Як у Рівному зареєструвати дитину в садочок?
Тому варто добре обміркувати, в який дошкільний заклад піде ваше маля, і з’ясувати, чи є у ньому місця. Щоб не склалася така ситуація, коли настане час дитині йти у садочок – а місць зовсім немає. Відтак, реєструвати дитину у чергу треба заздалегідь.
Батьки самі контролюють чергу
В управлінні освіти кажуть: така загальноміська електронна реєстрація дітей створена, щоб батьки без проблем могли зареєструвати дитину в садочок.
Найкращі дитсадки Рівненщини [ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ]
Головний спеціаліст відділу дошкільної освіти управління освіти Рівненського міськвиконкому Галина РЕМИЗОВИЧ пояснює, що загальна міська електронна реєстрація дітей для влаштування у дошкільний навчальний заклад — це єдина комп’ютерна база даних, яка містить інформацію про ДНЗ м.Рівного та дітей, які мають відвідувати ці заклади.
— Така реєстрація створена для того, щоб забезпечити прозорість прийому дітей в дошкільні заклади, вести загальний облік дітей і прогнозувати перспективу розвитку мережі дошкільних навчальних закладів. А також забезпечити право дітей на доступність здобуття дошкільної освіти, — розповідає Галина Ремизович. — Адже завдяки електронній реєстрації батьки самі зможуть контролювати електронну чергу, бачити, які вони за списком у цій черзі. І така реєстрація скорочує час.
Тож, для того, щоб зареєструвати маленького рівнянина у садочок, потрібно зайти на сайт “Освіта м. Рівне” (http://www.rosvita.rv.ua) і обрати розділ “Дошкільна освіта”. Потім, користуючись інструкцією, зареєструвати дитину. Ця процедура займе не більше 5 хвилин. Якщо у людини немає Інтернету, то можна зареєструватися, звернувшись до реєстратора, який працює в приміщенні ЗОШ №1. А віднедавна записати свою дитину в будь-який садок через сайт допоможуть у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці.
— На цьому сайті (http://www.rosvita.rv.ua) є інформація про кожен дошкільний навчальний заклад. Батьки можуть обрати будь-який садочок, адже відповідно до нормативних документів, територіальної прив’язки до місця проживання немає, — зауважує Галина Ремизович.
Навіщо дитсадок майбутньому першокласнику?
Групи в дошкільному закладі комплектуються за віковими принципами. Комплектування груп за віком передбачає перебування в ній дітей одного віку або з різницею у віці.
— При виборі групи (за роком народження, молодша на рік) важливо враховувати дату народження своєї дитини, стан її здоров’я, особливо, коли малюк народився після 1 вересня, — наголошує Галина Ремизович. — Якщо ви хочете, щоб ваша дитина ходила в групу з своїми однолітками — вибираєте групу за роком народження. Якщо бажаєте, щоб син чи донька відвідували групу з різницею у віці 1 рік — вибираєте групу, яка молодша на рік. Наприклад: дитина народилася в жовтні 2011 року. Вона може відвідувати як групу за віком, так і молодшу на рік. Якщо бажаєте, щоб дитина пішла в школу в 6 років 10 місяців – вибираєте групу на рік молодшу, тобто ваша дитина буде відвідувати групу з дітьми 2012 року народження.
Тип закладу — важливий
Обираючи дошкільний навчальний заклад, Галина Ремизович радить звернути увагу на тип закладу, оскільки зарахування дітей в заклади (групи) компенсуючого типу (спеціальні та санаторні) здійснюється на підставі додаткових документів:
Чому цього року у рівненських школах - черги першокласників?
— Для прийому в такі заклади подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення управління освіти.
Коли ж дитина зареєстрована, то впродовж трьох діб, обравши заклад на сайті, ви побачите прізвище та ім'я дитини в “Електронній черзі в садок”.
Відтак, зарахування дітей в дошкільні заклади з 1 січня цього року здійснюється керівником закладу лише відповідно до списків, сформованих базою даних та поданих реєстратором при наявності вільних місць упродовж року.
Після 15 травня реєстратор надсилатиме у дошкільні заклади списки дітей для комплектування груп на новий навчальний рік відповідно до кількості вільних місць, які подали керівники закладів.
Прийом документів до ДНЗ буде здійснюватися:
- на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють,
- медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничого лікаря про епідеміологічне оточення,
- свідоцтва про народження.
— Якщо ж людина вирішила перереєструвати дитину в інший навчальний заклад, то для цього варто звернутися до реєстратора, щоб не виникло проблем, — додала Галина Ремизович.

Зареєструвати дитину можна, скориставшись сайтом http://www.rosvita.rv.ua, звернувшись до реєстратора: м. Рівне, вулиця Литовська, 11 (приміщення ЗОШ №1 ім. В.Короленка).
Графік роботи реєстратора: щоденно (крім суботи та неділі) з 9:00 до 15:00.
Довідки за телефоном 0362 62-33-07.
Або у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці (вул. Короленка, 6. Тел.: (0362) 26-35-85, 22-21-21)
На Рівненщині електронна черга у садочки буде і в районах?
Довідково:
У Рівному працюють 33 комунальні дошкільні навчальні заклади. Серед них є ДНЗ компенсуючого типу:
Спеціальні: ДНЗ №35 (для дітей з вадами зору), Центр “Пагінець” (для дітей з особливими потребами).
Комбіновані: ДНЗ №№56, 31 (групи для дітей з вадами мови). ДНЗ №№12, 39 (групи для дітей, які часто хворіють застудними захворюваннями), ДНЗ №46 (групи для дітей, що мають захворювання органів шлунково-кишкового тракту).
Санаторні: ДНЗ №№27, 40, 43 (для дітей із неспецифічними захворюваннями органів дихання). ДНЗ №16 — для дітей з ранніми проявами тубінфекції.
У рівненських дошкільних навчальних закладах виховується 11294 дитини. А станом на 20 березня 2014 року в електронній черзі реєстрації дитини в ДНЗ вже записано 4376 дітей віком від народження до 6-7 років.

електронна черга, дитсадки, дитсадок, дошкільна освіта, дошкільні заклади
Як помити підлогу без розводів: корисні поради для господинь

Підлога без розводів — це не так складно, як здається. Потрібно лише трохи уважності, правильний підхід і бажання зробити свій дім дійсно чистим та затишним.
переглядів: 106
Як відновитися після свят і повернутися до звичного харчування

Після традиційних святкових застіль чимало людей стикаються з неприємними наслідками — відчуттям важкості в шлунку, сонливістю, появою висипань на шкірі, а також зайвими сантиметрами на талії. Причиною таких змін часто стає переїдання, порушення режиму сну та вживання алкоголю.
переглядів: 498
В Україні впроваджують інклюзивний проєкт «Безбар’єрні автошколи» за ініціативи Олени Зеленської

У 2024 році в Україні стартував флагманський проєкт «Безбар’єрні автошколи», який реалізується Міністерством внутрішніх справ у межах національної ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Його мета — забезпечити рівний доступ до навчання в автошколах для людей з інвалідністю.
переглядів: 513
Рівненські велогонщиці вибороли срібло на чемпіонаті України з маунтенбайку

У Львові відбувся чемпіонат України з маунтенбайку, де спортсменки з Рівного гідно представили свою громаду та продемонстрували високий рівень підготовки.
переглядів: 463
Кулінарні ідеї: як оригінально використати залишки паски після свят

Після святкових застіль часто залишається чимало великодньої паски, яку вже не так охоче доїдають. Викидати ж такий запашний хліб – справжній гріх. Пропонуємо вам шість оригінальних та смачних способів перетворити черству паску на нові кулінарні шедеври, які обов'язково припадуть до смаку вашій родині.
переглядів: 449