютерна залежність трагічна?

Тому, у всьому треба знати межу. Контролюйте свій час, проведений в Інтернеті, аби він не почав котролювати вас. Реальне життя набагато яскравіше й солодше, ніж та паралельна реальність, яку вам нав'язують з усіх боків. Наші можливості - безмежні, краще використайте свою енергію в цікавому ділі, в прогулянці з друзями, у кар'єрному зростанні і в створенні сім'ї, аніж в "протиранні штанців" біля монітора. Живіть і пам'ятайте, вибір завжди за вами!





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ