"ТелеМайдан" на "Рівне 1": гість - керівник рівненської УНСО Андрій Мітюхін [+Відео]
– Моя оцінка вкрай негативна. АТО проводиться дуже неефективно. Обурює те, що гине дуже багато людей. Переконаний, що нам потрібно орієнтуватись на досвід сучасних армій розвинених країн – таких як США, Ізраїль тощо. Там завдяки потужній технічній складовій військових операцій кількість жертв зведена до мінімуму. Звісно, у нас такої зброї небагато, вона дуже дорога. Але життя людини коштує набагато дорожче за будь-яку техніку. Тому в нас немає іншого вибору, як вчитись проводити війну з мінімальною кількістю жертв. Хоча сьогодні це справді важко: у попередні роки умови в Україні були створені такі, що армія розвалювалась, військові фахівці кидали роботу, і сьогодні військо небоєздатне, немає спеціалістів, спроможних організувати проведення широкомасштабної військової операції по всій карті.
ВІДЕО - У Рівному зняли патріотичний ролик на підтримку армії
– Як оцінюєте прогнози щодо можливості завершення АТО до Дня Незалежності?
– Не думаю, що це можливо з тими фахівцями, які проводять антитерористичну операцію. Переконаний, що цю війну потрібно закінчити біля наших кордонів. Є кордони Росії і кордони України, повинно бути чітке розуміння: тут Росія, тут Україна – все, жодних інших домовленостей, у які так полюбляють гратись політики.
До слова, ми багато говоримо про військовий аспект війни, але є і економічний – ми виготовляємо для Росії літаки, продаємо харчові продукти... По суті, даємо Росії гроші, аби вона купувала зброю. Потрібно звертати набагато більше уваги на економічну складову військового конфлікту: немає бізнесу – немає грошей, немає грошей — немає війни.
– Від геополітики давайте перейдемо до політики місцевого рівня. Ви очолюєте УНСО на Рівненщині. Що являє собою нині ця організація?
– УНСО — найстаріша націоналістична організація. У Рівному вона була заснована 19 серпня 1991 року, в день путчу в Москві. УНСО з самого початку історично бореться з російським імперіалізмом, який нині переріс у фашизм, ставши ідеологією сусідньої держави. Ми боролися за цілісність України у 1991 році, боролися з сепаратизмом у Криму, організовуючи "потяги дружби" ще в 90-ті. Хлопці з Рівного воювали у Придністров'ї, де 85 відсотків населення – українського походження. Воювали в Абхазії, так само проти Російської імперії. Брали участь у першій і другій чеченській війні. До речі, під час першої чеченської війни особливо відзначився рівнянин Олександр Музичко (Сашко Білий) – знакова постать для рівненських націоналістів.
ВІДЕО - У США зняли зворушливе відео, присвячене українській армії
– Коли особисто ви з ним познайомились?
– Років у 16-17, коли входив до лав СНУМ – Спілки націоналістичної української молоді. Познайомились на вишколах – Олександр Музичко був доволі неординарною особистістю, мав своєрідний шарм, власну манеру спілкування.
Потім перетинались вже по роботі – я представляв УНСО в Острозі, а він займався справами організації в Рівному. Пригадую, за власні кошти він друкував за кордоном листівки і привозив до Рівного. Цікавий тоді був час – перші смолоскипні марші, вишколи... Тоді гартувався дух націоналістів.
До слова, словом "націоналізм" багато хто традиційно лякає людей, але я переконаний, що цього робити не варто. Націоналісти люблять Україну і відстоюють її незалежно від свого етнічного походження чи мови, якою спілкуються: ось у мене батько росіянин, а я очолюю організацію націоналістів – які ще можуть бути питання?..
– До речі, багато хто називає вашу організацію "УНА-УНСО". В чому різниця між цими двома скороченнями?
– УНСО була створена в 1991 році, а за два роки з'явилась УНА – політична партія, необхідна для того, щоб законними шляхами приходити до влади. Тобто УНА – це політична структура, а УНСО – більш, так би мовити, бойове крило.
– Плануєте брати участь у можливих позачергових виборах?
– Звичайно, наша організація має що запропонувати українцям. Адже ми маємо свою ідеологію, українську націоналістичну ідеологію. Сьогодні в Україні, на жаль, ідеології немає. Бардак не може бути ідеологією. А ось у Росії цими питаннями дійсно переймаються – там взяли за основу фашистську ідеологію Геббельса, і вона певним чином, на жаль, спрацьовує... Тому нам потрібно докладати значних зусиль насамперед для виховання дітей, молоді в українському дусі, виховання як морального, так і фізичного.
– Особисто ви маєте намір стати депутатом?
– Поза політикою, звісно, не стоятиму, але зараз саме таке формулювання питання – не зовсім на часі. Нині в нашій організації першочергові питання не політичні, а бойові – у Вінниці ми збираємо загони добровольців і проводимо двотижневий вишкіл для Збройних Сил України. Серед учасників таких вишколів постійно є і рівняни. Із членів та прихильників УНСО Збройні Сили формують розвідбатальйон. Усе відбувається згідно із законодавством, з оформленням відповідних документів через військкомати, адже бойові дії – справа серйозна.
Дивіться відеозапис "ТелеМайдану" на Першому місцевому!
«ТелеМайдан»: гості студії - Світлана Ніколіна та Олексій Бучинський [+Відео]
Ток-шоу "ТелеМайдан" - це спільний проект телеканалу "Рівне 1" і Видавничого дому "ОГО". Автори проекту прагнуть спрямувати енергію Майдану в русло конструктивного обговорення проблем країни та Рівненщини, створивши для цього дискусійний майданчик у мультимедійному форматі. Адже інформація, яка звучить на "ТелеМайдані" висвітлюється не лише у прямому ефірі телеканалу "Рівне 1", а й у газетах "ОГО" та "Рівненська газета", на порталі OGO.ua та на сайті Першого місцевого rivne1.tv.
«ТелеМайдан»: як рівнянам допомогти армії [+Відео]

ток-шоу, Олександр Музичко, Сашко Білий, УНА-УНСО, УНСО, Андрій Мітюхін, ТелеМайдан
«Рівне літературне» - новий альманах, який об’єднує у часи війни

Рівне завжди славилося своєю літературою, адже у нашому місті, й області, жили і творили ті, хто увійшов у пантеон класиків нашої літератури. Велике значення в історії літератури відіграли наші земляки – всесвітньовідомий Уласа Самчук і Григорій Чубай, який теж народився на Рівненщині.
переглядів: 226
У Рівному молодь організувала "Ходу безбар'єрності" на підтримку людей з інвалідністю

У Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю, який відзначається 5 травня, у Рівному вперше відбулася "Хода безбар'єрності", організована місцевою молоддю.
переглядів: 290
У Рівному завдяки повідомленню в ЗМІ розшукали 17-річного Назара Шавронського

Завдяки оперативному реагуванню поліції та широкому розголосу в засобах масової інформації вдалося швидко розшукати 17-річного рівнянина Назара Шавронського, який зник сьогодні вдень.
переглядів: 348
У Рівному на Лебединці проходитиме літературний форум 2025

Управління Культури і туризму Рівненської міської ради оголосило про проведення масштабного літературного форуму, який відбудеться 24-25 травня 2025 року у мальовничому Парку Молоді (Лебединка).
переглядів: 322
Завтра Рівне проведе в останню земну дорогу Володимира Коцура та Михайла Бараболю

Завтра, 6 травня, Рівне проведе в останню земну дорогу двох своїх синів – Героїв Володимира Коцура та Михайла Бараболю, які віддали свої життя у боротьбі за свободу та незалежність України на Донеччині.
переглядів: 356