Ми у Facebook
05.06.2014, 11:46

На Рівненщині нові підходи до управління комунальними установами

На Рівненщині втілюють заходи, спрямовані на підвищення ефективності роботи комунальних підприємств.
Голови Рівненської обласної ради Михайло Кириллов важає, що необхідність вжиття термінових заходів з реформування підходів до управління комунальними установами. Таке твердження викликано їх критичним станом. Бездарний менеджмент, який є прямим наслідком корумпованої системи кадрових призначень, перетворив більшість комунальних установ області на
збиткові організації, повідомляють у прес-службі Рівненської обласної ради

Для вступу у Люстраційний комітет Рівненщини потрібна довідка з психлікарні

- Коли ми взимку повертали від облдержадміністрації до ради делеговані повноваження з управління комунальними установами, ніхто навіть не уявляв масштаби проблеми, - розповідає Михайло Кириллов. – Упродовж декількох останніх років наші підприємства перетворилися в структури, які мільйонами проїдають бюджетні кошти, практично не розвиваються та ще й практикують стягнення з громадян незаконних благодійних внесків.

До спільної власності територіальних громад краю належить 104 комунальні заклади. 9 з них працюють з метою отримання прибутку. Реально ж дохід минулого року отримало лише 4.

На "Рівнеазоті" - масштабні капремонти

Щоб вирішити проблему, за дорученням голови обласної ради Михайла Кириллова, було напрацьовано кардинально новий механізм відбору керівників для цих підприємств. Від попереднього він відрізняється абсолютною прозорістю, наявністю чітких важелів контролю та орієнтованістю на результат.

- На відміну від попередніх років, коли керівників підприємств невідомо за які заслуги одноосібно призначала облдержадміністрація, сьогодні ми практикуємо відкритий конкурс, - каже Тетяна Кравчук. – Людина, яка хоче очолити нашу комунальну установу, повинна бути не просто професіоналом, а має прийти з конкретним планом розвитку підприємства. Посаду отримає той, хто подасть найефективніші пропозиції. Однак, це лише частина нововведення. Адже, після підписання контракту, невиконання стратегічного плану розвитку є підставою для дострокового припинення повноважень керівника.





На правах реклами