12.07.2014, 10:35

Рівненщина: за мобілізованими військовими зберігатимуться робочі місця

За громадянами України, які починаючи з 18 березня 2014 року були призвані на військову службу, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток.
Згідно інформації першого заступника начальника Територіальної державної інспекції з питань праці в Рівненській області Наталії Карп’юк, за громадянами України, які починаючи з 18 березня 2014 року були призвані на військову службу зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

ФОТО: Рівненський журналіст ділиться світлинами з зони АТО

Підставою для надання зазначених гарантій працівникові є повістка військового комісаріату про призов працівника на військову службу. Відмова роботодавця від скасування наказу про звільнення працівника у зв'язку із призовом на військову службу під час мобілізації та невиплата середньої заробітної плати є порушенням законодавства про працю і тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством (кримінальну, адміністративну та дисциплінарну), повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради.
Щасливе Рівне