26.06.2014, 19:26

Про створення інтер'єру вашої оселі – у програмі «Ранкова кава» [+Відео]

У новому випуску програми «Ранкова кава» поговоримо про створення дизайнерських інтер'єрів, виготовлення індивідуальних меблів та про професію дизанера в цілому. На розмову з ведучою програми «Ранкова кава» Ольгою Данилюк завітала керівник дизайн-студії «WOODMANN design» Оксана Іванова.
– Дизайнер – професія творча, у європейських країнах звичним є створення дизайнерських інтер'єрів, а от в Україні ця практика не дуже прижилася. Розкажіть нашим читачам про особливості вашої роботи.

– Я розкажу про це з великим задоволенням, адже дизайнер – це особлива професія, і навіть не професія, а стиль життя. Дизайнери – це особливі люди, які бачать щось красиве і хочуть це втілити в своєму будинку.

Більше про проект "Ранкова кава"

«Ранкова кава» у Facebook: завітайте до нас на сторінку!

– Якщо до вас звертається замовник і він не має конкретної ідеї, що саме хоче, то як відбувається сам процес? Чи є якась візуалізація того, що замовник може отримати у кінцевому результаті?

– Наша студія “WOODMANN design” займається дизайном інтер'єрів. Сюди входить дизайн маленьких квартир, великих будинків, також це може бути оформлення офісів, кафе, салонів. І плюс до цього ми можемо самі створити та виготовити індивідуальні меблі під конкретний інтер'єр. Сам процес розпочинається з того, що ми зустрічаємося з клієнтом, їдемо на об'єкт, щоб безпосередньо побачити те, з чим будемо мати справу. Треба побачити простір, у якому далі можна творити. Інколи сам простір може давати цікаві ідеї: цікаві бетонні стіни, аркові вікна... Також ми робимо заміри, щоб знати сам простір. Важливо у процесі планування дизайну оселі поговорити з клієнтом. Адже людина може висловити свої побажання чи сказати: хочеться, щоб спальня була затишною, а дитяча – світлою... Після бесіди ми робимо візуалізацію.

"Ранкова кава": Ольга Лук'янова - про ароматерапію, аромапсихологію та аромаеротику [+Відео]

– А що мається на увазі під словом “візуалізація”?

– Ми у програмі 3D Maxi робимо картинку, що максимально наближена до реального інтер'єру. Проектуємо освітлення, підсвітки, всі різні “фішки”, які потрібно передбачити. Тут ведеться двостороння робота, бо ми як дизайнери прагнемо комфорту та практичності й водночас дуже важливо, щоб те, що було на картинці, втілилося в життя. Щоб людина, перебуваючи у своєму домі, відчувала, що це для неї, щоб це був для неї зручний дизайн. Тому замовник повинен співпрацювати. До цього ми також робимо спеціальний проект для будівельників, де вказуємо, з яких матеріалів зроблено, які це повинні бути специфікації. Після цього можна зробити авторський нагляд, тобто втілити в життя візуалізацію. Також потрібно дивитися за будівельниками, підбирати різні дизайнерські елементи, меблі.

ВІДЕОЗАПИС РОЗМОВИ З ОКСАНОЮ ІВАНОВОЮ

– Часто люди бояться звертатися до дизайнерів, бо впевнені, що це дуже вартісні послуги? Ви погоджуєтеся з такою думкою?

– Таке побоювання дійсно є. Інколи люди телефонують і кажуть: ви нам розкажіть, що там і як, а потім ми вже вирішимо. Тут є декілька моментів — якщо робити весь проект, то там враховується все: електрика, сантехніка, всі внутрішні елементи. Ми можемо врахувати цінову політику, знаємо, де можна взяти щось дешевше, а яку родзинку просто необхідно придбати. Також завдяки дизайнерам люди можуть зекономити багато часу, адже орієнтуються у виборі товарів, знають постачальників та не обмежуються закупками тільки у місті чи навіть у країні. Кожне приміщення, кожна людина — індивідуальна, тому просто картинку з інтернету можна втілити в життя, але інше питання: чи буде людині близьким цей інтер'єр.

"Ранкова кава": психолог Олена Плахтина – про таємниці людської душі [+Відео]

– Ви також розповідали, що створюєте меблі, це цікаво, адже ми звикли у магазинах бачити меблі точно не українського виробника, а швидше китайського чи польського. Розкажіть, як виникла ця ідея.

– Ідея виникла з самого життя, адже коли ми почали створювати інтер'єри, то зрозуміли, що таких меблів, яких би хотілося, то їх немає. Звісно, їх можна замовити в Італії, але це буде дуже дорого. А ми переконалися, що Україна може створювати індивідуальні, красиві та комфортні меблі. Особливість в тому, що для оселі підбирають індивідуальні розміри меблів, їх дизайн, часто ми їздимо на виставки і можемо бачити, як роблять цікаві підсвітки, що насичують функціональністю. Це приклад того, що в Україні є дизайнери, які можуть створювати індивідуальні та комфортні меблі.

ВІДЕОЗАПИС РОЗМОВИ З ОКСАНОЮ ІВАНОВОЮ

– А за інтер'єром можна впізнати його власника?

– Так, і це дуже приємно, коли людина у своїй оселі почуває себе комфортно та практично. Це найбільша похвала, коли людина каже, що це її. Ми враховуємо те, що людина, для прикладу, хоче тільки фіолетовий диван, але водночас ми повинні думати, як тепер цей фіолетовий диван обіграти.

«Ранкова кава»: розмова про вищу освіту за кордоном з Лесею Матушевською [Фото+Відео]


– Буває таке, що людина хоче синій диван, жовте вікто і фіолетове крісло, а ви розумієте, що це буде не дуже гарно. Що ж робити в такому випадку?

– Людину можна довго вмовляти, але краще просто їй це показати, що цей паркет, диван і ці штори будуть виглядати краще. Треба зрозуміти, що дорогий диван чи штори — це ще далеко не вся справа, а от якщо додати туди якусь цікаву ідею, то це вже зовсім інша справа. Справжня робота — це зародження чогось нового, коли з'являються нові емоції та відчуття.

"Ранкова кава": Мирослав Семанів - про унікальну операцію зі зміни статі [+Відео]

– Творчим людям, кажуть, натхнення може приходити навіть вночі. Скажіть, у вас бувало таке, що наснився якийсь проект чи можливо прокинулися і зрозуміли, що треба щось переформатувати?

– Дизайнер — це не професія, це стиль життя, постійно йдуть різні думки. Десь йшов, побачив природу, вона щось тобі підказала...Може прийти ідея про колір чи фактуру, це постійний рух в голові та у серці.

Новий випуск програми «Ранкова кава»: гість лікар-уролог Лілія Трифонюк [Фото+Відео]

– Скільки існує ваша студія? Я так розумію, що у вас молодий колектив.

– Ми працюємо не так довго – три роки, але за цей час маємо серйозні напрацювання. Всі наші проекти, які ми робимо, то ми їх допрацьовуємо на всі 100%. Також постійно набираємося досвіду, дізнаємося про нові ідеї, тенденції, щоб не було повторів та однаковості, щоб був вихід за грані звичного мислення.

ВІДЕОЗАПИС РОЗМОВИ З ОКСАНОЮ ІВАНОВОЮ

– Коли ви розповідаєте про свою роботу, то у вас палають очі, видно, що це вам подобається. Розкажіть, адже я впевнена, що в Україні є чимало молодих дизайнерів, які мають цікаві ідеї, але бояться їх втілювати, що робити їм?

– По-перше, бажаю їм не боятися виходити за свої рамки, більше дивитися, більше працювати і звичайно звертатися до нас, бо ми співпрацюємо з різними цікавими людьми. Бажаю всім великого натхнення від кожної дрібнички та не боятися виходити за рамки.

Наші контакти: сайт – www.woodmann.com.ua або напишіть нам у соціальній мережі: www.facebook.com/WoodmannDesign

Нагадаємо, що "Ранкова кава з Ольгою Данилюк" - це проект порталу OGO.ua, де читачі та інтернет-користувачі можуть дізнатися багато цікавого про активних, творчих, успішних жителів Рівненщини. Гості "Ранкової кави" – політики, громадські активісти, люди, які мають цікаві захоплення. Невимушена атмосфера, цікаві питання, неочікувані відповіді – у нашій "Ранковій каві"!