Де і за скільки можна відпочити у Карпатах
Дорогі готелі попитом не користуються. У них приїжджають хіба що на вихідні. Що стосується цінової політики карпатських курортів в цілому, то більшість готелів, пансіонатів, приватних котеджів ціни на свої послуги не піднімали. Виняток — санаторії, вартість послуг у яких збільшилася на 5-10%.
Кожен другий українець планує скоротити витрати на відпочинок цього літа
БУКОВЕЛЬ І ЯРЕМЧЕ: ВІДПОЧИНОК ДЛЯ ЗАМОЖНИХ

Найбільш дорогі курорти Прикарпаття — Буковель та Яремче. Саме тут зосереджена найбільша кількість чотирьох -, п’ятизіркових готелів і дорогих баз відпочинку. Проживання в них коштує 250-450 грн. на добу з людини (з сніданками або напівпансіон).
Правда, є і готелі поскромніше — від 60 грн. з людини в номері економ, без сніданків. Проживання в приватному котеджі з вигодами коштує 100-200 грн. з людини.
Ціни на харчування в ресторанах на цих курортах схожі з київськими: сніданок — близько 40 грн., обід або вечеря — мінімум 100-120 грн.. Однак, «старожили» курортів здають секрет: якщо відійти від центру того ж Яремче до водоспаду «Пробій» та ринку народних ремісників, поїсти можна набагато дешевше. У місцевих колибах ціна основної страви — 20-30 грн., тоді як в ресторанах Яремче — в середньому 50. Ті, хто проживає в приватних садибах, можуть або готувати самі, або домовитися про харчування з господарями, які пропонують забезпечити триразовий стіл за 100-150 грн. на добу на людину. У дорогих готелях у вартість номера входить також відвідування саун, басейнів та тренажерного залу. У приватників в плату зазвичай включені Wi-Fi, трансфер з вокзалу, користування мангалами і автостоянкою.
Відпочинок на Шацьких озерах: як знайти житло, ціни та розваги
ТАТАРІВ, МИКУЛИЧИН, ВОРОХТА: МАЛЬОВНИЧІ ОКОЛИЦІ

У населених пунктах Татарів, Поляниця, Микуличин, Ворохта, Яблуниця (Івано-Франківська область, Яремчанський район) мінімальна ціна проживання у приватному готелі складає 35 грн. з людини, причому це в номері зі зручностями і навіть супутниковим ТБ. Номер люкс з джакузі в готелі такого ж класу буде коштувати вже 250 грн. з людини. Приватний котедж на 6-9 осіб — 500 грн. за весь котедж. Є, правда, і котеджі на шість осіб по 2-3 тис. грн. на добу. Але за цю суму господарі пропонують вже не просто проживання в номерах, а ще й користування басейном, сауною, солярієм і купелями на травах.
Що стосується харчування, то більшість приватних садиб пропонують своїм гостям готувати самостійно на окремих кухнях. Крім того, як розповів місцевий житель, при бажанні в будь-якому селі можна купити молоко — в середньому 20 грн./л, сир — 15 грн./кг, буц (аналог бринзи) — 35 грн./кг. Також в місцевих лісах багато ягід: суниці, чорниці, брусниці, малини.
У готелях сніданок обійдеться туристам в 40-45 грн. з людини, а обід може дотягнути і до 100 грн., але за цю ціну, за словами бувалих, вам запропонують справжні шедеври карпатської кухні і, звичайно ж, домашнє карпатське вино. Їдуть в ці села за гуцульським колоритом і мальовничими прогулянками (пішими, на конях або квадроциклах) по горах, до водоспадів, старовинним церквам.
Мандруємо Рівненщиною: відпочинок, оздоровлення та паломництво
ТРУСКАВЕЦЬ, МОРШИН, СХІДНИЦЯ: ЦІЛЮЩА ВОДА

У знамениті санаторії Львівській області — Трускавець, Моршин, Східниця — їдуть за лікуванням мінеральною водою (на кожному курорті — кілька джерел з різними видами вод, найвідоміша з яких, «Нафтуся», лікує хвороби ШКТ). Більшість гостей прибуває сюди за путівками. Добове проживання з лікувальними процедурами, прийомом мінеральних вод та триразовим харчуванням в одному з недорогих санаторіїв Трускавця («Алмаз», «Кристал», «Каштан», «Весна», «Рубін») обійдеться від 265 грн.. А за п’ятизірковий готель Rixos Hotel Prikarpatye доведеться викласти від 1300 грн./чол. за стандартний номер і 4500 грн./чол. — за проживання в панорамному люксі. У ціну входять триразове харчування, базове курортне лікування та відвідування спа-центру.
Пристойний номер у трускавецькому готелі-санаторії середнього рівня, наприклад «Женеві», з сніданком, лікуванням та відвідуванням SPA-центру обійдеться приблизно в 700 грн./добу. Набагато дешевше коштує проживання в приватних пансіонатах. Наприклад, в «Електроні» можна оселитися в номері вартістю від 85 грн. з людини. Ще в 70 грн. обійдеться триразове харчування в їдальні сусіднього пансіонату. При цьому медичне обслуговування відпочиваючим надається на базі санаторію «Дніпро» (курсівка — 150-200 грн./день). Ще дешевше проживання в приватному секторі — від 60 грн./чол. за кімнату без зручностей. У Моршині проживання, триразове дієтичне харчування та лікування обійдеться в 280-470 грн./добу з людини. Проживання в приватному пансіонаті — від 140 грн. без харчування.
Поїсти можна в їдальнях санаторіїв, готелів, кафе. Вартість триразового харчування — від 60 грн. Якщо оселитеся в приватному секторі, то можна оплатити в санаторії ті процедури, які забажаєте. Головне — пити воду, а це можна робити безкоштовно. Ще можна купити курсівку — 120 грн./день (входять консультації лікарів, обстеження, душ Шарко, ароматерапія та інші процедури). У Східниці бажаючі підлікуватися можуть оселитися або в санаторіях, у яких проживання, триразове харчування та лікування обійдеться в 300-500 грн./добу з людини, або в приватному секторі — від 50 грн. із зручностями на поверсі, і від 100 грн. — з вигодами в номері.
БЕРЕГОВО, СОЛОТВИНО, СВАЛЯВА: ТЕРМИ І СІЛЬ

Закарпатська область теж пропонує безліч варіантів оздоровлення. Наприклад, місто Берегово відоме своїми термальними джерелами (купання в них допомагає при гіпертонії, хворобах опорно-рухового апарату). Найбільший термальний 50-метровий басейн (температура води — близько +36 градусів) розташувався під відкритим небом на території бази «Закарпаття», критий басейн поменше — в ОК«Жайворонок».
Вартість відвідування басейнів — 30 грн. на годину, або 120 грн./день. В останньому випадку у вартість входять також парасолька і лежак. Жити в Берегово можна як у готелях біля басейнів, так і в приватному секторі. Вартість проживання в готелях стартує від 125 грн. з людини без харчування. Кімнату в приватному будинку або квартиру в місті можна зняти за ціною від 50 грн. на добу з людини без харчування. Середня ціна страви в місті — 50 грн.. Завсідники Берегово рекомендують також спробувати місцеві вина.
Популярний в Закарпатті також бальнеологічний курорт Солотвино, розташований поруч зі знаменитими солоними озерами (купання в них дуже допомагає при псоріазі, радикуліті, ревматизмі) і не менше знаменитими соляними шахтами (у них добре спускатися тим, хто має проблеми з легенями).
Вартість проживання в міні-готелі в місті — 70-150 грн. з людини без харчування, триразове харчування у виконанні господарів коштує від 50 грн./день. Виноградів відомий своїми мінеральними джерелами і термальними водами. На його території знаходиться один з найбільш відомих санаторіїв Закарпаття «Теплиця». Вартість проживання, харчування та лікування в санаторії стартує від 550 грн. з людини. Є в місті оздоровчі установи і дешевше, вартість проживання там від 145 грн. з людини без харчування та лікування. Поїсти в ресторані санаторію можна в середньому за 40 грн..
На популярному курорті Свалява відпочинок, харчування та лікування в санаторії («Поляна», «Сонячне Закарпаття», «Квітка Полонини») коштуватиме приблизно 370 грн. на добу з людини. Проживання в приватному секторі обійдеться мінімум в 70 грн. на добу без лікування і харчування. Курорт знаменитий своїми джерелами лужно-вуглекислих вод типу «Боржомі», які придатні як для ванн, так і для пиття. Лікують дуже широкий спектр хвороб — від проблем з ШКТ до променевої хвороби.
Екстремальний водний відпочинок на Рівненщині
УЖГОРОД І МУКАЧЕВО: ЕКСКУРСІЙНИЙ ВІДПОЧИНОК

Ужгород і Мукачево пропонують туристам в першу чергу екскурсійний відпочинок. Найпопулярніші екскурсійні маршрути в цих краях: замки в Ужгороді, Мукачеві, с.Чинадієво, замок тамплієрів та винні льохи в с. Середнє (вхід в замки — 10-15 грн., дегустація — 45-50 грн.). Крім того, туристів приваблює водоспад Скакало біля Чинадієво, а також порівняно новий Національний природний парк «Зачарований край» в Іршавському районі. Його територія — понад 6 тис. га, і все це — безкраї ліси і гори.
Однокімнатну квартиру в Ужгороді та Мукачеві можна зняти за ціною від 100 грн./доба, оселитися в готелях — в середньому 200-300 грн./добу на людину. Поїсти в місцевих кафе — від 40 грн.. Однак, хвалену закарпатську кухню знайти в міських ресторанах не так-то й просто, тому перед поїздкою бажано точно дізнатися, де готують традиційні страви, інакше доведеться задовольнятися їжею зразка радянських їдалень. В Ужгороді та Мукачеві також багато кав’ярень.
До слова, багато туристів, які вирушають досліджувати історичні пам’ятки у містах, воліють селитися на базах відпочинку в довколишніх селах, наприклад, в тому ж Чинадієво. Вартість проживання в них — від 200 грн. з людини з сніданком. Комплексний обід — 50-70 грн.. Також там починають з’являтися еко-центри, в яких пропонують вегетаріанську їжу і агротуризм (можна покосити траву, подоїти корову — загалом, відчути себе селянином).
ПІШІ ПОХОДИ ДЛЯ ВИТРИВАЛИХ

Звичайно ж, найпривабливіше в Карпатах — це самі гори, а тому багато хто воліє відпочинку в санаторіях і приватних садибах життя в наметах і піші походи. Для таких туристів турфірми пропонують маршрути «під ключ». Вони можуть бути різними за протяжністю, складності та вартості.
Так, триденний похід по найвищим вершинам Карпат — Петрос і Говерлі — обійдеться в 700 грн.. Шестиденний похід по самій дикій частини українських Карпат — Горганами — 1200 грн.. У вартість походів зазвичай включені триразове харчування та послуги провідника. Додатково оплачується оренда спорядження, якщо немає свого (наприклад, намет — від 25 грн./доба), а також трансфер до початкової точки маршруту. Проте пам’ятайте, Карпати не тільки мальовничі, але і приховують в собі небезпеку для неорганізованих і самовпевнених туристів. Особливо багато несподіванок підстерігає мандрівників на Чорногорі: шквальні вітри з мокрим снігом серед літа, 0 градусів навіть вдень. Тому обов’язково взяти з собою накидку від дощу, вітрозахисну куртку, теплий светр і головний убір.
РОДЗИНКА: У САДИБАХ ЛІКУЮТЬ У ВУЛИКАХ ТА НАВЧАЮТЬ СТРІЛЬБІ
Крім традиційних розваг — походи в гори, збирання ягід, катання на конях — господарі карпатських садиб пропонують своїм гостям і різного роду родзинки дозвілля. Наприклад, в садибі «Сакура» в Яремче відпочиваючі можуть пройти вуликотерапію (лікування у спеціальних кабінах над вуликами з бджолами), на еко-курорті «Хутір тихий» у Чернівецькій області — навчитися метати ніж, стріляти з лука та пневматичної зброї, а в мілітарі — садибі Grun Hof в с. Гукливий на Закарпатті покажуть, як готувати бограч-гуляш, бойківську поливку і кабанчика на грилі.
ВЛІТКУ ПРОЙДЕ БЛИЗЬКО 20 ФЕСТИВАЛІВ
Традиційно влітку на Західній Україні проходить безліч оригінальних фестивалів (більше 20): музичних, кулінарних, ремесел і народної творчості. Так, 25-26 червня в Ужгороді заплановано фестиваль ковалів і ремісників «Гамора», 6 липня там же відбудеться творчий фест «ПораБуло» (тут і музика, і кіно, і майстер-класи). Того ж дня у закарпатському селі Стужиця відбудеться фестиваль Великоберезнянського сиру «Молочна ріка», а в селі Косонь 8 серпня — Фестиваль півня (пригощатимуть оригінальними стравами з цього птаха).
ЯК ДОЇХАТИ: ВАРТІСТЬ ПОЇЗДКИ В КАРПАТИ — ВІД 125 ГРН.
Дістатися до курортних зон українських Карпат можна, скориставшись регулярними поїздами з Києва в Івано-Франківськ (купе — 200 грн., плацкарт — 110 грн.), Ужгород (купе — 210 грн., плацкарт — 120 грн.) або Львів (купе — 250 грн., плацкарт — 134 грн.). Звідти — автобусами або маршрутними таксі безпосередньо до курортів. Вартість проїзду в маршрутках становить від 15 до 60 грн. — залежно від відстані. Найдорожчий проїзд — з Ужгорода до Солотвино, найдешевший — з Івано-Франківська до Яремче.

Ділків із Сарненщини судитимуть за допомогу ухилянтам перетнути кордону

На Сарненщині судитимуть шістьох осіб за організацію незаконного перетину кордону для 9 ухилянтів
переглядів: 209
Рівненська громада залучила значну субвенцію на будівництво водопроводу в Тинному

Рівненська міська громада стала успішним учасником третьої фази Програми відновлення України, що реалізується за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), та отримає значну субвенцію у розмірі 11 мільйонів 750 тисяч гривень на будівництво водопроводу.
переглядів: 206
Вночі до -5°C, ожеледиця та сильний вітер – прогноз на 10 квітня

Погіршення погоди на Рівненщині прогнозую синоптики 10 квітня. Завтра очікуються сильні заморозки до -5°C, ожеледиця та пориви вітру до 20 м/с
переглядів: 234
71 родина на Рівненщині перейшла на сонячні станції за нульовим кредитом

Кількість жителів Рівненської області, які скористалися державною програмою пільгового кредитування на придбання сонячних електростанцій, зросла до 71. Загальна сума виданих кредитів склала 26,7 мільйона гривень.
переглядів: 192
Майстер спорту з бейсболу став Героєм: завтра Рівне проведе в останню путь Андрія Червука

Завтра Рівне попрощається з Героєм-спортсменом Андрієм Червуком, який загинув на Луганщині захищаючи Україну від російського агресора
переглядів: 255