15.05.2014, 14:41

Влада Рівного порушила права громади… [+Відео]

Олексій Муляренко

Про це йдеться у зверненні голови Рівненської обласної організації політичної партії “УДАР Віталія Кличка” народного депутата України Віталія Чугуннікова на ім’я прокурора області, оприлюдненому днями на засіданні Рівненського міськвиконкому.
На думку нардепа, Управління комунальної власності Рівненської міської ради не мала права укладати договір позички з апеляційним судом на приміщення по вул. Драгоманова.

Як відомо, 3-го лютого 2014 року Управління комунальною власністю від імені громади міста уклало договір позички № 2039, яким передало приміщення за адресою: Драгоманова, 9, площею 2410,1 кв. м у безоплатне користування Апеляційному суду Рівненської області терміном до 3-го лютого 2063 року.

Нардеп вважає, що управління комунальною власністю як уповноважений орган територіальної громади має право здавати вільні площі в оренду на платній основі, але надавати у позичку, яка передбачає безоплатне користування, повноважень не має. Виняток становлять лише нежитлові приміщення, елементи та інфраструктури спільного користування житлових будинків, що здаються товариствам співвласників житлових будинків та їх об`єднанням.

Будь-яких нормативних актів, що розширюють повноваження виконавчого органу, уповноваженого розпоряджатися комунальним майном, немає, вважає нардеп. Відтак, договір позички нерухомого майна, тобто передача цього майна у безоплатне користування, порушує ст. 78 Статуту територіальної громади міста Рівного.

Окрім цього, йдеться у зверненні, міська влада проігнорувала прохання громади міста про передачу цього приміщення для влаштування у ньому Художнього музею.

На підтримку громадян міста стали і Рівненські «Ударівці» на чолі з народним депутатом Віталієм Чугуніковим.

На сесії міської ради помічник народного депутата Віталія Чугунікова Олексій Муляренко висловив думку щодо подальшої «долі» цього приміщення. Він зазначив, що не можна передавати в безоплатне користування приміщення в центрі Рівного. Тим більше установі, яку навряд чи можна назвати “неспроможною платити оренду”. Виходом з конфліктної ситуації може стати рішення міськради та виконавчого комітету про передачу в оренду іншого приміщення для апеляційного суду. А приміщення колишньої “жіночої консультації” повинні передати під Художній музей.

Відтак, Віталій Чугунніков просить прокурора області провести перевірку та надати оцінку законності такого рішення, а якщо знайдуться порушення, то вжити заходи реагування.- До мене, як до депутата Верховної ради України, неодноразово зверталися обурені мешканці міста Рівного та громадські організації з приводу незаконної, на їхню думку, передачі приміщення будівлі по вул. Драгоманова. Рівняни обурювалися безгосподарністю міської влади. І я їх розумію. Адже місто не настільки багате, щоб передавати в безоплатне користування приміщення в центрі Рівного. Тим більше установі, яку навряд чи можна назвати “неспроможною платити оренду”. Разом з цим варто підкреслити, що укладаючи договір позики, міська рада перевищила свої повноваження. Адже відповідно до чинного законодавства, міське управління комунальної власності може укладати лише договори оренди. Тому я вирішив звернутися до прокурора області з проханням втрутитися в ситуацію. Тим більше, що громадські активісти неодноразово зверталися до міської влади щоб створити в центрі міста Художній музей. Тому думаю, що саме в цьому приміщенні він був би досить доречним, - розповів народний депутат України Віталій Чугунніков.

У свою чергу, член Рівненського міськвиконкому, помічник Віталія Чугуннікова, Олексій Муляренко, який власне й зачитував звернення зазначив, що хотів би почути з цього приводу коментар міського голови Володимира Хомка, однак його на засіданні міськвиконкому не було.

Окрім цього, за словами Олексія Муляренка, на найближчу сесію Рівнеради (її заплановано на 15-те травня) виноситься питання про передачу у користування земельної ділянки під приміщенням на Драгоманова. “Ударівець” зазначив, що проситиме депутатів зняти це питання з розгляду поки прокуратура проводитиме перевірку.

На думку Олексія Муляренка, виходом з конфліктної ситуації може стати рішення міськради та виконавчого комітету про передачу в оренду іншого приміщення для апеляційного суду. А приміщення колишньої “жіночої консультації” повинні передати під Художній музей.

- Сьогодні в місті є чимала кількість недобудованих приміщень. Думаю апеляційному суду можна було б передати в оренду одне з них. Тим більше, що вони все одно збиралися робити реконструкцію приміщення на Драгоманова. А в приміщенні бувшої жіночої консультації все ж таки варто створити Художній музей, якого немає в Рівному, - наголосив Олексій Муляренко.


Щасливе Рівне