Які трудові права мають рівняни, що перебувають у зоні АТО
З прийманням і набуттям чинності Закону від 27.03.2014 №1169- VII мобілізованих працівників звільняти заборонено. Віднині права таких співробітників захищені ст. 119 КЗпП України, згідно з якою працівникам, призваним на військову службу в зв’язку з мобілізацією, на особливий період, але не більше одного року, гарантується збереження місця роботи, посади і середнього заробітку.
Спочатку ця норма стосувалася лише тих, кого призвали на військову службу з 1 квітня. У зв’язку зі вступом у силу 08.06.2014 року Закону щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації Державна інспекція України з питань праці роз’яснила: всі працівники, звільнені з роботи у зв’язку з призовом на військову службу за мобілізацією, повинні бути відновлені роботодавцем на посаді шляхом відміни наказу про звільнення і внесення відповідних записів до трудової книжки й особової справи (особової картки) працівника. Про факт відміни наказу про звільнення роботодавець зобов’язаний повідомити працівникові шляхом направлення йому за місцем реєстрації (фактичного проживання) листа із доданою копією наказу.
Отже, на сьогодні роботодавець не має права звільнити співробітника, призваного виконувати свій військовий обов’язок. Втім, є один нюанс — робоче місце, посада і середній заробіток гарантується тільки протягом одного року. А що буде потім поки невідомо…
Та і сама гарантія не викликає особливого захвату. В Україні сьогодні дві третини співробітників отримують у кращому випадку «сірі» зарплати, а компенсувати роботодавець зобов’язаний тільки «білу» частину, з якої попередньо утримають податок із доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок у повному обсязі, а, починаючи з 1 серпня, ще й військовий збір на потреби армії.
Слід віддати належне законодавцям і відзначити, що не можна звільнити не лише безпосередніх учасників бойових дій, але й працівників, котрі не виходять на роботу в зв’язку з переміщенням із районів проведення АТО, або тих, хто лишається в таких районах і не має змоги виходити на роботу в зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я. На це в своєму листів від 08.07.2014 №7302/3/14-14/13 звернуло увагу Міністерство соціальної політики України. Тільки в листі сказано, що таких співробітників не можна звільнити за «прогул». Але для роботодавця немає перешкод, щоб звільнити такого працівника на іншій підставі, наприклад, «за власним бажанням».
За інформацією Міжнародного кадрового порталу hh.ua
На Закарпатті внаслідок вибуху гранати загинула майже вся сім'я
29 листопада о 22:39 до поліції зателефонував 14-річний житель села Малий Березний Ужгородського району. Підліток повідомив, що виявив у кімнаті на підлозі тіло дідуся та більш чітко ситуацію пояснити не може.
переглядів: 34
Україна повернула тіла 502 загиблих захисників
Сьогодні відбулася чергова репатріація на рідну землю тіл загиблих внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та інших державних структур, на підконтрольну уряду територію повернено тіла 502 загиблих захисників України.
переглядів: 314
Військовим дали шанс поновитися на службі після дезертирства
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що дозволяє військовослужбовцям, які самовільно залишили службу (СЗЧ) або дезертирували, повернутися до лав Збройних сил за власним бажанням.
переглядів: 358
В Україні зникне зелене світло світлофорів
В Україні готуються до масштабної заміни світлофорів, яка стартує вже наступного року.
переглядів: 676
Велика Британія таємно відправила Україні ракети «Storm Shadow» для ударів по росії
Кілька тижнів тому Велика Британія таємно передала Україні партію ракет «Storm Shadow».
переглядів: 554