«Ранкова кава»: гість — ректор НУВГП Віктор Мошинський [+Відео]
— Вікторе Степановичу, оскільки наша розмова відбувається під час вступної кампанії, доречно перш за все розповісти про те, що нового пропонує абітурієнтам-2014 Національний університет водного господарства і природокористування.
— В університеті є 34 напрями, за якими проводиться набір абітурієнтів. Це широкий спектр як технічних, так і гуманітарних спеціальностей. Цікавими для абітурієнта є можливості міжнародної співпраці, які ми практикуємо. Це двостороннє співробітництво — українсько-польське, українсько-угорське та україно-німецьке — і отримання диплома європейського зразка.
— Кожен вищий навчальний заклад, попри різноманіття спеціальностей, все ж має ті, які є ключовими. На які напрямки ви найбільш орієнтовані?
— Основні наші спеціальності, на які ми безумовно орієнтовані, це технічні. Так склалося історично, з самого початку наш виш мав водогосподарське спрямування і пропонував саме такі спеціальності, за винятком кількох, та близькі до них. Ці спеціальності у нас залишилися і сьогодні, вони є провідними. І коли до мене підходить абітурієнт і запитує: «Вікторе Степановичу, куди ви порадите вступати, які спеціальності у вас найкращі?», то я щиро їм кажу про спеціальності водогосподарського напрямку. Бо у нас реально дуже хороша база для підготовки студентів цього профілю. Так, чого тільки варта гідротехнічна лабораторія у четвертому навчальному корпусі НУВГП, яка розташована на рівні трьох поверхів – це величезна площа, більше 300 квадратних метрів! Є у нас і лабораторія насосних станцій, і ще багато можливостей для саме практичного здобуття навичок фахівця водогосподарського профілю.
Технічні спеціальності — це те, що потрібно зараз і Україні, і Європі. Там уже наситилися економічними, управлінськими та кількома гуманітарними спеціальностями і тому беруть акцент на конкретні види діяльності. Тому водогосподарські спеціальності ми активно розвиваємо. Водночас у нас дуже потужно розвивається будівельний напрям, багато є природничих спеціальностей: землеустрій, екологія… Велике досягнення НУВГП — в тому, що ми можемо запропонувати практично всі напрямки, які цікавлять абітурієнта. У нас є і право, і документознавство, і навіть здоров’я людини.
Про створення інтер'єру вашої оселі – у програмі «Ранкова кава» [+Відео]
— НУВГП активно розвиває міжнародну співпрацю. У контексті євроінтеграції України це нині особливо актуально. Розкажіть, будь ласка, про основні напрямки цієї співпраці, зокрема про те, які можливості матимуть студенти у плані участі в міжнародних програмах.
— Буквально нещодавно ми зустрічалися з ректором Люблінської політехніки (Польща), він був у нас у гостях, а перед тим — ми були в них. Ми об’їхали чотири польських університети і побачили велике зацікавлення у співпраці на всіх рівнях, особливо в освітній сфері, і це нам потрібно використати. Завдяки такій співпраці студенти зможуть отримати євродипломи, причому навчаючись на різноманітних спеціальностях: починаючи від вивчення вантажних машин і закінчуючи землевпорядкуванням та землеустроєм. Тим самим ми зможемо їм дати два дипломи. Половину часу вони навчаються у нас, а половину у Польщі. Це дає не тільки можливість отримання знань, а й вивчення мови, розвиток мобільності студентів, культурний обмін.
— Наша розмова відбувається у важкий для України час, коли на сході держави відбувається антитерористична операція і українські військові мужньо захищають незалежність і територіальну цілісність нашої країни. НУВГП — єдиний виш Рівненщини, який має військову кафедру. Знаю, що навіть і дівчата мають можливість на ній навчатися... Розкажіть, будь ласка, детальніше про цей напрямок роботи університету.
— Військова кафедра у нас велика, маємо ліцензований обсяг 400 осіб. На сьогодні вчиться майже повний обсяг, є і жіночі взводи у нас. Вони отримують підготовку за двома напрямами – інженерні війська і командири моторизованих взводів. Дівчата, зазвичай, ідуть саме на другий напрямок. Військова підготовка – це не просто можливість привабити у наш заклад, адже розуміємо, що багато хто зацікавлені у військовій освіті, — це і можливість саморозвитку студентів, можливість реалізувати себе не тільки у своїй професії, а й у військовій сфері. Заняття на кафедрі покращують і фізичну підготовку, адже інтелектуальний розвиток повинен поєднуватися з фізичним.
— Імідж навчального закладу — це значною мірою і особистий імідж його керівника. Ви — наймолодший за стажем ректор університету в Рівному, Трудовий колектив університету обрав Вас чотири місяці тому, на демократичних виборах, на альтернативній основі. Що вдалося зробити за цей короткий час?
— Колектив у нас прекрасний, позитивний, левова частина наших працівників — це інтелектуали, з якими легко працювати. Не став би говорити зараз про якісь особливі здобутки, адже для цього треба мати відповідну матеріальну базу, а зараз з цим складно. Але вважаю, що вагомим здобутком нашим є те, що ми без затримок виплачуємо заробітну плату працівникам, а нині це дуже непросто. Нам вдалося перевести з окупованого Криму нашу філію до Одеси, де ми розпочали роботу, проводимо рекламну і вступну кампанію, прийняли на роботу нового директора. Нашу філію зі Слов’янська ми перенесли у Запорізьку область. Складна ситуація в Україні змусила нас розвивати дистанційні методи навчання. Багато речей ми робили, але якщо про все говорити, — це виглядатиме трішки як самореклама. Потрібно дати нашому колективу трохи часу, нехай вирішаться фінансові питання, і тоді нові здобутки, в які втіляться нинішні плани, — не забаряться.
Ольга Данилюк, "Ранкова кава", вступ-2014, абітурієнт-2014, Віктор Мошинський, Національний університет водного господарства та природокористування, НУВГП
Чотирилапі герої: службові собаки СБУ Рем і Фінч отримали нагороди за захист України
Собаки Рем і Фінч, які служать у складі Служби безпеки України, були відзначені Кінологічною спілкою України на церемонії «Чотирилапі захисники». Вони разом зі своїми наставниками отримали нагороди за вагомий внесок у безпеку держави.
переглядів: 143
Рівненщина простилася із полеглим Героєм
На Рівненщині віддали останню шану воїну Олександру Боярчуку із Городоцької громади.
переглядів: 202
"Нам винятково важливо пам’ятати цю страшну сторінку нашої історії", - ПЦУ
Сьогодні, 23 листопада, День пам'яті жертв голодоморів.
переглядів: 168
Сьогодні прийнято запалити свічку у пам'ять про жертв Голодоморів
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує Національний день пам’яті жертв Голодомору.
переглядів: 215
Що не варто робити 23 листопада: традиції та прикмети
23 листопада вважається особливим днем, сповненим традицій та застережень. У народі цей день пов’язували з певними заборонами, які допомагали уникнути неприємностей та зберегти гармонію в сім’ї.
переглядів: 235